​Dorostenci si odváží tři body z Havlíčkova Brodu

Vít Káňa | 01.02.2020

H A V Í Ř O V - V sobotu prvního února se na zimním stadionu Kotlina v Havlíčkově Brodě utkaly týmy AZetu a Bruslařského Klubu. Lépe do Utkání vstoupil AZ. V 5. minutě Kubíček využil přesilovku. Domácí nesklonili zbraně a do konce třetiny otočili na 2:1. Začátek druhé třetiny (opět) patřil AZetu, Kolat vyrovnal na 2:2. Domácí v půlce utkání sice odskočili na 3:2, ale to bylo z jejich strany vše, pak už pálili slepými. Havířov vyrovnal na konci druhé třetiny díky Pavlačkovi. Na začátku třetího dějství prostřelil Pavlačka prostřelil vše, co mu stálo v cestě a poslal AZ do vedení. Do prázdná brány pečetil výhru Slezanů kapitán Jan Moškoř. K dalšímu utkání dorostenci nastoupí 12. února, do GASCONTROL Arény dorazí Litvínov.

ELIOD Extraliga dorostu - 32.kolo so 1.2.13:45
HC Rebel Havlíčkův Brod - AZ Residomo Havířov
3:5
(2:1, 1:2, 0:2)

Branky a nahrávky:  7. Rauš (Dymák), 12. Fišer (Janko), 28. Báťa (Dymák, Rauš) – 4. Kubíček (Moškoř, Pavlačka), 22. Kolat (Bárta, Kubíček), 35. Pavlačka (Zmarzlák, Puzoň), 44. Pavlačka (Moškoř, Kubíček), 59. Moškoř (Horváth, Pavlačka). Rozhodčí: Mejzlík – Krejčí, Berger. Vyloučení: 8:6. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 67. Střely na branku: 24:31 (12:8, 4:14, 8:9). Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:5.

HC Rebel Havlíčkův Brod: Tuček – Jakubec, Fišer, Zych (C), Kuchta, Číhal, Kutlvašr, Doležal – Dymák (A), Báťa, Rauš (A), Janko, Bačkovský, Hrdlička, Kravec, Prášek.
AZ Residomo Havířov: Zlatnický – Wlodara, Bílek, Kremnický, Kubíček, Křivohlávek, Puzoň, Zmarzlák – Pavlačka (A), M. Kubík, Moškoř (C), Makovec, Kolat, Becher, Urbančík, Kusak, Bárta, Horváth, Vojkůvka.

První třetina začala lépe pro domácí, protože kvůli faulu Zmarzláka (hákování) hráli přesilovku, která měla trvat dvě minuty. Ale vlastní nedisciplinovaností se oni připravili, Rauš dostal dvě minuty za podrážení. Hosté udeřili v následné přesilovce pět na čtyři. V 5. minutě pálil Petr Kubíček a domácí gólman Tuček měl zakrytý výhled, bylo to 0:1 pro AZ. Bruslařský Klub s vyrovnáním dlouho nečekal. V 7. minutě domácí vystihli rozehrávku Havířova a do prázdné brány vyrovnával Adam Rauš a bylo vyrovnáno 1:1. V 8. minutě se domácí Prášek provinil podrážením a na dvě minuty se poroučel na trestnou lavici, ale hosté přesilovou hrou opovrhli. Ve 12 minutě havířovský Zmarzlák vystřelil směrem na domácí svatyni a halou jen zacinkalo břevno domácí brány. Nedáš, dostaneš, na konci 12. minuty domácí navýšili na 2:1 zásluhou Zdeňka Fišera, ten zametl vyražený touš do prázdné branky. Hra se přelévala ze strany na stranu, ale na vyloženou šanci jsme si museli počkat do 19. minuty. Domácí šli sami ve třech na Gólmana Zlatnického, ale finální přihrávka se jim nevyvedla. Ve 20. minutě se domácí Doležal provinil podrážením a dostal dvě minuty trestu. Na konci třetiny vyslal bombu Dominik Kolat, ale domácí gólman Tuček předvedl fantastický zákrok. První třetina skončila výsledkem 2:1.

