Ve středu Havířov vyzve Ústí nad Labem

03.10.2017 | Martina Kotulová

Ve středu přivítají havířovští na domácím ledě ústecký Slovan. Ten se v tabulce nachází na dvanáctém místě s bilancí 1-1-3-3, bude si ji chtít vylepšit právě v Havířově. Po dvou nevydařených utkáních se však o vítězství budou prát i domácí. O tři body se týmy utkají v Gascontrol Aréně ve středu 4.10. od 18:00.

HC SLOVAN ÚSTÍ NAD LABEM

Hokejisté Slovanu se v tabulce WSM ligy momentálně usadili na dvanácté příčce. Po úvodní prohře ve Vsetíně (2:5) si spravili chuť na ledě Třebíče, kde si připsali svou jedinou tříbodovou výhru (6:3). Další dva body vybojovali na domácím ledě s Benátkami nad Jizerou, které překonali až v prodloužení výsledkem 3:2. Od 4. kola však trpí sérií porážek, kdy byli dvakrát poraženi v prodloužení, jednou po samostatných nájezdech a dvakrát v základní hrací době.

Naposledy se na ústeckém ledě představila pražská Slavia. Oba týmy si na konečný výsledek museli počkat. Nejdříve byl zápas posunut o hodinu a čtvrt z důvodu výpadku proudu a na úvodní gól zápasu se čekalo až do 43. minuty, kdy za Pražany skóroval Šafránek. V 52. minutě přidal další gól Kubica a Ústí už jen stihlo upravit výsledek na konečných 1:2, kdy se za domácí trefil Melka s asistencí Roubíka a Husáka.

Ke svému týmu byl kritický i trenér Slovanu Miroslav Mach, který výkon hodnotil těmito slovy: „Výkon některých jedinců z našeho týmu rozhodně nebyl optimální. V minulé sezóně jsme doma podávali dobré výkony, měli jsme sérii výher. Dnešní výkon je neakceptovatelný, budeme z toho muset vyvodit důsledky. Ztrácíme zápasy v prodloužení, v nájezdech. Dnes jsme dali jen jeden gól, takhle to dál nejde.“

HC Slovan Ústí nad Labem – HC Slavia Praha 1:2 (0:0, 0:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 54. Melka (Roubík, Husák) – 43. Šafránek (M. Kadlec, Šagát), 52. Kubica (J. Drtina, Šagát). Rozhodčí: Grech, Valenta – Doležal, Belko. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. Střely na branku: 18:29. Diváci: 1 278.

Sestava HC Slovan Ústí nad Labem: J. Růžička (Volke) – Husák, Bernad, Vl. Brož, Macek, Vaněk, M. Zdvořáček – Melka, Roubík "A", Smolka – D. Merta, Vrdlovec "C", Severa – Gengel "A", Dufek, P. Kousal – Mical, L. Volf, Markulinec.

AZ RESIDOMO HAVÍŘOV

Poslední utkání havířovského AZetu se odehrálo v Třebíči. Premiérovému zisku tří bodů na domácím ledě, pomohli havířovští hokejisté Horácké Slavii především svými fauly. Už v první třetině domácí využili tři přesilovky ze čtyř a dostali se do vedení 3:0. Havířovu se podařilo zápas ještě zdramatizovat, když se v 19. minutě trefil Tomáš Drtil a v druhé třetině přidal další branku Jiří Krisl. Vyrovnávací branku se však havířovským vstřelit nepodařilo. V poslední minutě druhé třetiny pojistil vítězství domácích opět v přesilovce Horký. Ve třetí třetině už si Třebíč výsledek pohlídala a AZ tak odjel do Havířova s prázdnou.

Trenér AZetu Martin Janeček hodnotil utkání takto: „Já budu dnes hodně kritický, jelikož jsme dnes odbyli začátek utkání. Hráli jsme velmi lehkovážně. Třebíč hrála velmi chytře a čekala na naše fauly, které přišly. Třebíč nás za naše fauly v první třetině třikrát potrestala. Vyrovnaný hokej se hrál až ve druhé třetině. To už ovšem bylo pozdě a Třebíč zápas zvládla. Ve třetí třetině jsme hodně stříleli a snažili jsme se srovnat utkání. Chybělo nám štěstí, které jsme si ale za těch prvních dvacet minut zápasu nezasloužili.“

SK Horácká Slavia Třebíč – AZ RESIDOMO Havířov 4:2 (3:1, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 8. Kaláb (Dolníček, Horký), 12. Vodný (D. Mikyska, T. Havránek), 15. Kusko (R. Zohorna, T. Havránek), 40. Horký (Kaláb, Dolníček) – 19. Drtil (P. Beránek, Postnikov), 31. Krisl (Sikora). Rozhodčí: Čech, Skopal – Polák, Kotlík. Vyloučení: 2:8. Využití: 4:1. Střely na branku: 25:25. Diváci: 1 043.

Sestava AZ RESIDOMO Havířov: Dolejš – Krisl, R. Havel, Postnikov, Drtil, Staněk, Petran – Kanko, Matai, Sikora – Pořízek, Hudeček, M. Kalus – P. Beránek, Maruna, Gřeš – Kotala, Cihlář, L. Bednář.

Havířovští hokejisté se s Ústím utkali v minulé sezóně čtyřikrát. Nejprve si ústečtí hokejisté připsali výhru 3:1 na domácím ledě. Po druhém vzájemném střetnutí si odváželi z Havířova nadílku pěti gólů, po výhře havířovských v poměru 5:1. Tu jim na svém ledě oplatili výsledkem 5:2 a vzájemnou bilanci si přiklonili na svou stranu letos v únoru po výhře 3:2 po samostatných nájezdech.

A jak vidí středečního soupeře trenér domácích Martin Janeček? Ústí je tým, který má doma i venku velmi organizovanou obranu, a tak je pro nás na zítra potřeba přibalit odhodlání přebruslit jejich zeď v obraně a chytrostí je přehrát. Je také potřeba dát pozor na jejich dobré přesilovky v čele s Roubíkem, a tudíž také co nejméně faulovat. My teď máme totálně rozbitý útok, ale i tak chceme do utkání vstoupit s jednoznačným cílem zvítězit,“ říká před utkáním trenér.

Aktualizce 4.10.! Sestava AZetu pro utkání s Ústím:

Laco (Matoušek) – Drtil, Postnikov, Chroboček, Krisl, Petran, Havel – Sikora, Matai, Kotala – Kalus, Hudeček, Pořízek - Gřeš, Rác, Beránek – Cihlář, Haas, Baláž

Infografika před zápasem

Zápas s Ústím nad Labem se odehraje na domácím ledě v Gascontrol Aréně ve středu od 18 hodin. Pro ty, kteří nemohou přijít povzbuzovat osobně, je připraven textový online přenos