Ve středu hostíme Kadaň

01.10.2013 | Petr Miklas

V rychlém sledu jdou zápasy 1. ligy, po včerejší prohře v Ústí nad Labem si hráči Azetu moc neodpočinou a zítra vyzvou Kadaň. I ta svůj minulý zápas prohrála, když dvakrát přišla o vedení a nakonec inkasovala rozdílovou branku na ledě Šumperka.

Poslední zápasy

Azet sehrál s Ústím vyrovnanou partii, ale opět rozhodlo neproměňování šancí a jak známo, bez vstřeleného gólu se vyhrát nedá. Domácí Ústečtí Lvi se prosadili dvakrát ve druhé třetině a zvítězili tedy 2:0. Havířov v tomto zápase nejenže vyšel bodově naprázdno, ale přišel i o svou brankářskou jedničku, Lukáše Danečka, kterého fauloval Zbyněk Sklenička a přivodil mu lehký otřes mozku.

To hokejisté SK Kadaň byli mnohem blíže bodovému zisku, když na ledě Šumperka dvakrát vedli, ale domácí Draci 5 minut před koncem třetí třetiny vyrovnali a necelou minutu před závěrečným hvizdem vstřelili i rozdílovou branku. Na tu již celek ze severozápadních Čech reagovat nedokázal a musel se smířit s porážkou.

Novinky z obou táborů

Marodka Azetu se nepěkně rozšiřuje. Momentálně jsou mimo hru Jaroslav Koma, Jakub Šlahař a čerstvě i brankář Lukáš Daneček. V Ústí proto posílil obranné řady Havířova vítkovický junior Michal Jonáš. V brance nejspíš poprvé v této sezóně na domácím ledě uvidíme Petra Matouška, i když není vyloučen start Lukáše Danečka a v záloze je i možnost povolání Šimona Hrubce z Třince, jenž má v Havířově vyřízeny střídavé starty.

Předvede nám populární Steve své salto?

Kadaň momentálně okupuje 11. pozici, na desátý Azet ztrácí 3 body. Ze sedmi utkání vyhráli hokejisté Kadaně hned to první v Ústí nad Labem, poté přišel půst až do 6. kola, ve kterém dokázala porazit v prodloužení Třebíč.

Kanadské bodování klubu vede se sedmi body Jiří Charousek, ten skóroval třikrát a přidal čtyři nahrávky. V závěsu je šestibodový Roman Chlouba, jenž je s pěti brankami zároveň nejlepším střelcem týmu, na záda mu dýchá Petr Jíra, který dal branky tři a na dvě nahrál. Z obránců je na tom bodově nejlépe Martin Mazanec se třemi body za stejný počet asistencí.

Zajímavá je situace na brankářském postu – pět utkání odchytal nám dobře známý Jan Strmeň, který má solidní úspěšnost zákroků 90,5%, dvakrát hájil branku Kadaně Milan Řehoř, který má úspěšnost zásahů 91,67%. Ten se však vrací do extraligového Chomutova, odkud do Kadaně naopak putuje Matúš Kostúr.

Pokud se nedostanete do K&K Pneu Arény osobně, bude pro vás připraven klasický on-line přenos.

Sestavy z minulého kola

AZ Havířov: L. Daneček (45. Matoušek) – Vosátko, Bezuška, Krisl, P. Rimmel, Deutsch, Klimíček, Jonáš – M. Sztefek, Pechanec, Škumát – Jakúbek, Marosz, J. Daneček ml. – J. Kolařík, Haas, Kanko – Maruna, Říčka, Klimša – od 41. M. Rimmel.
Trenér: Jan Daneček

SK Kadaň: Strmeň – Havel, Szakál, Pelc, Rutta, Stehlík, Kopáč – Ton, Kůs, Jíra – Chlouba, Charousek, Mainer – Hromas, Hanták, Hammerbauer – Novák J., Novák L., Chrpa
Trenér: Karel Soudek