Dorostenci ve vyrovnaném utkání podlehli Šumperku

Lukáš Jandora | 29.09.2024

První dvě kola naši dorostenci výsledkově zvládli, hořkost porážky okusili až v pátek na Vsetíně, však hned po dvou dnech si chtěli spravit chuť, připsat si do tabulky další body, což by znamenalo, poradit si doma s Mladými Draky Šumperk. Ve vyrovnaném utkání, které mohlo skončit jakkoliv, se jim to však nakonec nepodařilo...

Liga dorostu - 4.kolo ne 29.9.14:00
AZ Havířov - HK MD Šumperk
3:4
(1:1, 2:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 1. Kajzar (Jarolím), 32. Kolebáč (Noworyta), 32. Kunčický (Czerný) – 10. Parolek (Zahálka, Parolek), 21. Vogl (Veselý, Zahálka), 32. Macháček (Faltýnek, Unzeitig), 42. Parolek (Parolek, Zahálka). Rozhodčí: Novák — Peluha, Tošenovjan. Vyloučení: 2:2 + Matocha (Šum) 5+OK. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 60. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4.

AZ Havířov: ýtisk – Cymorek, Muczka, Holáň, Kopčaj, Bystroň (C), Przeczek – Bajnar, Bolek (A), Kajzar (A), Pečonka, Kolebáč, Noworyta, Jarolím, Czerný, Kunčický, Michalík
HK MD Šumperk: Zavoral – Faltýnek, Petržela (A), Veselý (C), Vašíček, Novák, Hovanec – Vogl, Macháček, Unzeitig, Bezděk, Zahálka (A), Opat, Fiala, Karafiát, Parolek Jaromír, Parolek Jiří, Matocha

Domácí měli do zápasu vynikající start a už v první minutě šli do vedení, z levého kruhu našel místo na vzdálenější tyči David Kajzar - 1:0. Vyrovnáno bylo v minutě 10. kdy se bekendem pod horní tyč trefil velmi hezky Jiří Parolek - 1:1

Na další branku diváci čekali jen 13 vteřin druhé části hry, Veselý a Zahálka nahrávali, Samuel Vogl skóroval - 1:2. Hugo Kolebáč však ve 32. minutě srovnal, kdy si našel nikým nehlídaný puk v brankovišti, který jen šikovně dorazil do brány - 2:2. Tímto se odstartovala pasáž hry, kdy během půl minuty padly tři branky. Šumperk znovu poslal do vedení Vojtěch Macháček - 2:3, aby pár vteřin po něm srovnal David Kunčický po příhře Kristiána Czerného - 3:3. Další gól už do konce třetiny, ve velmi vyrovnaném utkání, nepadl.

Rozhodující branku zápasu jsme viděli v minutě 42., gólman Výtisk při havířovském oslabení vyrazil puk, na Jaromíra Parolka čekala polo odkrytá brána, neměl problém ji trefit - 3:4

I přes závěrečnou power-play a několik velkých šancí se už domácím nepovedlo srovnat, prohráli podruhé po sobě, šanci na reparát mají v sobotu, kdy zajíždějí do Havlíčkova Brodu.