Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Ve středu do města dorazí Bílé Hvězdy

14.09.2021 | Vít Káňa

H A V Í Ř O V - Ve 2. kole CHANCE ligy přivítá AZ v GASCONTROL Aréně tým SK HS Třebíč. Havířovští hráči naposledy hostovali na Slavii a byla z toho nejvyšší prohra kola 10:4. To Třebíč na úvod soutěže jasně přehrála ústecký Slovan 5:2. Zápas začíná ve středu 15. září v 17:30. Získá AZ první body?

Vstupenky na utkání zakoupíte zde:

Sportovní klub Horácká Slavia Třebíč

O Třebíči se před časem mluvilo jako o černém koni soutěže. Pokud se ji podaří delší čas udržet Vilém Buriana, 33letý matador je v Třebíčí na střídavé starty z Olomouce a brněnského Martina Dočekala, tak by neměla mít problém hrát o první šestku. Ale popořadě. Dvě poslední sezóny se Bílým Hvězdám příliš nepovedly. V té první jim vystavila stopku Čínská chřipka, série s Pražany se nedohrála. Loni zase měla úzkou soupisku, a neměla tak v druhé fázi soutěže náhradu za zraněné hráče.

Důležité je, že v týmu zůstal Ladislav Bittner. Nejlepšímu střelci soutěže není radno nechat v okolí brankoviště, byť jen decimetr prostoru. Dalším oceněným hráčem je gólman Pavel Jekel, pro něj to bylo loni zadostiučinění, neboť se vracel z 2. ligy. Největší letní posilou je, bývalý reprezentační obránce se zkušenostmi z KHL, Jiří Hunkes. Z Přerova získali Hvězdy Lukáše Formana, ve 27letech je v nejlepším věku a má, na beka, skvělé ruce. Třetím obráncem je Lukáš Chalupa - stokilový pořízek, hodně znepříjemňuje útočníkům soupeře pobyt na ledě.

V útoku zůstala legie zkázy, vedená Ladislavem Bittnerem, pohromadě. On sám vsítil ve 34 zápasech 25 gólů. Pravou a levou rukou ďábla mu byli Matěj Psota a Martin Štovíček. Oba jsou komplexními hráči, kterým nedělá problém dát si bazén nazpět. Lukáši Nedvídkovi to loni nepálilo, to by se ale mohlo změnit s příchodem, dvacetiletého talentu z Komety, Vojtěcha Střondaly. Nelze zapomenout na Michala Vodného. Ten sice nebyl gólově produktivní, ale na puku byl vždy výborný.

Letos trenérské duo Jaroslav Barvíř - David Dolníček doplnila posila z Komety Kamil Pokorný. Ten se vrací na místo činu, na Vysočině totiž už před lety působil. Důvodem, proč má Třebíč trenérskou trojici je, že první dva jmenovaní nemají áčkovou licenci.

Start do sezóny měly Bílé Hvězdy povedený. V prvním zápase zvítězily nad Slovanem 5:2, podle statistik šlo o jednoznačnou záležitost. Třebíč Ústí přestřílela 47:23, měla méně vyloučených (3:7) a využilo přesilovku. AZ nečeká rozhodně lehký zápas.

Sestava z posledního utkání:

Jekel – Hunkes, L. Doudera, Poizl, L. Forman, M. Furch, Mlčák, Tureček – Psota, L. Bittner, Šťovíček – Střondala, Nedvídek, Krliš – Vodný, Dočekal, Burian – Ferda, Michálek, Křehlík.

Změny v kádru:

Příchody: Jiří Hunkes (O, Anglet, FRA) Lukáš Forman (O, Přerov), Lukáš Doudera (O, Vítkovice), Daniel Poizl (O, Sokolov), Jan Mlčák (O, Přerov), Václav Půža (O, Žďár n/S), David Tureček (O, Sokolov), Adam Gajarský (Ú, Vsetín), Vojtěch Střondala (Ú, Kometa), Erik Meluzín (Ú, Lukko, jun. FIN).

Odchody: Jakub Stehlík (O, Vítkovice), Karel Nedbal (O, Vrchlabí), Daniel Kowalczyk (O, Jihlava), Petr Vodička (O, Karlovy Vary), Dominik Tejnor (O, Znojmo), Matouš Hrubec (Ú, České Budějovice), Petr Beránek (Ú, Prostějov), Šimon Kratochvil (Ú, ?), Jakub Malý (Ú, Kometa), Vladimír Oščádal (Ú, Znojmo), Jakub Brabenec (Ú, Kometa).

AZ HEIMSTADEN Havířov

Po úvodním utkání na Slavii, museli fanoušci dlouho zhluboka vydechovat. Jejich oblíbenci totiž v Praze prohráli vysoko 10:4. První gól dala výpomoc z Olomouce Jan Bambula, pak se ale domácí do první sirény prosadili čtyřikrát. Po úvodním dějství byl střídán gólman Tomáš Fučík. toho nahradil Michal Kořének, ale ani on příval branek do havířovské branky nezastavil. Nakonec z toho byla vysoká porážka 4:10. Zde je k dspozici sestřih utkání.

Pokud bude chtít AZ v příštím zápase uspět, tak by měl rozhodně začít hrát disciplinovaněji. Devět trestů bylo příliš, navíc Slavia jich hned šest potrestala. Několikrát nechali hráči Havířova gólmana na holičkách. Pražané AZ také přestříleli v poměru 39:29. Na druhou stranu AZ nebyl vždy schopen proměňovat šance, které si vytvořil.

Do zápasu nenastoupili Jakub Doktor a Kryštof Stuchlík, jejich start proti Třebíči je s otazníkem.

Trenér Jiří Režnar se po zápasu vyjádřil takto: „Byli jsme svědky galakoncertu Slavie. Přijeli jsme se do Prahy podívat, jak se hraje hokej. Prvních šest minut jsme hráli slušně, jak jsme chtěli. Byli jsme aktivní, chtěli jsme soupeře napadat, dali jsme branku a měli jsme několik dalších šancí. Prvním gólem Slavie pro nás ale zápas skončil. Dostali jsme druhý, třetí a bylo po utkání. Slavia potom začala hrát výborně, hrála pěkný moderní hokej a zaslouženě vyhrála.“

Sestava AZetu v posledním zápase: Fučík (21. Kořének) – Chroboček, Valenta, Mrowiec, Lytvynov, Kabelka, Hlaváč – Bednář, Pechanec, Hrubec – Maruna, Hudeček, Dostálek – Bambula, Veselý, Kunc – Mrva, Krupa, Damašek.

Úvodní buly zápasu s Třebíčí bude vhozeno v 17:30. Pokud nebudete přímo na stadionu, tak je pro vás ze zápasu připraven textový online přenos