Junioři berou první bod, proti Technice dokázali stáhnout třígólové manko

Klára Bártková | 22.09.2024

Havířovští junioři vyráželi na Moravu s jasným cílem, a to vybojovat první body do tabulky. Nicméně začátek zápasu se jim vůbec nepovedl a během první poloviny hry inkasovali hned tři branky, a tak později museli dotahovat. Sice se jim to povedlo bleskurychlým vyrovnáním během pěti minut, jenže v závěrečném dějství se znovu prosadili domácí a AZet srovnal až dvacet vteřin před koncem třetí třetiny. Zápas tak dospěl až do prodloužení, v jehož polovině se z rozhodující branky mohla radovat Technika. Svěřenci Marka Pavlačky tak vybojovali alespoň jeden bod.

Liga juniorů - 4.kolo ne 22.9.12:00
VSK Technika Brno - AZ Havířov
5:4p
(2:0, 1:3, 1:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 12. Straka (Frimel, Navrátil), 19. Hamák (Čaňo, Hrabinec), 30. Balog (Mráz, Svoboda), 46. Frimel (Straka, Svoboda), 63. Frimel (Smrž) – 31. Apolenář (Vítek, Toma), 32. Barnošák (Lipka, Kozák), 36. Ščerba (Kubečka), 60. Toma (Apolenář, Ćmiel). Rozhodčí: Karpíšek - Bejček, Tomanička. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 3:0, 3:3, 4:3, 4:4, 5:4.

VSK Technika Brno: Y. Kalinichenko — J. Svoboda, A. Pohanka, D. Navrátil, M. Čaňo, I. Vasyliev, M. Hrabinec — T. Mráz, M. Balog, M. Smrž, P. Nekrasov, P. Čermák, Š. Urbánek, J. Šulla, F. Frimel, Z. Straka, J. Sladký, D. Hamák
AZ Havířov: D. Turoň — M. Fojtík, M. Kozák, P. Šenkyřik, V. Jurček, M. Ćmiel, A. Vítek, J. Kisza — N. Quitt, J. Jarolím, P. Šlampiak, J. Toma, J. Lipka, M. Kósa, N. Kubečka, V. Apolenář, H. Zálesňák, A. Ščerba, B. Barnošák, A. Middleton

Domácí Technika k zápasu přistoupila o něco lépe, od začátku si vytvářela více nadějných šancí a vyplatilo se jim to. Na začátku dvanácté minuty totiž skóre otevřel právě domácí Zbyněk Straka - 1:0. Havířovský Turoň pak v úvodním dějství inkasoval ještě jednou, když se za jeho záda trefil Dominik Hamák2:0.

Prvních deset minut prostřední periody bylo docela klidných, pak ale během šesti minut padly čtyři góly. O ten první se postaral ještě domácí Marek Balog3:0. Následně už však pálili hokejisté AZetu. Nejdříve po přihrávce Vítka zamířil přesně do brány Vítek Apolenář3:1. Chvíli po něm zapsal přesnou trefu také Bruno Barnošák3:2. No a v čase 35:41 bylo srovnáno díky přesnému pokusu Adama Ščerby3:3.

V závěrečném dějství si Technika dokázal vzít těsné vedení zpátky zásluhou Filipa Frimla4:3. Jenže AZet se ani v tu chvíli nevzdal a bojovat dále, z čehož vyplynula i čtvrtá branka slezské celku. Dvacet vteřin před sirénou se o ni postaral Jakub Toma4:4.

V základní hrací době už se nic nestalo, a tak se pokračovalo prodloužením tři na tři. V jeho polovině si puk na své hokejky vzali domácí, kteří nakonec po druhé ráně Filipa Frimla mohli slavit, že bonusový bod zůstává v Brně.