První branka v přípravě výhru nepřinesla, AZet podlehl Jastrzebie

Josef Nudera | 15.08.2024

Po včerejší prohře s Katowicemi hrál Havířov druhý zápas v rámci turnaje v Porubě proti Jastrzebie. Polský soupeř si postupně vypracoval pohodlný náskok 4:0, který dokázal korigovat první havířovskou brankou v přípravě během přesilovky Jakub Michálek. Jastrzebie dokázalo přidat ve třetí třetině ještě dvě branky a mohlo se radovat z výhry 6:1. V brance Havířova se prostřídal David Sachr s Danielem Šimonů. Poslední zápas v rámci turnaje čeká na Havířov zítra v 19:15 v derby proti domácí Porubě.

Přípravné zápasy - 0.kolo čt 15.8.16:00
JKH Jastrzebie - AZ Havířov
6:1
(1:0, 3:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 11. Pulkkinen, 25. Soltys (Bagin, Kiełbicki), 27. Urbanowicz (Slusarczyk), 33. Nalewajka, 53. Kasperlík (Bagin), 57. Kunst (Zając) – 34. Michálek (Pindel, Haas). Vyloučení: 5:4. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 6:1.

JKH Jastrzebie: Miarka – Górny (A), Hanzel, Makela, Ronkainen, Žůrek, Bagin, Kunst, Onak – Urbanowicz (C), Ślusarczyk, Sołtys – Kaleinikovas, Kuru (A), Pulkkinen – Kasperlík, Kiełbicki, Král – R. Nalewajka, L. Nalewajka, Zajac
AZ Havířov: Sachr (33. Šimonů) – Ševčík, Michálek, Tomiga, Chroboček, Ščurek, Hrachovský, Stratil – Apolenář J., Ćmiel, Antoníček – Middleton,Haas, Korec – Konečný, Pavlík, Dang – Apolenář V.

Do utkání proti Jastrzebie vstoupil lépe Havířov, který mohl udeřit z hole Hrachovského, ale ten minul z dobré pozice branku. V 7. minutě se mohl polský soupeř dostat do vedení, ale po chybě Sachra nedokázal šanci využít.

V 10. minutě se dostalo Jastrzebie do přečíslení dva na jednoho, ale skvělý Sachr Havířov opět podržel. O minutu později se už ale Jastrzebie mohlo radovat, kolem tyčky se obtočil Teemu Pulkkinen a zasunul puk za záda Sachra – 1:0. V 16. minutě měl velkou příležitost i Havířov, ale nedokázal ji využít. To znamenalo, že se do šaten šlo za stavu 1:0 pro Jastrzebie.

Ve 25. minutě dokázali hosté využít přesilovou hru, když se dokázal prosadit Jan Soltys – 2:0. O dvě minuty později odskočili naši polští soupeři do tříbrankového vedení. V přečíslení dva na jednoho se prosadil Maciej Urbanowicz – 3:0.

Ve 33. minutě bylo na střídačce Jastrzebie ještě více veselo, jelikož se dokázal prosadit střelou na zadní tyčku Radoslaw Nalewajka – 4:0.

Havířov si musel první branku v utkání, ale i v přípravných zápasech, počkat až do 34. minuty. Jakub Michálek dokázal využít přesilovou hru a snížit – 4:1. Ve 36. minutě se dokázal ukázat havířovský brankář Šimonů, který po čtvrt brance vystřídal Sachra. Jen díky jeho umění se nedokázalo Jastrzebie prosadit z brejku. Ve 39. minutě ještě ohrozil branku Miarky AZet, ale skóre se neměnilo.

Hrstka havířovských fanoušků v hledišti vidělo, jak si dokázal Šimonů ve 45. minutě poradit s několika nepříjemnými dorážkami soupeře. V 53. minutě dokázal potrestat vyloučení Chrobočka Martin Kasperlík, který zvýšil vedení Jastrzebie – 5:1.

Jastrzebie mělo zápas pod kontrolou a dokázalo skóre navýšit až na konečných 6:1, když se prosadil v 57. minutě Vratislav Kunst. I když se pak Havířov snažil ještě alespoň upravit výsledek, už se mu to nepodařilo. AZet prohrál i třetí přípravný zápas v sezoně a na turnaji O pohár RT Torax si připsal druhou prohru. Jestli záporné výsledky změní, se uvidí zítra, kdy se utká v derby s domácí Porubou.