Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Ve středu zamíří AZ do Přerova

10.10.2017 | Tomáš Vlček

V pondělí se sice hrálo 11. kolo WSM ligy, ale havířovští hokejisté měli díky přeloženému utkání s Kladnem volno. Naplno se tak mohli připravovat na svého středečního soupeře, tedy tým HC Zubr Přerov. Utkání momentálně pátého a dvanáctého týmu tabulky začne v přerovské MEO Aréně v 18:00.

HC Zubr Přerov

Zubři mají za sebou výborný vstup do sezony. V prvních 9 kolech si připsali jen dvě porážky (paradoxně doma s Třebíčí a Frýdkem), a ještě před víkendem byli v tabulce druzí. Jenže v posledních dvou zápasech vyšli střelecky naprázdno a po porážkách v sobotu 0:2 doma s Litoměřicemi a v pondělí na Slavii klesli o tři příčky níže. Stále však mají s 19 body jen tříbodovou ztrátu na úplné čelo tabulky.

Přerovští trenéři měli svým svěřencům co vytýkat. Petr Dočkal po domácí prohře s Litoměřicemi žehral především na malou aktivitu. „Prvních 40 minut jsme se utkání jen zúčastnili. Nebyli jsme aktivní a neplnili jsme si, co jsme si řekli. Hrát jen jednu třetinu se proti soupeři, který disciplinovaně a obětavě brání a čeká na naši chybu, nedá. Nepodali jsme takový výkon, abychom mohli vyhrát.“

Kamil Venkrbec po utkání na Slavii zase kritizoval nedisciplinovanost. „Podali jsme naprosto nedisciplinovaný výkon. S jednou třetinou v oslabení se prostě utkání vyhrát nedá. Chyběla nám taky statečnost před brankou a tlak. Šance na vyrovnání jsme si vypracovali, ale v koncovce jsme selhali.“

Je teda zcela jasné, že před středečním utkáním leží na týmu určitá tíha očekávání, zde se vrátí na vítěznou vlnu. To by mohlo napomoci AZetu, který v Přerově nemá co ztratit.

Sestava Přerova v posledním utkání:

Šimboch – Malina, Chmelíř, Novotný, Valenta, Pala, Zbořil – Plášek, Sýkora, M. Kratochvíl – Procházka, Pšurný, Fořt – Koblar, Berger, Dvořák – Goiš, Šlahař, Navrátil

AZ Residomo Havířov

Havířovští hokejisté podali v sobotu, i v na poslední chvíli poskládané sestavě, heroický výkon proti lídrovi soutěže z Karlových Varů. Dvě třetiny odolávali tlaku favorita. V té třetí sami mohli díky několika brankovým příležitostem strnout výhru na svou stranu. Nicméně na obou stranách dominovali 65 minut oba brankáři a tak se rozhodlo až samostatných nájezdech. V nich už Energie prokázala kvalitu a odvezla si z Havířova dva body. Nicméně i jeden bod byl pro AZ v dané situaci obrovským úspěchem.

„Chtěl bych smeknout před týmem a říct, že jsme ještě včera trénovali v patnácti lidech a měli jsme díru v útoku. Nakonec jsme to poskládali a dokázali proti kvalitnímu soupeři udržet dobrý výkon celých šedesát minut plus prodloužení,“ řekl po utkání trenér Martin Janeček.

Sestava AZetu v posledním utkání:

Dolejš – Krisl, Drtil, Postnikov, R. Havel, Chroboček, Staněk – Kotala, Matai, Sikora – P. Beránek, Rác, M. Kalus – Pořízek, Illo, Gřeš – Baláž, Haas, Cihlář.

V pozápasovém rozhovoru se také vyjádřil směrem k zápasu v Přerově. „Do utkání s Přerovem si musíme odnést tu dobrou defenzívu, kterou jsme předvedli dnes. Stát proti nám bude silný a sebevědomý soupeř s výbornou obranou a gólmanem. Šanci máme jen pokud z dobré obrany proměníme šance, které nám vyplynou z brejkových příležitostí.“

AZ v pondělí posílil nový muž na brankářském postu. Z Českých Budějovic přišel zatím na měsíční hostování 25letý Ondřej Bláha. „Po měsíci se pak rozhodne o jeho dalším působení v klubu,“ hlásí manažer Patrik Rimmel a směrem ke středečnímu utkání dodává. "Utkání bude těžké, ale my potřebujeme body. Pokud budeme hrát s maximálním nasazením, obětavostí a disciplínou, tak můžeme uspět." Dobrou zprávou je, že z marodky se vrací Jan Maruna a Jiří Fronk, ale ze slov trenéra Janečka je vidět, že situace je stále obtížná. "Ani dnes (v úterý) v předzápasovém tréninku ještě úplně nevíme s kým je možno počítat. Přibyli další marodi a sestavu budeme splétat až zítra ráno před ranním rozbruslením."

Infografika

Utkání začíná v 18:00 a připraven je z něj tradiční textový online přenos.