Junioři padli na ledě Poruby

Lukáš Jandora | 06.10.2024

Po příchodu trenéra Davida Turoně na střídačku slavili v pátek junioři první vítězství v sezóně, dobře naladění na něj chtěli navázat o dva dny na ledě Poruby. Hráli dobře, favoritovi zápasu srdnatě vzdorovali, však nakonec byli o branku horší a z Ostravy si žádný bod neodvezli...

Liga juniorů - 7.kolo ne 6.10.14:30
HC RT TORAX Poruba - AZ Havířov
4:3
(2:1, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 14. Pavlíček (Koida, Vehovský), 18. Sobol (Hansel, Indrst), 29. Sobol (Hansel), 44. Vehovský (Khromyshyn, Koida) – 10. Zálesňák (Nogol), 40. Lipka (Sedlák), 50. Sajdok (Apolenář, Toma). Rozhodčí: Mikler — Janoško, Návrat. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 150. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3.

HC RT TORAX Poruba: Mareček — Bodnar, Kalužík, Veselý, Dragon, Janeček, Shevchuk, Pavlíček — Bobok, Dietrich, Khromyshyn, Sobol, Šrubař, Zapletal, Hansel, Indrst, Koida, Graněčný, Vehovský, Foltýn
AZ Havířov: Turoň — Fojtík, Kozák, Nogol, Jurček, Ćmiel, Vítek, Kisza — Sajdok, Zálesňák, Jarolím, Toma, Sedlák, Lipka, Zachariasz, Kubečka, Bielesz, Apolenář, Quitt, Barnošák

Více šancí si od začátku utkání vypracovávali naši hráči, však porubská obrana včetně Marečka v bráně útoky výborně odvracela. Porubský gólman bleskově odpaloval i tři dorážky za sebou. V desáté minutě už ale nebyl zastaven Hugo Zálesňák, který ze slotu poslal kotouč pod horní tyč z dorážky střely obránce Nogoly - 0:1. Po pár sekundách získali domácí přesilovku, ve které měl prima šanci Hansel.

Vyrovnat stav se domácímu týmu podařilo až ve druhé početní výhodě. Probíhala čtrnáctá minuta třetiny kdy Rodion Koida poslal v pravého křídla střílenou nahrávku Šimonu Pavlíčkovi stojícímu u pravé Turoňovy tyče. Stačilo mu jen nastavit čepel a puk dostal do odkryté poloviny brány - 1:1. Dvě a půl minuty před přestávkou otočili porubští junioři stav tečí Petra Sobola - 2:1. Nahrávka Tomáše Hansela zpoza brány volnému parťákovi měla oči a pak i přesné nasměrování kolem levé brankářovy tyče.

Ve druhé části utkání šly týmy proti sobě na krev. Domácí chtěli pojistit vedení 2:1 dalším pukem v bráně, naši junioři naopak srovnat stav. Jenže neměli tolik možností se vůbec k Marečkovi dostat. Až ve dvacáté osmé minutě, kdy získali první přesilovku, byl AZet přikován v útočné třetině. Ovšem jen do chvíle, kdy se k odraženému kotouči dostal Tomáš Hansel a od středního pásma ujížděl na bránu. Na levém křídle jej podpořil Petr Sobol a po krátkých nahrávkách v jízdě k bráně navýšili Porubané skóre na 3:1. Zbývajících osmnáct sekund oslabení už odehráli domácí kolem červené čáry. Probíhala poslední minuta druhé třetiny, když měl AZ tlak a vynutil si i přesilovku. Tu proměnil v čase 39:58 Jakub Lipka, když doslova procedil puk mezi tělem brankáře nalepeným na levou tyč - 3:2.

Dvoubrankové vedení si Porubané vzali zpět v probíhající čtvrté minutě třetí třetiny. Neustupující tlak proměnil Tobiáš Vehovský střelou ze slotu ve čtvrtou porubskou branku - 4:2. Následně se hrálo nahoru dolů a více ze hry měl opticky domácí celek. My se osvobozovali sérií zakázaných uvolnění, kdy nezachytávali jsme dlouhé přihrávky. Až na začátku padesáté minuty se přesnými nahrávkami dostal AZ před porubskou branku. Apolenářovu střelu z levého kruhu Mareček vyrazil, jenže na hůl dojíždějícího Tobiase Sajdoka. Namířil dorážku přesně nad klečícího gólmana a bylo to o jediný gól - 4:3.

Uklidnit se a pojistit vedení mohli svěřenci trenéra Foltýna v přesilovce. Turoň měl betony a ostatní výstroj vždy v pravý čas proti střelám z různých úhlů i pozic. Marek Pavlačka si v čase 58:08 vzal oddechový čas. Jeho svěřenci měli útočné pásmo v moci a minutu a půl před koncem základní hrací doby hráli v šesti. Závěrečný tlak domácí hráči ustáli, Mareček vykryl všechny střely, takže AZetu se v Porubě bohužel bodovat nepodařilo.

Šanci na nápravu bude v pátek v Gascontrol aréně, kde v 18:30 hostíme Třemošnou.