Druhé dějství začalo přesilovkou hostí a Ti udeřili ve 22. minutě. Dominik Kolat se ocitl sám před Tučkem, kterého prostřelil, stav byl 2:2. 24. minuta přinesla vyloučení na straně Azetu, Wlodara dostal dvě minuty za zdržování hry. Bruslaři přesilovku nevyužili, ale nemuselo je to mrzet. V 28. minutě šli opět do vedení. Šimon Baťák nadvakrát překonal Zlatnického a bylo to 3:2. Na ledě to jiskřilo, ve 28 minutě domácí Kutlvašr dostal dvě minuty za nedovolené bránění. AZ se nadechoval k náporu, ten však zastavilo hákování Pavlačky v téže minutě. Téměř dvě minuty se hrálo čtyři na čtyři. Sotva se havířovský Pavlačka vrátil z trestné lavice, tak se na ni odebral znovu, ve 32. minutě obdržel dvě minuty za podrážení. Ve 33. minutě měli tutovku domácí. Lukáš Číhal vystřelil od modré, puk byl třikrát tečován, ale jen těsně minul odkrytou havířovskou svatyni. Běžela 35. minuta, Martin Pavlačka už byl opět na ledě, když ho parádní přihrávkou oslovil Zmarzlák, bylo opět vyrovnáno 3:3. AZ pomalu přebíral otěže zápasu. Na konci byl opět vyloučen domácí Doležal, který dostal dvě minuty za sekání. Hosté sice byli v tlaku, ale přesilovku nevyužili, druhá perioda skončila vyrovnaným stavem 3:3.

Do třetí třetiny hosté vlétli jako uragán, hráči asi byli v kabině ováti fénem. Ve 42. minutě byl nucen faulovat domácí Janko, ten dostal dvě minuty za podrážení. AZ výhodu využil na začátku 43. minuty se Martin Pavlačka se prosadil podruhé v zápase a bylo to 3:4. Hosté na ledě ukazovali svou kvalitu a byli u všeho o krok dříve. To platilo až do 48. minuty, když se provinil dvougólový Pavlačka, ten obdržel dvě minuty za podrážení. Domácí ostřelovali bránu Havířů, ale gól z toho nebyl, AZ přesilovku ubránil. Ubralo se na kráse a hrálo se pěkně od podlahy. Domácí tlačili, ale gól z toho nebyl. Na konci 55. minuty byl vyloučen havířovský Kremnický. AZ se s ničím „nepáral“ a vyhazoval kotouče přes všechny čáry. Oslabení přežil bez inkasovaného gólu. Na konci 58. minuty domácí odvolali Tučka a šli do rizika. V 59. minutě toho využili hosté, do prázdné brány se trefil kapitán Havířova Jan Moškoř, bylo to 3:5.Havířovský Dominik Kolat, mohl ještě navýšit náskok hostí, ale jeho pokus šel mimo tři tyče. Domácí Jakubec a Číhal ještě obdrželi dvouminutové tresty za hrubost a utkání v Havlíčkově Brodě bylo minulostí. AZ vyhrál nad Bruslařským Klubem V Havlíčkově Brodě 5:3.

Tomáš Urbánek (AZ Havířov):

Dnes jsme měli k dispozici všechny hráče a proto, že spolu kluci netrénovali (hráli v juniorce), tak herní projev některých pětek nebyl optimální. I když jsme dali v zápase první gól, tak nám paradoxně příliš nepomohl. Začali jsme malinko bláznit, přibržďovali jsme puky. Hra z naší strany zpomalila, my jsme ustoupili od poctivosti. V druhé třetině jsme se opět dostali do hry, soupeř nás potrestal a z jediné naši chybičku trestal. Od druhé třetiny jsme byli o trošku lepším týmem na ledě a zaslouženě jsme dali rozdílový gól. Každopádně se teď chceme soustředit na herní věci ať jsme připraveni do poslední fáze sezóny. Soupeř byl dnes velice aktivní a agresivní v soubojích, což klukům nevonělo. My jsme v soubojích většinou tahali za kratší konec provazu. Některým hráčům soupeř dokázal zápas znechutit. Je to zkušenost, na kterou musí být kluci v dalších zápasech připraveni.