AZ Havířov

Odkaz na on-line ticketing pro nákup permanentky nebo vstupenek na zápasy ZDE.

Věřím, že to bude jenom lepší, hlásí Jan Hudeček

18.09.2021 | Vít Káňa

H A V Í Ř O V - Po zápase v Sokolově jsme po telefonu vyzpovídali útočníka AZetu Jana Hudečka, pro kterého to byl na západě Čech hodně emotivní zápas.

Ahoj Honzo, jaký byl pro Tebe zápas v Sokolově?

Pro mě to bylo dneska trochu těžší zápas. Cesta sem je šílená, přeci jen je to tady sem hodin v autobuse. Tahaly mě nohy, a to jsme ještě hráli na tři lajny. Pak jsme se do toho ale dostali a už to bylo lepší.

V prvním dějství jste prohrávali o dva góly, zase to vypadalo bledě. Anebo se pletu?

No, popravdě na nás začala padat ta deka z předchozích zápasů. Už jsem si myslel, že to neotočíme, ale dneska jsme si řekli, že prostě musíme a nemáme kam uhnout. Naštěstí jsme to otočili. Tenhle zápas nám hodně pomohl a teď už věřím, že to bude jenom lepší. Gól Kuby Doktora nás nakopl a pak už bylo cítit, že hrajeme lépe a lépe… A že to dáme.

Býváš v zápasech dost emotivní, už na Slavii jsi dostal dvojku za řeči...

Hokej hraji kvůli emocím, tak by to mělo být. Dneska to byla blbost z mojí strany, to si nemohu dovolit. Naštěstí jsme z toho nedostali gól. Na Slavii to bylo proto, že mi neuznali regulérní gól. Naštěstí jsme vyhráli zápas. Kluci to ubránili a za to jim děkuju.

Marek Štipčák měl 43 zákroků, to bylo rozhodující, že?

Dneska to byl od něj výborný výkon a my mu děkujeme. Vyhlásili jsme ho v kabině hráčem utkání, dostal od nás putovní helmu.

Ta deka z vás konečně spadla?

Určitě. Pokud někdo viděl, jak jsme se radovali po zápase, tak to šlo i vidět. Naskákali jsme na sebe všichni i na střídačce. Spadlo to z nás, teď se jen musíme nachystat na Prostějov a trochu se uklidnit. Doufám, že na zápas přijdou nějací lidé, začne se to jenom nabalovat a budeme hrát dobrý hokej.

V obraně to byl dnes asi nejlepší zápas…

Měli jsme tam více šancí a obrana byla také lepší. Bylo cítit, že to z nás spadlo. Sice jsme vzadu párkrát Štipcovi nepomohli a nechali to jenom na něm. Hodně času jsme strávili na předzápasových poradách. Pan trenér Režnar si na tom dal, jako vždy, záležet. Řekl nám, ať to hrajeme jednoduše, a hlavně si vyčistíme hlavy.

Bylo to znát, že nejste v kompletním složení?

Prostě se nám nedařilo a měli jsme zraněné, to má ale má každý tým. Dneska k nám přišli mladí kluci z juniorky, kteří je zastoupili. Ti hráli výborně. Jsem rád, že jsme to na tři lajny utáhli.

Honzo, díky za rozhovor. Ať se vám daří stále sbírat body.  

Instagram Youtube
×
Dnes v 17:30 | Muži
AZ Havířov
HC ZUBR Přerov