VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Vyhraje Havířov i třetí letošní derby proti Frýdku-Místku?

19.12.2017 | Josef Nudera

Kolotoč WSM Ligy se neúprosně po reprezentační přestávce roztočil i před Vánoci a na pořadu je 32. kolo, které zavede AZ RESIDOMO Havířov na led nedalekého Frýdku-Místku. Tým, v jehož jádru je i David Klimša, Antonín Pechanec či Lukáš Daneček, drží poslední 8. postupové místo do play-off. Bude se jednat o zápas nejen s nádechem derby, ale i bojem o "šest" bodů a klíčovou příčku našlapané tabulky. Dokáže AZet porazit tohoto soupeře i potřetí? Zápas startuje ve středu od 18 hodin v hale Polárka.

Frýdek-Místek drží poslední postupové místo do play-off, v posledních zápase se mu ale nedaří

Náš středeční soupeř se sice v tabulce nachází na poslední postupové příčce do play-off, ale v poslední době nezáří žádnou velkou formou. Tým okolo Lukáše Danečka, Antonína Pechance, Davida Klimši či čerstvé posily Daniela Štmupfa střídá výhry s prohrami, které převládají.

V posledních osmi zápasech padla farma Třince hned v šesti případech. Jediné dvě zmíněné výhry přišly nad poslední Kadaní a s Litoměřicemi. V posledním kole si Frýdek sice přivezl bod z ledu pražské Slavie za prohru po nájezdech, ale po druhé třetině vedl 4:1! Vysoké vedení, ale nevydařenou třetí částí ztratil.

WSM Liga 31. kolo

HC Slavia Praha – HC Frýdek-Místek 5:4sn (0:0, 1:4, 3:0 – 0:0)

Branky a nahrávky: 31. Barák (Šagát), 41. Šafránek (Jankovský, J. Holý), 48. L. Krejčík (Račuk, Pohl), 48. Nedvídek (Jankovský, Šafránek), rozh. náj. Račuk – 24. Klimša (Franek), 34. Štumpf (Pechanec), 35. Marek Růžička, 37. Marek Růžička (Zahradníček, Štumpf). Rozhodčí: Kopeček, Kašík - Beneš, Měkýš. Vyloučení: 4:9, navíc Doležal (Slavia) 5 min a do konce utkání, Bajtek (Frýdek-Místek) 10 min OT. Využití: 1:2. V oslabení:0:1. Střely na branku: 48:21. Diváci: 723.

Sestava HC Frýdek-Místek: Strmeň – Hrachovský, Zahradníček, Piegl, Matyáš, D. Stránský, Bartko – Bajtek, Pechanec, J. Kalus – Klimša, Kvasnica, Martynek – Przybyla, Marek Růžička, Franek – Christov, Štumpf

Pod novým trenérem dokázal Havířov porazit poslední Kadaň

AZ RESIDOMO Havířov v posledním období střídal výhry s prohrami a když už to vypadalo, že se Havířov dostane do osmičky, tak se klíčový zápas nepodařil. Tato situace vyústila ve změnu hlavního trenéra A týmu. Martina Janečka (nyní asistent v pražské Spartě) vystřídal bývalý trenér nejen znojemských Orlů, ale také v minulosti trenér Havířova Jiří Režnar.

Po reprezentační přestávce stál před Havířovem poslední tým tabulky WSM Ligy Kadaň. Trhači se v posledním období zvedají a postupně ukrajují poměrně velkou ztrátu na předposlední Benátky nad Jizerou. Dlouhou dobu se hrálo bez branek. Havířov, ale dokázal ve druhé třetině vstřelil branku jako první, to sice nepomohlo, jelikož Kadaň ještě do třetiny srovnala, ale ve třetí části už dokázal AZet vybojovat náskok po dvou brankách Petra Kanka. Kadaň už jen v poslední minutě snížila v powerplay, ale na body ji to nestačilo. V zápas podržel Havířov, jak brankář Dolejš, tak ale i dvě využité početní výhody.

WSM Liga, 31. kolo

AZ RESIDOMO Havířov – SK Kadaň 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)

Branky: 35. Rác (Urbanec), 49. Kanko (Matai, Hudeček), 55. Kanko (Drtil, Matai) – 38. Dufek (Havlíček, Blaha), 60. Dufek (Szathmáry, Kůs). Rozhodčí: Kašík, Barek – Poruba, Špringl. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1.296. Střely na branku: 42:34. Zblokované střely: 10:11. Vhazování: 43:36. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2.

AZ Residomo Havířov: Dolejš – Drtil, Urbanec, Krisl (C), Chroboček, R. Havel, Dudek, Puzič – Tomi, Hudeček, M. Kalus – Fronk, Rác, Sikora (A) – Kanko, Matai, L. Bednář – Cihlář, Pořízek, Maruna (A).

Novinkou je také skutečnost, že kádr Havířova pro tuto sezonu posílil obránce Patrik Luža. "Jedná se o 23 letého obránce se zkušeností ze slovenské extraligy, ale také z KHL v dresu Slovanu. Získali jsme na Patrika dobré reference a věříme, že nám pomůže zvednou kvalitu,"komentuje příchod obránce manager AZ RESIDOMO Havířov Patrik Rimmel. Naopak k dispozici trenérům není zraněný Jakub Kotala a čerstvě také nemocný Jiří Fronk.

Bilance derby se oproti loňské sezoně otočila, letos vítězí Havířov!

Je zajímavostí, že po postupu Frýdku-Místku mezi účastníky WSM Ligy, se Havířovu na tohoto soupeře nedařilo a čtyřikrát s ním prohrál. Razantní změnu přinesla až letošní sezona, kdy se raduje výhradně Havířov. "Věřím, že zítřejší zápas bude derby se vším všudy a užijí si ho hráči i fanoušci. Fanoušci určitě přijedou opět ve velkém počtu. Bude to zároveň zápas o šest bodů a o pozice zarušující play-off. Síla Frýdku je hlavně v útoku, kde mají několik šikovných útočníků, ale ti jsou v našem týmu také. Víme o co hrajeme a na zápas jedeme s jasným cílem vyhrát,"sdělil Patrik Rimmel před tímto důležitým utkáním.

Dres Frýdku oblékal v loňské sezoně Petr Kanko. Jak vidí zápas s Rysy on? "Musíme dobře zregenerovat a připravit se. Bude to nejspíše zase vypjaté utkání - derby, doufejme, že přivezeme tři body. Zápas s Frýdkem beru jako normální zápas. Asi proběhne zase nějaká svačinka, ale důležité je přívézt 3 body," okomentoval nadcházející zápas střelec dvou branek z posledního zápasu.

Po utkání s Kadaní se k nadcházejícímu derby vyjádřil i nový trenér Jiří Režnar. "Teď nás čekají důležitá dvě utkání. Nejprve na ledě Frýdku a následně se Vsetínem. Pokud je zvládneme, bude zase mnohem veseleji. Do Frýdku jedeme s taktikou zkusit dát zase minimálně o jednu branku více než soupeř," sdělil s úsměvem záměr havířovský trenér.

Dalším zajímavým faktem je, že do zápasu proti Havířov nastupuje v brance Rysů vždy Lukáš Daneček. Bude opět proti jeho bývalému klubu chytat? Nebo se v brance objeví jiné jméno? Odpověď na tyto otázky i na otázku, kdo vyhraje zápas, najdeme po skončení utkání, které startuje ve Frýdku v hale Polárka od 18 hodin.

Zápas můžete opět sledovat na serveru onlajny.com.