Junioři ztratili zápas v Olomouci až v závěru

Lukáš Jandora | 15.09.2024

Ke svému druhému utkání v nové sezóně cestovali naši junioři opět ke svému soupeři. V kole prvním podlehli Šumperku, ve druhém chtěli bodovat v Olomouci. Kam však jeli s vědomím, že nic snadného je nečeká. Ba naopak...

Liga juniorů - 2.kolo ne 15.9.12:00
HC Olomouc - AZ Havířov
3:2
(2:0, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 12. Šulgan, 17. Došlík (Šulgan, Kreutz), 57. Kubát (Drábek) – 21. Middleton (Čmiel, Sajdok), 46. Sajdok (Ćmiel, Quitt). Rozhodčí: Čelechovský - Lainka, Pippal Vyloučení: 7:3. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 89. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.

HC Olomouc: Kroupa — Bohatý, Kreutz "A", Přidal, Hubáček, Vrána, Holéczy, Drábek "A" — Kurial, Miškovský, Šulgan, Neoral, Konesz, Kubát, Došlík, Ungr "C", Mičkal, Martiňák, Drábek, Navrátil
AZ Havířov: Turoň — Kósa, Fojtík, Kozák, Maršálek, Jurček "A", Ćmiel, Vítek, Kisza — Quitt, Middleton, Zálesňák, Toma, Šlampiak, Lipka, Kubečka "C", Bielesz, Sajdok, Apolenář, Barnošák

V utkání, hraném prakticky "místo oběda", se skóre poprvé měnilo ve 12. minutě, kdy šli domácí do vedení. 11 vteřin po návratu Ćmiela z trestné lavice se prosadil Viktor Šulgan - 1:0. Prakticky přesně za 5 minut po brance první přidali Hanáci druhou. Nahrávali Kreutz a střelec první branky Šulgan, přesně za záda Turoně zamířil Petr Došlík - 2:0. S dvoubrankovým vedením šli domácí do kabin, zdálo se, že zápas mají ve své režii.

AZ se však prosadil jen chvíli po začátku druhého dějství, pomohl si využitou přesilovkou, kterou po přihrávkách Ćmiela a Sajdoka zužitkoval Adam Middleton - 2:1. Druhá třetina už další branku nepřinesla, do třetí části jsme nastupovali s jednobrankovou ztrátou.

Vyrovnáno bylo ve 46. minutě, i druhou branku vstřelili naši hokejisté v přesilovce. Potrestali vyloučení olomouckého Miškovského, opět nahrával Ćmiel a poprvé v utkání i Quitt, síť olomoucké brány rozvlnil Tobias Sajdok - 2:2

Naši junioři už už sahali po bodech, které by pro ně do dalších zápasů byly velkou vzpruhou. Chybělo k nim něco přes 3 minuty, remízový stav bohužel nevydržel. V čase 56:47 se prosadil Alexej Kubát a poslal domácí družinu opět do vedení - 3:2. AZ se v závěru snažil, bojoval, po oddechovém čase odvolal minutu a čtvrt před koncem brankáře, však vyrovnat se už nepodařilo.

Po porážce v Šumperku si naši junioři připsali i druhou, šanci na první bodový zisk budou mít v pátek, kdy se poprvé představí doma, soupeřem jim bude Vsetín.