AZ Havířov

Změněná sestava zasypala Příbram šesti góly, AZet v sérii znovu vede

Jaroslav Ďulík | 06.04.2025

Po nepovedeném čtvrtečním utkání, které Havířov nezvládl poměrem 0:2, se série přesunula do Středních Čech. V prvním, ještě víkendovém, zápase navázal AZet na přesvědčivý výkon z úvodu série, kdy Příbram deklasoval 8:0. Pozměněná sestava se ukázala jako skvělý tah – bodovalo hned čtrnáct z dvaceti hráčů.

2. liga - 3.kolo ne 6.4.
HC Příbram - AZ Havířov
1:6
(1:4, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 14. Hasman (Gengel) – 2. Franek (Šuhaj, L. Bednář), 7. Mrva (Michálek, J. Apolenář), 10. Kowalczyk (L. Bednář), 17. J. Apolenář (Valenta, Ševčík), 52. Hotěk (J. Apolenář, Hrachovský), 58. Antoníček (Klimša). Rozhodčí: Hlinka, Glanc – Baxa, Bertlík. Vyloučení: 6:9. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2100. Průběh zápasu: 0:3, 1:3, 1:6.

HC Příbram: Jiroušek (17. Šorf) – Havlín, Kremláček, Rajgl, R. Jelínek, Daniel Krejčí, Saňa (A), J. Bednář, Zdeněk – Kafka (C), Kolda, Bednařík – Josefus (A), Duchan, Labuzík – Pinkas, M. Kvasnička, Vogeltanz – Hasman, Mařík, Gengel.
AZ Havířov: Šimonů – Kowalczyk, Michálek, Kunc, Chroboček, Ševčík, Valenta (A), Ščurek – Klimša (A), Ćmiel, Antoníček – Franek, L. Bednář, Šuhaj – Hotěk, Pindel, O. Šedivý – J. Apolenář, Haas (C), Mrva - Veselý.

Úvodní dějství nápadně připomínalo první třetinu z prvního semifinále. Tehdy Havířov nasázel za prvních 10 minut 3 branky a celkově třetinu opanoval 4:0. I tentokrát si pomohli havířovští skvělým úvodem, už po 64 vteřinách hry otevřel skóre Tomáš Franek, pro kterého se jednalo už o devátou trefu v play off – 0:1. Za pět minut na něj navázal Jakub Mrva, který nejprve bekhendem nahodil kotouč na Jirouška a následně svůj pokus sám dorazil mezi betony příbramského gólmana – 0:2. A když v závěru 10. minuty zvýšil už na 3:0 tvrdou ránou „golfákem“ Daniel Kowalczyk sáhla Příbram k oddechovému času, aby zabránila stejnému průběhu jako v 1. utkání.

Tento tah se alespoň v prvních minutách zdál jako skvělé řešení. Příbram zastavila gólovou smršť Havířova, a dokonce se jí ve 14. minutě zásluhou povedené střely Josefa Hasmana k pravé tyči podařilo snížit na 1:3. Ani AZet ovšem s odpovědí dlouho neotálel, využitá přesilovka sice ve statistikách zapsána nebude, neboť gól Jakuba Apolenáře padl až vteřinu po jejím skončení, Havířov to však nemuselo mrzet, protože vedl opět o tři branky – 1:4. Tímto momentem také skončilo působení Petra Jirouška v bráně, kterého mezi třemi tyčemi nahradil stejně jako v úvodním utkání Dominik Šorf.

Ve druhé třetině se skóre neměnilo, zato trestné lavice byly v permanenci. Postupně je navštívilo hned sedm hráčů, většinou se však jednalo o souběžné tresty za hrubost. Další přesné trefy jsme se tak dočkali až v polovině třetí třetiny, kdy dokázal v přečíslení využít odrazu od betonu Michal Hotěk, který už zakončoval do zcela odkryté klece – 1:5. Gólovou tečku za nedělním utkáním udělal dvě minuty před koncem Petr Antoníček – 6:1. Ani to ovšem nebyla poslední událost zápasu, 22 vteřin před koncem zápasu bylo po faulu na Matouše Ćmiela nařízeno trestné střílení, kterého se ujal samotný Ćmiel, na Šorfa v bráně však nevyzrál.

AZet zvládl 3. semifinále na půdě Příbrami a už zítra jej čeká souboj o mečbol, se kterým by byla cesta zpět do Gascontrol arény o poznání veselejší.

Fotogalerie k zápasu
Youtube