Desítka byla blízko. AZet poráží Valašské Meziříčí

Klára Bártková | 22.11.2023

Středeční podvečer v Gascontrol Aréně nabídl další druholigové utkání. A ač do něj AZet nevstoupil úplně ideálně a prohrával, tak ve druhé třetině během dvou minut skóre třemi góly otočil a zbytek zápasu už dominoval.

2. liga - 17.kolo st 22.11.17:30
AZ Havířov - HC Bobři Valašské Meziříčí
8:2
(1:2, 3:0, 4:0)

Branky a nahrávky: 19. Apolenář (Mrva, Ćmiel), 35. Franek (Klimša, Ščurek), 36. Ćmiel (Apolenář, Mrva), 37. Klimša (Franek, Ševčík), 45. Valenta (Spratek, Middleton), 46. Tvrdý (Ćmiel, Siekierka), 57. Klimša (Franek, Ficek), 58. Siekierka (Tvrdý, Valenta) – 2. Kuchařík (Vavřík), 10. Stodůlka (Holiš, Hamřík). Rozhodčí: Hranoš – Vengřín, Hladí. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 895. Průběh utkání: 0:2, 8:2.

AZ Havířov: Šindelka – Vosátko, Kunc, Ševčík, Valenta (A), Ficek, Ščurek, Havlík – Franek, J. Křivohlávek, Klimša (C) – Middleton, Spratek, Kratochvil – Mrva (A), Ćmiel, Apolenář – Siekierka, Pavlík, Tvrdý
HC Bobři Valašské Meziříčí: Pavlíček – Hamřík, Holiš, Liss, Kočí, Sviták, Baroš – Kozubík, Vávra (A), Andris – Finsterle (C), Vaňo, Kývala – Stodůlka, Vavřík (A), Kuchařík – M. Urban

Vstup do utkání proti Valašskému Meziříčí se domácím moc nepovedl. Hned první rána z hole Hamříka letěla na Šindelku, ale ten zasáhl. Jenže po necelých dvou odehraných minutách mohli hosté slavit úvodní branku utkání. Šimona Kuchaříka totiž nikdo nepokryl. Hostující útočník si tak mohl v klidu vyjet mezi kruhy a zakončit pod ruku brankáře – 0:1

Havířov sice mohl vyrovnat, jenže to by nikým nehlídaný Kratochvil musel zamířit o trochu přesněji. V dobré příležitosti se ocitl také Franek, nicméně ani on ve svém nájezdu neuspěl. Naopak hosté na začátku desáté minuty přidali druhou branku. Když Daniel Stodůlka tečoval pokus Holiše od modré za záda gólmana – 0:2.

Hosté byli po zvýšení velice aktivní, avšak další branku už v úvodních dvaceti minutách nepřidali. Následně dokázal Pavlíček zastavit velice nebezpečné zakončení Kratochvila. Pak se ale Havířovu podařilo snížit, a to v čase 18:31, kdy pálil Jakub Apolenář1:2.

Hra domácích se ve druhé třetině výrazně změnila. Pavlíček měl opravdu hodně práce, protože havířovský útok ho zaměstnával ze všech stran. Nicméně až do 35. minuty hostující gólman všem pokusům odolával. O vyrovnávací branku se postaral Tomáš Franek, jenž bekhendovým zakončením trefil prostor u bližší tyče – 2:2.

Netrvalo to dlouho a skóre se měnilo znovu, to Matouš Ćmiel zvedl kotouč nad beton – 3:2. Domácí se radovali ještě jednou, když si obrana Bobrů nepohlídala Davida Klimšu, který dorážel do odkrytého místa v bráně – 4:2. Ještě v samotném závěru druhé periody šli domácí do přečíslení, ale tuto příležitost se jim využít nepodařilo.

Na začátku závěrečného dějství pokračoval Havířov ve výkonu z předešlé třetiny a svému soupeři během chvíle odskočil už na rozdíl 4 branek. Nejdříve se z levé strany trefil obránce Tomáš Valenta5:2, po něm pak z kruhu skóroval Jiří Tvrdý6:2

Většinu času měli kotouč na hokejkách domácí a žádná větší soupeřova šance už k vidění nebyla. AZet udeřil ještě dvakrát. Po pěkné akci doklepl puk do brány David Klimša7:2. A po přihrávce mezi kruhy si první branku v dospělém hokeji připsal Mateusz Siekierka 8:2