Ve středu se utká Havířov s celkem Bobrů

27.11.2012 | Josef Nudera

Už ve středu 28. listopadu od 18 hodin bude v havířovské K&K PNEU Aréně pokračovat 2. hokejová liga, skupina Východ. Po výhře v Opavě, kterou si AZet zajistil opět po drtivé, tentokráte třetí třetině, přijede do Havířova Valašské Meziříčí. Náš středeční soupeř, díky výkonům v posledních zápasech, kde dokázal sbírat body, dokázal snížit ztrátu na Nový Jičín. Motivace je tedy jasná, to Havířov se bude snažit udělat si na čele tabulky větší náskok před vloženým dvojkolem.

Minulý zápas

AZ Havířov se v minulém utkání musel o body porvat v Opavě. Utkání přitom začala lépe Opava, která dokonce ještě ve třetí třetině vedla. Nicméně AZet díky dobré formě z posledních zápasů dokázal zápas otočit. Třetí periodu vyhrál, k velké radost velké skupiny havířovských fanoušků, 3:0 a odvezl si z ledu Slezanu 3 body. Do sítě Opavy se trefili: Prokop, Sztefek, Pechanec a Kolařík. „Zápas rozhodla třetí třetina, kde jsme předvedli nejlepší výkon. Trpělivě jsme čekali na šance a hned 3 proměnili a zápas jsme si pak pohlídali“ řekl po utkání havířovský asistent na lavičce „áčka“ Stanislav Sztefek.

Valašské Meziříčí odehrálo v minulém kole divoký zápas s Porubou. Na domácím ledě se několikrát dostali Bobři do vedení, ale Poruba dokázala vždy vyrovnat. V závěru, ve třetí třetině, se dokonce Poruba dostala do dvoubrankového vedení, ale Valmez prokázal velkou sílu a dokázal zápas poslat do prodloužení. Tam se nic nestalo a musely rozhodovat samostatné nájezdy, které nakonec vyhrála Poruba díky brance Marka Sedláře. Konečný výsledek zní 6:7 pro RT Torax. „V zápase se poznalo, že potřebujeme aspoň dva zkušené obránce, aby vedle nich mohli mladí růst. V těžkých zápasech pak dělají velké chyby, jsem rád, že jsme to nezabalili a škoda toho bodu v nájezdech. I tak jsem ale s bodem spokojený“ oznámil pro klubový web Bobrů Josef Málek, trenér ValMezu.

Vzájemný zápas

když se oba celky setkaly naposledy, jednalo se o pořádný boj. AZet se dostal do dvoubrankového vedení a po zranění brankářské jedničky ValMezu musel do branky Netolička, který se později ukázal jako důležitá součást tohoto kádru. Havířov vedl ve třetí třetině 4:1, ale toto vedení hráčům s AZ na dresu nestačilo. Valašské Meziříčí dokázalo vyrovnat v poslední minutě brankou Ambruze! Jelikož se v prodloužení už nic nestalo, musel o osudu utkání rozhodnou nájezdový rozstřel. V něm byli úspěšnější Bobři a vítěznou brankou Coufala vyhrál celé utkání 5:4sn.

Komu se v týmech daří?

Na straně hostů z Valašského Meziříčí to jsou určitě Jakub Voznica (7+8) a Martin Ambruz (7+8), ti patří k těm vůbec nejvíce bodujícím. Na to, v jaké pozici se hosté nacházejí, nalezneme ještě tři hráče, kteří mají více než 10 bodů. Je to Viktor Coufal (6+9), Lukáš Bokroš (9+5), který je vůbec nejvíce střílejícím Bobrem. Také David Varga (7+6) se snaží hostům bodově pomoci.

V dresu ValMezu je situace mnohem horší v obraně. Chybí tam zkušenosti a to se také projevuje na bodové podpoře týmu. Za zmínku stojí snad jen Jan Heča (2+4), jinak jsou statistiky obránců mizivé. V brance Bobrů nastupuje v současné době nejčastěji Petr Okáč, který odchytal dva z posledních 4 duelů Bobrů. Jelikož je Jiří Slovák stále pravděpodobně zraněn, rozhodli se povolat na hostování, do této chvíle, na jeden zápas juniora Jana Lukáše, který vychytal důležitou výhru v derby nad Vsetínem. A v brance se objevil i všem havířovským fanouškům známý, jak už jsem zmínil, vzhledem k poslednímu utkání obou celků, Marek Netolička.

V Havířově je situace mnohem lepší. V současné době se daří takřka všem hráčům a ve výborné formě je například Antonín Pechanec (9+16), Jan Kolařík (18+9) . V obraně se daří Petru Prokopovi, Jiřímu Krislovi a dalším hráčům. Vzhledem k tomu, že AZ nemá v posledních zápasech žádný problém se střeleckou formou, mohli bychom jmenovat téměř celý kádr AZetu.