Gólman Kozel vynuloval Hanáky, dorost začíná vítězně!

Lukáš Jandora | včera

Sezóna už odstartovala i našim dorostencům, místo páteční školy se vydali do Olomouce, kde je čekalo utkání prvního kola Ligy dorostu. Utkání pro mnohé pikantní, protože v dresu soupeře se představilo několik loňských Havířováků. Ať už v dresech, nebo stojících na střídačce.

Liga dorostu - 1.kolo pá 20.9.13:00
HC Olomouc - AZ Havířov
0:3
(0:0, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 38. Kunčický (Janošek), 39. Pečonka (Janošek, Czerný), 54. Jarolím (Kajzar, Michalík). Rozhodčí: Novotná — Hanzlík, Bezděk. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 65. Průběh utkání: 0:3.

HC Olomouc: Ovčaři — Navrátil, Mynarz, Machač, Niemczyk, Volf, Porubčan — Koryčanský, Špaček, Dudek, Končický, Drozd, Giecek, Dokoupil, Bošek, Vymětal, Gebauer, Fizek
AZ Havířov: Kozel — Budziaszek, Holáň, Kopčaj, Barteczek, Cymorek (A), Bystroň (C) — Janošek, Przeczek (A), Kunčický, Czerný, Bajnar, Pečonka, Bolek, Kajzar, Kolebáč, Michalík, Jarolím

V utkání chudém na góly se na branku dlouho čekalo. V první třetině nepadla, AZetu k tomu nepomohly ani dvě přesilovky, domácí hráli jednu. Výborní byli oba brankáři, jak havířovský Kozel, tak olomoucký Ovčaří, dva kluci, kteří ještě loni spolu tvořili gólmanskou dvojici v AZetu.

První gól byl k vidění až ke konci druhé třetiny, po přihrávce Theodora Janoška se trefil obrovitánský David Kunčický - 0:1. Pro domácí přišla ledová sprcha za dalších 70 vteřin, AZet šel do vedení dvoubrankového. Z gólu se radoval Jan Pečonka, kterému puk na hůl připravili Kristián Czerný a opět Theodor Janošek - 0:2. I ve druhé části byli nejlepšími hráči obou celků oba kluci v brankářské výstroji. Domácím ve druhém dějství nepomohly ani dvě přesilovky, když dvakrát šel za katr havířovský Przeczek.

I ve třetí třetině Hanáci marně bušili na bránu Ondřeje Kozla, ten všechny jejich šance pochytal, naopak to byli havířovští, kteří šli v 54. minutě již do třígólového vedení. Po přihrávkách Michalíka s Kajzarem rozvlnil síť za Ovčařím Vojtěch Jarolím - 0:3.

Domácí se v závěru nedostali ani k případné hře bez brankáře, hráli totiž v oslabení, gólman Kozel tedy při své letošní premiéře udržel čisté konto, dorostenci se radují z důležitého vítězství. Další utkání odehrají už v neděli, soupeřem v Gascontrol aréně jim bude polský výběr U17.