VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Ve středu nastoupí AZ proti Zubrům z Přerova, v sázce jsou důležité body

27.12.2016 | Jan Kudělka

H A V Í Ř O V – Po předvánočním 35. kole přinese WSM liga ve středu další porci zápasů. AZ sice poslední tři zápasy prohrál, ale po krátké přestávce, kterou věnoval intenzívní přípravě, se jistě bude chtít chytit. Čeká jej nelehký soupeř, totiž celek HC Zubři Přerov. Ale cíl je jasný - urvat na domácí půdě 3 body. Utkání začíná v K&K PNEU Aréně v tradičních 18:00.

HC Zubři Přerov

Po trochu rozpačitém vstupu do WSM ligy se Zubři v říjnu rozehráli ke skvělým výkonům a vyšplhali v tabulce hodně vysoko. Od té doby střídají víceméně výhry s prohrami, ale to je nerozhodilo a i nyní se sluní po zimní přestávce na pátém místě WSM ligy. Přerov má pod vedením kouče Petra Dočkala v dosavadních 35 ligových zápasech bilancí 19 výher a 16 porážek. Celkem získali Zubři 56 bodů a dotahují se na čtvrtou Slavii, na kterou však stále ztrácejí 5 bodů.

V minulém kole před vánočními svátky, se jim podařilo doma proti Benátkám urvat cenné 3 body po výhře 2:0.

HC Zubři Přerov – HC Benátky nad Jizerou 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 14. Sýkora (Š. Kratochvíl), 32. Popelka (Sýkora, Grof). Rozhodčí: Mikula – Barteček, Konvička. Vyloučení: 3:5, navíc Kolmann (Benátky) 10 minut osobní trest. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1741. Střely na branku: 34:30.

Sestava HC ZUBR Přerov:Horčička (Huf) – Chmelíř, Pala, Horák, Ferenc, Zbořil, Malina, Šnajnar, Grof – Horký, Š. Kratochvíl, T. Sýkora – Popelka, Goiš, Sikora – Kovařík, Ižacký, Berger – M. Kratochvíl, Tadeáš Král, Kratochvíl.

Asistent trenéra David Kudělka byl vzhledem k okolnostem samozřejmě spokojen. „Bylo to odbojované utkání, přesně tak musíme hrát. Máme spoustu zraněných, nemocných a mančaft skládáme také z těch hráčů, kteří nejsou ve stoprocentním zdravotním stavu. Musíme naši hru založit nejen na kvalitě, ale i na té bojovnosti. První třetina nevyšla tak, jak bychom si představovali, ale pak se kluci do toho dostali a pomohli jsme si přesilovkami. Od druhé třetiny už byl hokej z naší strany lepší, i když Benátky velice dobře bránily, blokovaly střely a bruslily. O ten malinký krůček jsme však na tom byli lépe. Další program přizpůsobíme naší marodce, aby se kluci co nejdříve vrátili zpátky. Samozřejmě budeme nabírat i fyzickou kondici, abychom měli do závěru sezóny dostatek sil. Prvořadé je ale dostat nemocné a zraněné kluky zpět na led.“

Havířovštíhokejisté nedokázali v posledních třech kolech bohužel bodovat. Naposledy bodovali ve 32. kole WSM ligy a to doma nad týmem HC Most jasným výsledkem 5:2. Dvěma góly se v tomto zápase blýskl MICHAL HLINKA, který tak pomohl Havířovu zařídit tak vysokou výhru. Další tři zápasy bohužel prohráli. V Kadani, doma s Frýdkem-Místkem a poslední zápas před vánočními svátky sehráli v Ústí nad Labem.

Ústí nad Labem - AZ Havířov 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 5. Gengel (Moučka, Macek), 24. M. Vágner (Melka, Kasík), 35. Gengel (Macek, Poulíček), 49. D. Merta (Z. Doležal, Vl. Brož), 56. Melka – 28. Štumpf (D. Seman, Gřeš), 42. Hlinka (Kanko). Rozhodčí: Valenta – Krátký, Šmika. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 892. Střely na branku: 27:36 (11:8, 9:13, 7:14).

Sestava AZ Havířov: M. Laco (K. Šimeček) – Holomek, Krisl (A), Chroboček, Staněk, D. Seman (C), Dudek – Kalus, Haas (A), Kotala – Gřeš, Hubáček, Štumpf – Maruna, Hlinka, Kanko – Pořízek, Bednář, Dvořáček.

Výhra soupeře byla zasloužená, hosté byli v zápase aktivnější a vytvařeli si mnoho akcí. Ohlas trenéra AZetu Martina Janečka po zápase byl víceméně jednoznačný: „V utkání se Slovanem jsme navázali na naše špatné výkony, kdy hra nebyla organizovaná. Pokaždé vypadne nějaký jednotlivec, což se musí odbourat tréninkem. Dělali jsme jednoznačně individuální chyby v obraně, které rozhodly o výsledku. Stále jsme věřili, ale před poslední naší inkasovanou brankou přišla další chyba v podání propadu v rohu. V pauze se chceme zaměřit na chyby jednotlivců a trénovat kombinace. Oddech je pro nás ale krátký a bude těžké všechno stihnout.“

Body AZ poslední 3 zápasy nenabral, ale může to zlomit již ve středu proti Přerovu. Výkony na to jistě má, ale nedokáže je přetavit ve výhry. AZ je tak s 39 body na 12. příčce. Pod ním je už jen Kadaň a Most.

Havířov se s celkem Přerova potkal letos již dvakrát. Doma prohrál 2:3p a v Přerově podlehl výsledkem 0:3. Ve středu se budou domácí AZet pokoušet prokletí dvou proher s tímto celkem prolomit. Doufejme, že se mu to podaří.

Dobrá zpráva je, že v pořádku by už měli být obránci Jiří Krisl a David Bahounek. Naopak mimo hru jsou zraněný Martin Lenďák a nemocní Jakub Dudek s Danielem Štumpfem. Podle manažera Patrika Rimmela "se bude sestava tvořit až v den zápasu, každopádně zveme všechny fanoušky na poslední zápas v tomto roce!"

Ze zápasu bude samozřejmě připraven tradiční on-line přenos.

Kompletní přehled 36. kola WSM ligy - středa 28. prosince:

17:30 HC Benátky nad Jizerou – LHK Jestřábi Prostějov
17:30 SK Horácká Slavia Třebíč – HC Most