I ve druhém utkání dorostenci za tři body

Lukáš Jandora | 22.09.2024

Po vítězství 3:0 v pátek v Olomouci se havířovský dorost představil poprvé doma. Soupeřem mu byl polský výběr U17. Diváci, rodiče, AZeťácká veřejnost, ti všichni byli zvědaví, zda mladí AZeťáci páteční výhru potvrdí. Nakonec se jim to povedlo docela s přehledem, svého soka k ničemu moc nepustili, a pokud ano, bránu téměř zavřel velmi dobře chytající Ondřej Kozel.

Liga dorostu - 2.kolo ne 22.9.12:00
AZ Havířov - Polsko U17
6:1
(3:1, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 5. Kunčický (Budziaszek), 8. Kajzar (Bystroň), 15. Kunčický (Kajzar, Bystroň), 25. Cymorek (Czerný), 55. Jarolím (Kajzar, Bystroň), 58. Czerný (Janošek) – 20. Galant. Rozhodčí: Hranoš — Návrat, Klepek. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 123. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 6:1.

AZ Havířov: Kozel (Výtisk) – Budziaszek, Bystroň (C), Holáň, Kopčaj, Barteczek, Cymorek – Bajnar, Pečonka, Bolek (A), Kajzar (A), Kolebáč, Janošek, Jarolím, Przeczek, Czerný, Kunčický, Michalík
Polsko U17: Plinta (15. Rydzoń) – Wanat (C), Strojny, Lukaszewski, Kowalczyk (A), Gawrysiak, Światkowski – Hudziak, Nakoneczny (A), Konarski, Szyszka, Litwa, Kosmeda, Galant, Kalendowicz, Walega, Myszka, Tyński

Jen necelých pět minut se v Gascontrol aréně čekalo na první branku. Hostující brankář v rychlém sledu 2x dobře zasáhl, však na třetí ránu už byl krátký. Po přihrávce Budziaszka se prosadil David Kunčický - 1:0. A docela rychle vedli domácí už o dvě branky, David Kajzar možná nachytal gólmana na švestkách, bekendem mu puk procedil mezi nohy - 2:0. Další uklidnění na domácí hole, které navíc znamenalo střídání gólmanů v bráně mladých Poláků, přišlo v minutě patnácté, Kajzar našel před brankou zaparkovaného Davida Kunčického, který dostal puk do sítě z bezprostřední blízkosti - 3:0. Čisté konto, po téměř 80 minutách, sebral gólmanu Kozlovi Antoni Galant, který pozorně sledoval puk, jenž mladému brankáři propadl za záda a zůstal stát v brankovišti. Galant jej dorazil do prázdné - 3:1

Tříbrankové vedení si domácí vzali zpět ve 24. minutě, parádně pod horní tyč zavěsil po přihrávce Czerného Šimon Cymorek - 4:1. Do konce druhé části jsme další branku neviděli, i když šance byly na obou stranách.

A neviděli jsme ji dlouhé minuty ani ve třetí třetině, až v 55. minutě se po přihrávkách Bystroně a Kajzara prosadil Vojtěch Jarolím - 5:1. A repráků začala hrát "Pátá". Skóre zápasu pak v 58. minutě uzavřel po krásné individuální akci Kristián Czerný, který ošálil polského beka a svou střelu nasměroval přesně do růžku branky Rydzoně - 6:1

Dorostenci tak ovládli i druhé utkání v nové sezóně. Byli v něm lepší, však hosté se do několika velmi zajímavých šancí rovněž dostali. Jenže letošní dorost bude možná do značné míry stát a padat s výkony Ondřeje Kozla, no a jeho dnešní výkon byl velmi dobrý, i díky němu, ale také celkově dobrému výkonu týmovému, zůstaly tři body v Gascontrol aréně. Další zápas, který možná opět trochu napoví, sehrají naši dorostenci v pátek na Vsetíně.