Havířov pokračuje ve vítězné sérii, odnesla to Opava

Josef Nudera | 12.10.2024

AZ Havířov zůstává i po této sobotě jediným neporaženým týmem 2. hokejové ligy napříč východní a západní skupinou. Tuto sérii chtěla přerušit Opava, ale domácí hráči dokázali potvrdit formu a postupně se dostali až na konečné skóre 7:1. Pozitivní je, že se prosadilo sedm rozdílných střelců, což zvyšuje pohodu v týmu.

2. liga - 8.kolo so 12.10.17:00
AZ Havířov - HC Slezan Opava
7:1
(2:0, 3:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 17. Pindel (Franek, Valenta), 19. Bednář (Franek, Ščurek), 22. Šuhaj (Valenta, Franek), 31. Kunc (Šuhaj, Bednář), 33. Antoníček (Tomi), 47. Tomiga (Klimša, Pindel), 54. Michálek (Bednář, Šuhaj) – 45. Brodek (A. Beránek, Slíž). Rozhodčí: Blaha – Rychlý, Tvrdý.. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1207. Průběh zápasu: 5:0, 5:1, 7:1.

AZ Havířov: Šimonů – Kunc, Ščurek, Valenta (A), Michálek, Tomiga, Hrachovský, Ševčík – Haas (C), Šuhaj, Konečný – Franek, Apolenář, Bednář – Pavlík, Middleton, Antoníček – Pindel, Tomi, Klimša (A)
HC Slezan Opava: Šindelka (33. Slíž) – Adamec, R. Štěpánek, Thiel, Šindelář (C), Foltýn, Ficek, Gřesík – Matějka, A. Beránek (A), Kadula – Hradil, Häring, Brodek – Jakub Ludvík, Havel, Štindl (A) – Nádeníček, Wendelin, Krejsa

První velkou šanci mezi Havířovem a Opavou mohli vidět diváci v 6. minutě, kdy hostující Šindelka vyrazil střelu od modré a poradil si s nebezpečnou dorážkou Haase. O pět minut později se mohli prosadit hosté v oslabení, ale Brodek měl těžkou pozici pro zakončení, jelikož byl faulován. Tato situace následně vyústila v šarvátku a Havířov šel dokonce do tří. Hosté nevyužili nabídnutou dvojnásobnou přesilovku a to byl důležitý moment. AZet totiž otevřel brankový účet utkání.

V 17. minutě si najel na pravý kruh Franek, vystřelil na Šindelku, který puk jen vyrazil přes sebe, kde ho dokázal dorazit Vojtěch Pindel – 1:0. S hosty bylo ještě hůře v 19. minutě, kdy domácí navýšili své vedení. Franek našel před brankou dobře nabrusleného Lukáše Bednáře, který pohotově prostřelil přesouvajícího se Šindelku – 2:0.

Tam, kde Havířov na konci prvního dějství skončil, tam navázal na začátku druhé třetiny. Pohotovou dorážkou se prosadil ve 22. minutě Vojtěch Šuhaj – 3:0. I nadále byl více aktivní domácí Havířov, který se dostal do další brankové situace ve 31. minutě. Šuhaj dokázal najít přesnou přihrávkou u opačné tyče Marcela Kunce, který bleskově dostal puk za záda Šindelky - 4:0.

Ve 33. minutě se mohlo 1 207 diváků radovat z páté branky svého týmu. Tomi vybídnul bekhendovou přihrávkou Petra Antoníčka, který nijak nezaváhal a uklidil puk za záda brankáře Šindelky – 5:0. Po této brance hosté vystřídali gólmana, Šindelku nahradil Slíž.

Po dvou třetinách vedl Havířov pohodlně 5:0 a nebylo důvod pochybovat o další výhře. Zápas, ale pokračoval ve třetí třetině dalšími brankami.

Ve 42. minutě pozlobil svou střelou brankáře Šimonů Brodek, ale neuspěl. Ve 45. minutě se dočkali hosté z Opavy čestné branky. Jiří Brodek dokázal dorazit puk u levé tyčky za záda Šimonů a využít tak přesilovku – 5:1. Havířov dokázal na tuto branku hostů reagovat další nádhernou akcí. Klimša našel přihrávkou Adama Tomigu, ten si objel branku a zasunul puk za záda Slíže – 6:1.

To ale nebylo ze strany Havířov vše. Na světelné tabuli byla 54. minuta, když si najel do pravého kruhu Jakub Michálek a střelou na lapačku pod horní tyč zvýšil na 7:1. V závěru třetí třetiny se ještě mohla prosadit dvojice Haas - Apolenář, ale jejich souhra jen těsně neskončila brankou. V 58. minutě nadvakrát ohrozil brankáře Šimonů hostující Krejsa, ale neuspěl.

Havířov si dokázal dokráčet pro další výhru, celkem již sedmou v pořadí a dále se vyhřívá na čele východní skupiny 2. ligy. V tomto ročníku zatím ztratil pouze jediný bod.

Marek Pavlačka (AZ Havířov): Chtěli jsme dnes navázat na zodpovědnou třetí třetinu z Hodonína, být hodně aktivní a bojovat o další body do tabulky. První dvě třetiny se nám to dařilo plnit do puntíku, kdy jsme se drželi hodně na kotouči, nedávali soupeři moc prostor, dostávali se do gólových šancí, které jsme postupně proměňovali a po druhé třetině šli do šaten s pětigólovým náskokem. Vstup do třetí třetiny byl z naší strany trochu vlažnější, ale zhruba po pěti minutách jsme se vrátili zpátky ke své hře, přidali další dva góly a zaslouženě dotáhli zápas do vítězného konce, takže všem včetně brankáře patří gratulace a velké dík za převedený výkon. Chtěli bychom také poděkovat divákům, kteří dnes přišli v hojném počtu, vytvořili výbornou atmosféru, která podpořila hráče k několika krásným kombinacím, za které je celá hala odměnila hlasitým potleskem.

Pavel Zdráhal (HC Slezan Opava): Není úplně, co hodnotit. 7:1 je jednoznačný výsledek a jednoznačný zápas. Od první minuty bylo víceméně jasně dáno, kdo je pánem na ledě. Nás mohlo spasit prvních pět minut, které jsme přežili bez úhony a přesilovka 5 na 3, se kterou jsme naložili fatálně špatně. A pokud mužstvo naloží takto s dvojnásobnou přesilovkou, nemůže vůbec mít šanci, a to ještě proti Havířovu. Do prvního gólu jsme si ještě říkali, že šance je. Po první třetině jsme prohrávali o dva góly. Na začátku druhé třetiny jsme ještě věřili, ale byli jsme hodně pomalí v pohybu a bez pohybu se hokej hrát nedá.