Ve čtvrtek k poslednímu přípravnému utkání do Krakova

29.08.2018 | Tomáš Vlček

Osm přípravných utkání měli havířovští hokejisté naplánováno před sezonou 2018/19. Sedm jich již odehráno, to poslední na ně čeká ve čtvrtek 30. srpna od 17:30 na ledě Cracovie Krakov.

Comarch Cracovia Krakov

Polský tým má za sebou pět přípravných utkání s bilancí tři výhry a dvě porážky, přičemž ani jednou prozatím neprohrál v základní hrací době. Vítězství si odvezl i minulý týden z Havířova.

Osvětim – Krakov 1:2
Liptovský Mikuláš – Krakov 3:2sn
AZ Havířov – Krakov 1:4
Krakov – Osvětim 2:3sn
Krakov – Frýdek-Místek 5:1

V posledním zápase pruhovaní smetli frýdecko-místecké Rysy. Skóre sice otevřeli hosté, ale byla to jejich jediná gólová radost, protože pak se už se trefovali jen krakovští. Ještě do první přestávky srovnali a ve druhé třemi brankami prakticky rozhodli o výhře.

Comarch Cracovia - HC Frýdek-Místek 3:1 (1:1, 3:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 16. Csamango (Bepierszcz, Sordon), 27. Švec, 33. Kruczek (Kapica, Drzewiecki), 38. Zygmunt (Domogała), 43. Vachovec (Csamango) - 12. Rudovský.

Sestava Krakova

Łuba (Kowalówka) - Kruczek, Kamieniew, Rompkowski, Noworyta, Szurowski, Sordon, Dąbkowski, Gajor - Drzewiecki, Švec, Kapica - Bepierszcz,Vachovec, Csamango - Zygmunt, Domogała, Sztwiertnia - Musioł, Dziurdzia

Kádr družiny trenéra Rudolfa Roháčka se už v průběhu druhé poloviny srpna stabilizoval. Od zápasu s AZetem už jen klub dotáhl do konce příchod dvou mladých obránců. Prvním je 21letý rodák z Minsku (ale už s polským občanstvím) Jevgenij Kameněv (dříve Bytom) a druhým 24letý Mateusz Sordon (dříve Opole). Vzhledem k úspěšné přípravě už klub další zásahy do kádru prakticky ani dělat nemusí. Skvěle se ukazují zejména čeští forvardi Vachovec a Csamango. Zbývá snad už jen dotáhnout do konce přestup českého obránce Emila Švece.

AZ Residomo Havířov

Havířovští hokejisté se po sérii tří výher nad slovenskými týmy ve druhé části přípravných utkání zatím výhry nedočkali. Postupně podlehli Krakovu, Novým Zámkům a v úterý i Dukle Trenčín. V zápase nebyli horším týmem, ale na rozdíl od soupeře si v úseku mezi 7. a 23. minutou čtyřikrát nepohlídali předbrankový prostor a nevyužívali své šance. I přes čtyřbrankovou ztrátu ale nic nevzdali, bojovali dál a podařilo se jim ještě do druhé přestávky brankami Maruny a Rehuše snížit. Další branky ale už nepřidali.

AZ Residomo Havířov - HK Dukla Trenčín 2:4 (0:2, 2:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 33. Maruna (Bednář, Haas), 37. Rehuš (Seman, Veselý) – 7. Bližnák (Frühauf), 11. Sadecký (Frühauf, Bartovič), 22. Bartovič (Hecl, Frühauf), 23. Švec (Holenda, Rýgl). Vyloučení: 5:3. Využití: 0:2.

Sestava AZ Residomo Havířov:

Bláha – Chroboček, Matai, Dudek, Luža, Šendera, Mrowiec, Ševěček, Szturc – Veselý, Seman, Rehuš – Maruna, Haas, Bednář – Gřeš, Pořízek, Kurovský – Macuh, Cihlář, Bambula

Trenér Jiří Režnar byl tentokrát i přes porážku s mnoha aspekty ve hře týmu spokojen: „Prohráli jsme sice 4:2, ale myslím si, že divákům se utkání muselo líbit. Snažili jsme se hrát hodně dopředu, ale dostali jsme dvě branky v oslabení. Byli jsme špatní v předbrankovém prostoru a to rozhodlo dnešní zápas. Druhá a třetí třetina už z naší strany byla lepší. Hodně si cením toho, že jsme za stavu 0:4 ukázali charakter a pořád jsme chtěli hrát a to utkání zvrátit.“

Směrem ke čtvrtečnímu zápasu v Krakově havířovský kouč říká. „Samozřejmě to bereme jako odvetu za domácí porážku. Ten zápas nám moc nevyšel, byli jsme trochu zatavení z tréninku a nasekali jsme hodně chyb v obraně. Tentokrát si to chceme vzadu lépe pohlídat. Nemyslím si, že bychom měli s polskými týmy prohrávat.“

Aktuální informace z kabiny podává manažer Patrik Rimmel: "Sestava bude obdobná jako v úterý proti Trenčínu. Jen Kurovského, který odjel s Vítkovicemi na Tatranský pohár, nahradí Dominik Pawliczek. Je to poslední přípravné utkání a v přístím týdnu už budeme vše ladit na první ligové utkání. Tým ješte doplní obránce na celoroční hostování a další hráči na střídavé starty."

Zápas v krakovské Hale Adama "Rocha" Kowalskiego začíná ve čtvrtek 30. srpna v 17:30 a připraven je z něj textový online přenos infomující o změnách stavu a dalších důležitých situacích.