AZ poprvé v přípravě vítězí, Opavě navíc nedovolil skórovat

Lukáš Jandora | 22.08.2024

Po čtyřech prohrách v úvodních čtyřech přípravných zápasech, nutno podotknout, že s velice silnými soupeři, zamířil AZet na led do Kravař, kde jej přivítala "domácí" Opava. Naši borci nastoupili poprvé v přípravné fázi prakticky v plné sestavě, fanoušci i proto netrpělivě očekávali, zda to domácí Slezan odskáče...

Přípravné zápasy - 0.kolo čt 22.8.18:00
HC Slezan Opava - AZ Havířov
0:5
(0:2, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 13. Bednář (Franek), 16. Ćmiel (Konečný), 24. Apolenář, 37. Klimša (Pindel), 52. Franek. Rozhodčí: . Vyloučení: 10:7. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 159. Průběh utkání: 0:5.

HC Slezan Opava: Slíž – Šindelář (C), Gulda, Ficek, Štěpánek, Ludvík, Thiel, Gřesík – Brodek, Stuchlík (A), Štindl (A) – Krejsa, Brada, Kadula – Wendelin, Beránek, Havel – Kotásek
AZ Havířov: Sachr – Kunc, Michálek, Hrachovský, Chroboček, Valenta Ševčík, Tomiga – Klimša, Šuhaj, Franek – Bednář, Pindel, Tvrdý – Antoníček, Ćmiel, Konečný – Pavlík, Haas, Apolenář

Na první střelecký pokus se nečekalo ani minutu, domácího Slíže v bráně prověřil po 55 vteřinách Chroboček, však opavský gólman jen provětral svou lapačku. V mnohem výraznější šanci se po chybě Šindeláře ocitl ve 3. minutě David Klimša, leč svou střelou rozvlnil pouze boční síť opavské brány. K první větší šanci se domácí dostali v minutě 11., jednalo se o nepříjemný projektil z hole Radima Štěpánka. Ten pálil hned po předávce Josefa Krejsy, rána z voleje mu úplně nesedla, o to nebezpečnější a nevyzpytatelnější ale byla. Sachr ji vyrazil okrajem lapačky. Skóre se poprvé v utkání měnilo ve 13. minutě, AZ využil nabídnutou přesilovou hru, na levém kruhu dostal nabito Lukáš Bednář, proti jeho ráně na bližší tyč se Slíž nestačil přesunout - 0:1. Naši hráči byli v utkání lepším celkem, vypracovávali si více šancí, hráli s chutí, i proto na sebe druhý gól nenechal dlouho čekat. V 16. minutě poslal Konečný výbornou přihrávku na Matouše Ćmiela, který nadvakrát překonal Slíže - 0:2

Vstup do druhé periody znamenal velkou šanci pro Slezan, Brada táhl opavské přečíslení tří na jednoho a mohl si vybrat, kterému spoluhráči přihraje. Místo Petra Guldy v mezikruží ale hledal spoluhráče před brankou, úmysl opavských hráčů byl našimi beky přečten. Nedáš dostaneš? Dalo by se to tak říct, protože ve 23. minutě odskočil AZet už do tříbrankového vedení. Jeden z hráčů vyslal střelu na opavskou svatyni, puk zůstal ležet v brankovišti, tam se dva hráči vůbec nedomluvili a kotouč nějakým záhadným způsobem umístili za záda vlastního brankáře. Jako autor branky byl označen Jakub Apolenář - 0:3. Utkání bylo poměrně nervózní, docela dost se vylučovalo, hra byla častokrát přerušena, další větší šance, z hole domácích, přišla ve 32. minutě, Beránkova rána z levé strany rozezvonila břevno klece Davida Sachra! Následně se puk odrazil mimo hrací plochu. Jenže co to bylo opavským platné, když se po chvíli opět radovat havířovský AZ. Ve 37. minutě domácí nedokázali udělat pořádek před vlastní brankou, čehož po druhé dorážce dokonale využil dobře postavený David Klimša - 0:4. Chvíli poté se do veliké šance dostal ještě Antoníček, který ve vlastním oslabení ujel všem domácím hráčům, však Slíže nepřekonal. Snížení měl v závěru třetiny na hokejce Kryštof Kadula, ten měl mezi kruhy moře času ke střele, ale trestuhodně poslal kotouč vedle levé tyče, díky čemu se po 40 minutách šlo do šaten za stavu 4:0 pro AZ.

Hned ve 42. minutě se Jiří Tvrdý prosmýkl středem hřiště a ve velké rychlosti ranou z mezikruží orazítkoval břevno! AZ byl při chuti, Antoníčkova rána bez přípravy se mezi tři tyče nevešla. Do šancí se však dostávala i domácí Opava, klec Davida Sachra však zůstala i nadále zakletá! Domácí ve 46. minutě vyslali do úniku Štindla, jehož zakončení orazítkovalo pravou tyč. Na druhé straně se skvělým přesunem zaskvěl Slíž, který zlikvidoval dorážku Vojtěcha Pindela. V tuto chvíli byl k vidění útočný hokej se spoustou šancí na obou stranách. Gólu se však 159 diváků dočkalo až v minutě dvaapadesáté, to když jsme získali domácími vyvážený kotouč a poslali jej do míst, kde byl připraven Tomáš Franek. Ten nejprve zamířil vedle, ale od zadního hrazení se kotouč opět odrazil k němu, druhá dorážka už skončila v brance – 0:5. Utkání bylo i nadále docela nervózní, na to, že se jednalo o přípravu, bylo k vidění hned několik tvrdých střetů, rozhodčí to neměli vůbec snadné. Nakonec se však zápas dohrál poměrně v poklidu, dalšího gólu se už ani jeden z týmů nedočkal a tak AZet, v čele s Davidem Sachrem, který si v přípravě připsal první čisté konto, zvítězil na ledě v Kravařích v poměru 5:0. Vítězství zcela zasloužené, ukázali jsme sílu sestavy, která poprvé v přípravném období nastoupila prakticky kompletní.

Další zápas odehrají naši borci 29.8., kdy na ledě v Gascontrol aréně přivítají borce z Valašského Meziříčí.