VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

​Svůj jízdní řád znají už i Junioři a Dorostenci

30.08.2020 | Vít Káňa

H A V Í Ř O V - Výkonný výbor Českého hokeje 25. srpna schválil herní systémy Juniorské ligy akademií a Extraligy dorostu, které s napětím očekávali mládežníci AZetu Havířov.

Dorostenci a junioři nemohou v nadcházející sezóně sestoupit a platí pro ně podobná pravidla jako pro mužské kategorie. Pokud se utkání neodehraje, tak platí „Všeobecné podmínky pro soutěže řízené ČSLH“, a ty jsou obdobné jako u mužů. Tým musí odehrát alespoň polovinu zápasů v základní části, má povinnost sehrát odložené utkání do čtyřiceti dnů. Pokud tým neodehraje alespoň polovinu zápasů, tak se použije průměr bodového zisku. Pokud mužstvo nebude moci nastoupit k zápasu v play-off, tak dojde ke kontumaci

Juniorská liga akademií

Havířovští junioři v minulé sezoně postoupili rozhodnutím od stolu jako nejlepší tým REDSTONE Extraligy juniorů do Juniorské ligy akademií, která je nejvyšší soutěží v ČR. Soutěž má dvacet účastníků, v základní části se každý dvoukolově utká s každým. Junioři odehrají v základní části 38 utkání.

Po jejím ukončení budou týmy, které se umístily na 1. – 12. pozici, rozděleny do tří čtyřčlenných skupin (1., 6., 7. a 12. / 2., 5., 8. a 11. / 3., 4., 9. a 10.), v nichž se utkají ve čtyřech kolech každý s každým.

Předchozí výsledky se nezapočítávají s tím, že dvě nejlépe umístěná mužstva v každé skupině si ze základní části přinesou bonus 6, resp. 3 body. Mužstva umístěná v těchto skupinách na prvním a druhém místě spolu se dvěma celky, které dosáhly nejvyššího bodového zisku na třetích příčkách, postupují do play-off, hraného na dvě vítězná utkání, vítěz získá titul juniorského mistra České republiky.

Mužstva umístěná po základní části na 13. – 20. pozici se utkají dvoukolově (14 zápasů) ve skupině o umístění, v níž se body získané v základní části soutěže započítávají.

Havířovští junioři zahají sezonu na venkovních kluzištích a to 4. a 5. září v Karlových Varech a Plzni. Doma se přestaví poprvé o týden později v pátek proti Liberci a v sobotu proti Ml. Boleslavi.

Rozpis zápasů havířovské juniorky naleznete ZDE.

Extraliga dorostu

Třicet účastníků bude podle územního principu rozděleno do tří skupin: Západ, Střed a Východ, v nichž se utkají čtyřkolově každý s každým a absolvují tak 36 utkání. Havířovský dorost bude patřit společně se Vsetínem, Vítkovicemi, Třincem, Šumperkem, Přerovem, Porubou, Olomoucí, Kometou a Zlínem, do skupiny Východ.

Družstva umístěná ve skupinách na 1. – 5. místě spolu s mužstvem, které dosáhlo nejlepšího výsledku na 6. místě, sehrají dvoukolové play off na dvě vítězná utkání. Čtyři nejúspěšnější mužstva z play-off postoupí do závěrečného turnaje, ve kterém se systémem semifinále, finále a souboj o třetí místo, hraným na jedno utkání, střetnou o titul dorosteneckého mistra České republiky.

Rozpis zápasů havířovského dorostu naleznete ZDE.

Fotografie: Vít Káňa