AZ Havířov

Výsledek ankety: 72% hlasujících na našem webu upřednostňovalo tříkolový systém 1. ligy v sezoně 2021/22. Tento systém byl nakonec vybrán i samotnými kluby. Podrobnosti, včetně vyjádření manažera AZetu, přineseme v článku v pátek 14. 5.

Sen o předkole se AZetu definitivně rozplynul v Ústí, Slovan vyhrál nad Havířovem 3:2

Vít Káňa | 06.03.2021

H A V Í Ř O V - V sobotu 6. března se havířovští hokejisté představili na ZS v Ústí nad Labem. V první periodě byl lepší Havířov, ale Rudovský trefil jenom tyč. Na začátku druhého dějství se dvakrát, v rozmezí jedné minuty, trefil Jakub Doktor a AZ vedl 0:2. Za domácí snížil v polovině zápasu Severa. Ve třetí dvacetiminutovce skóroval Slovan ve 44. minutě Protasenjou. AZ se snažil vzít si vedení na svou stranu, protože bod mu nestačil. Namísto tlaku v závěru se však musel bránit a v oslabení inkasoval potřetí, Daniel Vrdlovec rozhodl zápas. Ústí nad Labem porazilo Havířov 3:2. V posledním kole přivítá AZ 8. března Trhače z Kadaně.

CHANCE LIGA - 33 so 6.3.16:00
HC Slovan Ústí nad Labem - AZ Heimstaden Havířov
3:2
(0:0, 1:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 34. Severa (Tůma, Trávníček), 44. Protasenja (G. Szturc, Klikorka), 60. Vrdlovec (Trávníček, J. Drtina) – 22. Doktor (O. Procházka, Bořuta), 23. Doktor (O. Procházka). Rozhodčí: Petružálek, Zubzanda – Coubal, Belko. Vyloučení: 5:8, navíc Szturc (HAV) 10 min. Využití: 2:0. V oslabení: bez gólu. Diváci: 0. Střely na branku: 24:33 (4:10, 11:7, 9:16). Zblokované střely: 6:7. Vhazování: 37:28. Průběh utkání: 0:2, 3:2.

HC Slovan Ústí nad Labem: Hamalčík – J. Drtina (A), Š. Havránek, Vladimír Brož, Klikorka, Moravec, Vala, M. Voženílek – Trávníček (C), Vrdlovec, Severa – Tůma (A), G. Szturc, O. Bláha – Costa, Matějček, Grim – Furch, Protasenja, D. Sklenář.
AZ Heimstaden Havířov: Stezka – Rašner, Chroboček, Bořuta, Kachyňa, R. Havel, Mrowiec, Ševěček – R. Szturc, Prokeš, Rudovský – O. Procházka, F. Seman (A), Doktor – Cihlář, Maruna (C), Mrva – Becher, Petriska, Horváth.

Autorem Reportáže je Jan Koudelka (www.slovanusti.cz).

Důležité utkání zahájila akce Martina Tůmy, který se dokázal otočit kolem Stezkovi branky, puk ale nestihl zasunout mezi beton a tyč. Od té doby měli ovšem více ze hry hosté, Slovan ale získal po tvrdém faulu Szturce přesilovou hru. V té se ale prosadit domácí nedokázali a dál byli v útoku aktivnější hosté, kteří měli také výhodu v podobě přesilové hry, největší šanci si v ní vytvořil Rudovský, který orazítkoval tyč. Havířov byl nadále nebezpečnějším týmem, ke svým šancím se dostával i po chybách Ústí v rozehrávce. Poslední větší příležitost ke skórování měl hostující Doktor, ani jeho střela se ale neujala a do šaten se šlo za nerozhodného stavu - 0:0

Jakub Doktor zahájil druhou třetinu v tom nejlepším možném stylu, nejprve vypálil přesně z mezikruží a překonal Hamalčíka poprvé. Minutu na to se po parádní přihrávce Procházky ocitl opět sám před Hamalčíkem Jakub Doktor a navýšil vedení Havířova na 0:2. Dvě inkasované branky Slovan nakoply a málem snižoval Havránek. Následovala série havířovských vyloučení, v té první vychytal Gabriela Szturce Stezka. V té další spálil obrovskou šanci Severa, který mířil nepřesně do poloodkryté branky. Těsně před koncem této přesilovky přišel další faul hostů a nabídnutý jedenáctivteřinový úsek hry pět na tři zužitkovalo Ústí střelou Jiřího Severy, který dokázal snížit. Necelé čtyři minuty před koncem přišlo čtyřminutové vyloučení Moravce a Havířov byl několikrát blízko k navýšení náskoku, do tyče postupně pálili Procházka a Rudovský – 1:2

Po ubráněném oslabení se před Stezku natlačil Bláha a vybojoval faul, v nabídnuté přesilovce se naskytla zajímavá situace, Slovan fauloval, jeden z obránců hostí ovšem v nabídnuté výhodě vyhodil puk mimo mantinely. Pokračovalo se tak ve hře pět na čtyři. Tu sice SLOVAN nevyužil, hned po jejím skončení však tečoval mezi betony nahození Anatolij Protasenja, který vyrovnal na 2:2. Slovan hrál další přesilovku, hlavně její úvod byl v podání žlutomodrých velmi dobrý, do vedení se ale domácí nedostali. Po deseti minutách hry musel vytáhnout po delší době zákrok i Hamalčík, Szturce dvakrát vychytal. Na druhé straně vytáhl neskutečný zákrok proti Vrdlovcovi Stezka. Chvíli poté šli domácí do čtyř. Hamalčík ovšem s klidnou hlavou chytal všechny pokusy hostů. Sedm minut před koncem začal Havířov opět nabírat na tempu a ústecká obrana měla plné ruce práce. Velký tlak hostů uklidnila útočná akce čtvrté formace domácích. Necelé dvě minuty před koncem dostal Slovan velkou výhodu v podobě přesilové hry. Slovan výborně zakombinoval a Daniel Vrdlovec s klidem zakončil do odkryté branky a rozhodl utkání ve prospěch Ústí - 3:2.

Ohlasy k utkání


Jaroslav Roubík (Slovan Ústí nad Labem): Pro nás dnes velmi důležitý zápas, kdy byl začátek z obou stran poměrně nervózní. Havířov byl poté o něco lepší, měl tam dvě šance, ale třetina skončila 0:0. O přestávce jsme si řekli, že se musíme zklidnit, což se nám nepovedlo a dostali jsme dva góly. Poté bylo důležité, že náš brankář už za svá záda nic nepustil a my do konce třetiny stačili dát ještě jeden gól. Díky tomu jsme mohli jít do třetí třetiny s tím, že máme o co hrát. Třetí třetina byla vyrovnaná, kdy asi rozhodla větší disciplinovanost. Hosté udělali o pár faulů více a my jsme následně dokázali využít naší přesilovku. Poté se ve hře zase projevila nervozita, Havířov v jednu chvíli nastřelil dvakrát tyč, ale stálo u nás štěstí. Těsně před koncem jsme z další přesilovky vstřelili důležitou branku a dokázali si pohlídat závěr zápasu.


Jiří Režnar (AZ HEIMSTADEN Havířov): Dnes jednoduše zvítězil tým, který si to více přál. Domácí prohrávali 0:2, ale šli si za tím. My jsme dělali zbytečné fauly a dostali dva góly v oslabení, což dnes rozhodlo.

Instagram Youtube