Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Ve středu přijedou Piráti z Chomutova

21.01.2020 | Vít Káňa

H A V Í Ř O V - Ve středu 22. ledna se v havířovské Gascontrol aréně utkají ve 14. kole skupiny o umístění v play-off mužstva AZetu a Chomutova. Hokejisté z nejmladšího města v republice se v posledním kole představili v Porubě a i přes rozsáhlou marodku v derby uspěli 2:1 a tímto vítězstvím si udrželi důležité šesté místo. Chomutov okupuje druhou příčku a na třetí Zubry má jeden bod náskoku. Piráti v posledním zápase doma vyhráli nad Stadionem 3:1. Utkání začíná v 17 hodin, přijďte podpořit AZ v boji o první šestku, která zaručuje týden volna před čtvrtfinále play-off.

HC Piráti Chomutov - 2. místo, 79 bodů, skóre 139:112

Tým z Ústeckého kraje si za skvělé výkony v prosinci zajistil cenu Tým měsíce. Příchod trenéra Miroslava Buchala se Pirátům vyplatil. Momentálně se nacházejí na druhém místě v tabulce CHANCE Ligy a přeskočili o bod i Zubry z Přerova. V posledním zápase Chomutov doma prohrával se Stadionem po první třetině 1:0, ale zlepšeným výkonem ve druhé třetině zápas otočil a vyhrál 3:1. Mužem zápasu se stal útočník Chomutova Nicolas Hlava, který dal dva góly. Skvělý zápas odchytal i Dominik Pavlát, ten kryl 36 střel Litoměřic. Zajímavostí je, že na adresu chomutovského gólmana jde v průměru více střel než na branku soupeře.

Piráti se 15. ledna nedohodli na podmínkách se zkušeným útočníkem Jakubem Černým. V sobotu 18. ledna naopak přišla z Chomutova zpráva o týdenní zkoušce pětatřicetiletého útočníka ze Slovenska Martina Šagáta. S týmem se rozloučil kanadský obránce Sébastien Piché, který dal přednost nabídce ze zahraničí.

Miroslav Buchal (Piráti Chomutov) po zápase se Stadionem: „Musím s kolegou souhlasit v tom, že to bylo opravdu vyrovnané utkání. Bylo to o gólech. My jsme výborně bránili i oslabení. Dali jsme, dá se říct, šťastný druhý gól z rohu. Následně soupeř tlačil, šel do šesti. My jsme využili power-play a trefili prázdnou bránu. Soupeř pak zkusil znovu hru šest na čtyři a musím říct, že kluci neskutečně bránili. Neskutečně ubojované utkání a klobouk dolů před kluky."

Sestava Pirátů ze zápasu se Stadionem: Pavlát – Žovinec, Rýgl, Havel, Blaha, Lang, Štochl, Seemann – J. Sklenář, Suchý, Chrpa – Hlava, Pitule, Stloukal – Tomica, J. Svoboda, Llewellyn – M. Svoboda, Koláček.

AZ RESIDOMO Havířov - 6. místo, 70 bodů, skóre 112:104

Mladý tým ze Slezska se, po třech zápasech, ve kterých prohrál se Vsetínem (1:4), Přerovem (3:4) a Litoměřicemi (1:2), sobotní výhrou 2:1 v Porubě vrátil na vítěznou vlnu. V brance sice na chvíli přišel o jasnou jedničku letošní sezóny Aleše Stezku, ale toho skvěle zastoupil Jiří Matoušek. Ten se už představil v domácím zápase se Stadionem a v Porubě tak navázal na svůj předešlý dobrý výkon. Matoušek ve dvou zápasech inkasoval jen tři branky. Když nemůžou útočníci, tak zastoupí obránci - i tak by se dalo zhodnotit poslední utkání v Porubě. V zápase se za AZ prosadili pouze beci Ľubomír Malina a Daniel Krenželok.

AZ trápí, krom marodky, dvě věci. Tou první je produktivita, havířovští hokejisté nasázeli svým soupeřům jen 112 branek, což je po Trhačích z Kadaně druhé nejnižší číslo v CHANCE lize. Tou druhou věcí je proměňování přesilových her. Průměr 15,04 % je po Benátkách a Chomutovu třetím nejnižším číslem v celé lize. AZ už také dva zápasy po sobě nedokázal vstřelit gól v přesilové hře pět na tři.

Havířov drtí rozsáhlá marodka. S otazníkem je start Jakuba Rutara, Jana Maruny a gólmana Aleše Stezky. V posledním zápase v Porubě nastoupil za AZ obránce Vítkovic Daniel Krenželok, který si vedl víc než dobře, v zápase dal i jednu branku. O jeho případném startu proti Chomutovu zatím není rozhodnuto.

Jiří Režnar (AZ RESIDOMO Havířov) po zápase v Porubě: "První třetina byla taková oťukávaná, nikdo nechtěl udělat žádnou chybu. Na začátku druhé periody náš brankář vychytal tři gólové šance a my jsme potom od modré čáry dali dvě krásné branky. Hra pokračovala dál a mohli jsme vidět krásné brankové situace na obou dvou stranách. Oba brankáři dnes hráli moc dobře. Bylo velmi důležité, že jsme gól dostali těsně před koncem zápasu. Za tři body jsme nesmírně rádi, protože v Porubě se hraje velice těžce."

Sestava AZ v Porubě: Matoušek – Kachyňa, D. Krenželok, Dajčar, Chroboček, Malina, Nepokoj, Mrowiec – Kotala, F. Seman, O. Procházka – L. Bednář, Baláž, Bambula – Doktor, E. Němec, Dvořák – Fridrich, Cihlář, Pawliczek.

Před utkáním s Chomutovem hlásí asistent trenéra a manažer AZetu Patrik Rimmel: „Ve středu nás čeká velmi náročné utkání s těžkým soupeřem. Pokud máme vyhrát, tak musíme být důrazní po celém hřišti a pokud možno hrát celý zápas v pěti. Budeme rádi, když nám pomohou fanoušci, stejně jako tomu bylo v derby proti Porubě, kde byli naprosto skvělí.“

Vzájemné zápasy

V letošní sezóně proti sobě oba celky nastoupily třikrát. O jedno vítězství navíc má Chomutov. Dva zápasy v první části soutěže vyhrál shodně 3:2, ale poslední zápas ze 4.ledna letošního roku v chomutovské ROCKNET aréně pro sebe dokázali uzmout vítězstvím 4:2 hokejisté z Havířova. Ze 30 vzájemných zápasů jsou na tom mnohem lépe Piráti, kteří dokázali vyhrát 21 zápasů.

Pokud nebudete přímo v GASCONTROL aréně, tak pro Vás připravujeme online přenos, který naleznete zde.

Statistické srovnání týmů:

Havířov - Chomutov
22. 1. 2020, 17:00

6. místo, 70 bodů, 112:104
UMÍSTĚNÍ V TABULCE
2. místo, 79 bodů, 139:112
V, P, P, P, V
FORMA
V, Pp., P, V, V
Poruba - Havířov 1:2
POSLEDNÍ ZÁPAS
Chomutov - Litoměřice 3:1