VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Výtěžek z aukce dresů poputuje na pomoc malému Toníkovi

23.12.2023 | Klub

Posledním prosincovým utkáním ve středu 20. prosince skončilo na AZetu téměř dvoutýdenní období, během kterého se hráči objevovali na domácím ledě ve speciální třetí sadě černých dresů. Ke svému konci v uplynulém týdnu dospěla také benefiční aktivita spojená s dražbou právě těchto unikátních dresů spojených s 95. výročím havířovského hokeje.

Dražit mohli zájemci formou online aukce během období od 9. do 19. prosince. Do veřejné části dražby šlo celkem 27 kusů skutečně hraných zápasových dresů. „Moc nás potěšilo, že si zájemce o koupi našel každý z vystavených dresů. Z internetové dražby vzešla celková částka 70 038 korun. Za nejvyšší sumu se podařilo vydražit dres Daniela Spratka s číslem 27, šlo o 7 400Kč,“ popsala Vendula Foldyna Holendová, PR manažerka AZ Havířov. Druhá dražba, konkrétně pěti černých dresů, se pak konala neveřejně mezi partnery a podporovateli klubu v rámci předvánočního setkání ve VIP prostorech. Přispět do benefice se pak rozhodla také hráčská kabina, trenérský i realizační tým a vedení klubu.

Celková částka, kterou se dohromady podařilo během benefičního prosince nashromáždit je tak
123 216 korun. Výtěžek aukce poputuje rodině šestiletého Toníka z Havířova, který trpí těžkým kombinovaným postižením. Finance jsou určeny na neurosenzorickou terapii. Tu chlapec absolvuje v ostravském rehabilitačním centru. „Chtěl bych poděkovat všem, kteří se rozhodli přispět na dobrou věc. Fanouškům, partnerům a podporovatelům klubu a také hráčům i realizačnímu týmu. Myslím, že jde o skvělý příklad toho, že se umíme spojit a jít za společným cílem. V tomto případě ještě o to důležitějším, protože jde o pomoc těm, kteří to opravdu potřebují,“ popsal Petr Malíř, prezident klubu. Předání šeku rodině malého Toníka z rukou zástupců vedení klubu se uskuteční během domácího utkání ve středu 17. ledna.

Nyní již vydražené dresy čekají na své nové majitele. Ti si je budou moci vyzvednout při osobním odběru od čtvrtka 28. prosince ve fanshopu Trojbarevní (13:00 - 17:00). Pokud si v rámci aukce vybrali dražitelé doručení na adresu, budou jim dresy po Novém roce zaslány.