Ve středu jede Azet do Poruby

25.09.2012 | Petr Miklas

Po prvním zápase a zároveň prvním vítězství na domácím ledě čeká hokejisty Havířova druhé utkání nové sezóny, ke kterému vyjedou do nedaleké Poruby. V sobotu dokázal Azet porazit Přerov 3:1 a výhra se očekává i v Porubě, ale rozhodně to nebude lehké, protože letos má Poruba jiný tým a určitě nepůjde od porážky k porážce jako loni.

Hokejisté Poruby odehráli své první utkání sezóny v Ostravě, kam přijel jeden z favoritů celé soutěže, VHK Vsetín. Porubští dokázali svého soupeře zaskočit, v první třetině si vypracovali dvoubrankový náskok, ale o ten ve druhé části hry přišli. Ve třetí třetině se však Poruba dokázala dostat do vedení o dvě branky znovu, ale ani podruhé nedokázala slibný náskok udržet a zápas tak šel do prodloužení. V něm branka nepadla a tak musely rozhodnout samostatné nájezdy, ve kterých byli úspěšnější Valaši a obrali Porubu o dva body.

Nejvíc se o branky Poruby zasloužila trojice Pavlačka, Hašek a Vaněk. Kapitán poruby, Marek Pavlačka, dvě vstřelil, Jiří Hašek přidal další a u dvou asistoval. Rostislav Vaněk asistoval u všech přesných zásahů prvně jmenovaných.

Jak již bylo řečeno, Azet vstup do sezóny zvládl a porazil dalšího z favoritů druhé ligy, kterým jsou Zubři z Přerova, 3:1. Byl to především souboj s Martinem Vojtkem, který se do Přerova vrátil z extraligového Třince. Nakonec Azet dokázal po brankách Antonína Pechance a Jana Danečka zápas otočit, pojistku přidal osm vteřin před koncem David Klimša.

Zápas v Porubě přinese úplně jinou podívanou – Azet tam jede v roli jasného favorita, protože všechny dosavadní vzájemné zápasy novodobé historie s tímto soupeřem vyhrál. Ale jak už bylo uvedeno výše, Poruba obměnila kádr i trenérskou dvojici a těžko zopakuje loňskou mizérii, kdy prohrála rekordní počet utkání o gól a i díku tomu musela bojovat o udržení v této soutěži.

Nová trenérská dvojice Aleš Tomášek a Martin Smeták má k dispozici posily, které byly hodně vidět už v zápase se Vsetínem. Jsou jimi Lukáš Zientek, jenž ještě loni oblékal havířovský dres, Jiří Hašek, který je porubským rodákem, dalším navrátilcem je Martin Buček.