Havířovští junioři vstoupili do sezóny porážkou

Lukáš Jandora | 13.09.2024

K prvnímu ligovému utkání v nové sezóně odjeli havířovští junioři. U těch se přes léto vyměnili trenéři, Jana Křivohlávka nahradil Marek Pavlačka. Premiérovým soupeřem našich mladíků byl Šumperk, kam jsme odjížděli s nadějí na zisk prvních ligových bodů...

Liga juniorů - 1.kolo pá 13.9.18:00
HK MD Šumperk - AZ Havířov
5:2
(2:1, 0:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 9. Najman (Lichner), 19. Tomeš (Izák, Lichner), 44. Compel (Izák), 53. Cekr (Tomeš, Izák), 60. Cekr (Tomeš) – 16. Ščerba (Sajdok, Čmiel), 32. Apolenář (Fojtík). Rozhodčí: Kroček - Rychlý, Janoško. Vyloučení: 7:3 + Ćmiel 5+OK. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 93. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2.

HK MD Šumperk: Putin — Compel "C", Plhal, Burda, Souček, Jurka, Cekr "A" — Verner, Březina, Lichner, Netolický, Izák "A", Janech, Burda, Haas, Pazourek, Tomeš, Szabó, Prokop, Najman
AZ Havířov: Turoň — Fojtík, Kozák, Maršálek, Jurček "A", Čmiel, Vítek, Kisza — Ščerba, Middleton, Toma, Šlampiak, Lipka, Kubečka "C", Bielesz, Sajdok, Apolenář, Quitt, Barnošák

Domácí Mladí Draci šli do vedení v 9. minutě zápasu, kdy po příhře Tomáše Lichnera vsítil premiérový gól sezóny Jakub Najman - 1:0. Velkou šanci k vyrovnání dostali naši junioři ve 14., resp. v 15. minutě, kdy dva domácí borci putovali na trestnou lavici. AZ dvojnásobnou početní výhodu využil, po nahrávkách Sajdoka a Ćmiela se trefil Adam Ščerba - 1:1. Remízový stav však do první sirény AZ neudržel, 65 vteřin před koncem třetiny poslal domácí do vedení Tobias Tomeš - 2:1

Ve druhé části hry padl pouze jeden gól, vstřelili jej naši hráči, ti i podruhé v utkání využili přesilovku. Fojtík nahrával a Vítek Apolenář srovnal - 2:2. V prostředním dějství se poměrně často vylučovalo, ve 34. minutě dostal domácí Cekr 2+2 minuty, ve 40. pak Marek Ćmiel dokonce 5 + do konce zápasu. Gól však ani na jedné straně nepadl, do kabin se šlo za remízového stavu.

Jenže právě na vyloučení Marka Ćmiela Slezané doplatili třetí inkasovanou brankou, ve 44. minutě ji vstřelil Marek Compel a potřetí v utkání poslal své barvy do vedení - 3:2. Další přesilovku pak domácí využili v 52. minutě při vyloučení Sajdoka, Tomeš s Izákem nahrávali, na rozdíl dvou branek navýšil skóre David Cekr - 4:2. Vteřinu před koncem pak domácí skórovali ještě jednou, pojistku při hostující hře bez brankáře přidal opět David Cekr a uzavřel skóre zápasu - 5:2

Naši junioři tak z prvního zápasu odcházejí s prázdnou, šanci na reparát budou mít už v neděli, kdy se představí v Olomouci.