V sobotu vyráží AZ do hlavního města

21.02.2020 | Vít Káňa

H A V Í Ř O V - 22. února vyjede A-tým z Havířova do Prahy, aby se utkal s pražskou Slavií. AZ se v posledním kole střetl s lídrem ligy MOTOREM a doma, i přes prohru 2:4, předvedl dobrý výkon, za který se rozhodně nemusí stydět. To sešívaní vyzvali v posledním zápase Chomutov a ve vyrovnaném utkání prohráli 3:4. Dokáže se AZ vítězstvím v Praze dostat zpět na šesté místo? Utkání začíná v pražském EDENU od 17 hodin.

HC SLAVIA Praha - 5. místo, 85 bodů, skóre 159:150

Slavisté dokázali z posledních jedenácti odehraných zápasů, vyhrát deset. To je 30 ze 33 možných bodů. V posledním zápase se představili v domácím Edenu a nebylo to pro ně vydařené utkání. Piráti do zápasu vtrhli jako podzimní vítr a začali s pleněním Slavie. Nejdříve se prosadil v 1. minutě Pitule a ve 4. přidal druhý gól Suchý. Slavii se sice podařilo do konce prvního dějství srovnat zásluhou Doležala v 18. a Hejdy ve 20. minutě. Pražané vedli ve 25. minutě, Ryzák je dostal do jednogólového vedení. Nicméně hosté z Chomutova nesložili zbraně a zásluhou Chlouby ve 47. minutě vyrovnali. Když už 640 diváků v Edenu mělo myšlenky na prodloužení, tak je na konci 55. minuty vyvedl z omylu Pirát Šagát. Slavia doma prohrála 3:4 a zůstala na 85 bodech a pokud by pořadí zůstalo až do konce druhé části, tak by se v playoff střetla právě s "neoblíbenými" Piráty.

Petr Vampola, troufnu si říct, jedna z největších postav CHANCE ligy dohraje zbytek této sezóny v extraligovém Kladně. Naopak Slavia si pojistila služby šestatřicetiletého Vítězslava Bílka. Ten má po příchodu do Prahy průměr jednoho bodu za zápas. V sešívaném dresu působí od 15. ledna obránce Václav Veber, který začínal sezónu ve Slovanu. Nadějný mladý útočník Šimon Jelínek hraje za Slavii od začátku února a zatím se jeví v dobrém světle, dal svůj první gól v zápase se Stadionem a z jeho herního projevu je vidět, že na CHANCE ligu rozhodně má.

Trenér Miloš Říha po zápase s Piráty: „Budu stručný. To, co chceme hrát, jsme tentokrát hráli jen ve druhé třetině. A to je na vítězství málo. Samozřejmě kdybychom využili přesilovku pět na tři, byli bychom vítězství blíž, ale to se nestalo. V první a třetí třetině jsme udělali školácké chyby, které jsou za mě v tuto chvíli nepochopitelné. Musíme si z toho vzít ponaučení a příští zápas odehrát lépe a chytřeji. Nelze říct, že se hráči nesnaží, ale musíme se taky dívat kolem sebe a je třeba říct, že góly v posledních dvou zápasech byly jako přes kopírák. Do soboty máme na čem pracovat.“

Sestava Slavie proti Chomutovu: Michajlov – Hejda, J. Novák, P. Hořava, Veber, Ryzák, Barák, T. Duda – J. Doležal, Vrdlovec, Bílek – M. Ondráček, Kuťák, Šmerha – Vlček, Kubík, Všetečka – Kubica, Kohút, Šteiner.

AZ RESIDOMO Havířov - 7. místo, 76 bodů, skóre 132:139

V posledních pěti zápasech mají modrobílí na svém kontě dvě výhry, doma vyhráli nad Valachy 4:1 a v následujícím utkání v Litoměřicích zvítězili 5:1. Doma pak prohráli derby s Porubou 2:6, neuspěli ani v Chomutově 1:3 a v posledním utkání v GASCONTROL Aréně se střetli s Motorem. Po utkání s nejlepším týmem letošní sezóny mohli odcházet hráči AZetu se vztyčenou hlavou, ač po třetím dějství svítilo na světelné tabuli skóre 2:4. Bylo vidět, že na MOTOR byl trenér Jiří Režnar s celým realizačním týmem dobře připraveni. Do 38. minuty platil stav 1:0 zásluhou Lukáše Bednáře. Pak se Motor ke konci druhé třetiny dostal zásluhou Michnáče k vyrovnání. Začátek třetího dějství přinesl Českým Budějovicím navýšení skóre. Ve 43. minutě se trefil Venkrbec a pak přišly dva slepené góly Veselého a Endála, kteří se prosadili ve 48. a 49. minutě. Za AZet snížil v 55. minutě na konečných 2:4 kapitán Maruna. Pokud se do příštích zápasů hráči vyvarují osobních chyb a nedůsledností, tak má tento tým na to, aby dokázal vyhrát s každým. Bohužel AZ v tomto utkání dvakrát inkasoval ve vlastní přesilovce.

Do zápasu s MOTOREM ještě nenastoupili Jiří Matoušek, Jakub Doktor a Jan Dvořák u posledních dvou jmenovaných je šance, že budou v Praze hrát. Obránce Alex Rašner a útočník Dominik Pawliczek kvůli nemoci nemohli naskočit do zápasu s MOTOREM a v Edenu by nastoupit neměli.

Jiří Režnar po zápase s MOTOREM: „První dvě třetiny jsme hráli výborně. Zaskočili jsme soupeře forčekinkem, měl s tím velké problémy. Škoda, že jsme nevyužili ještě dvě situace, kdy jsme šli sami na bránu. Mohlo to být zase ještě jiné. Pak přišly naše chyby při vlastní přesilovce a poté další góly soupeře. My jsme to ještě chtěli, i proti tak silnému soupeři, zvrátit, ale nepodařilo se.“

Sestava AZetu proti MOTORU: Stezka – Dajčar, Chroboček, Nepokoj, Malina, L. Rutar, Matai – O. Procházka, E. Němec, Kotala – Bambula, F. Seman (A), L. Bednář (A) – Bernovský, Maruna (C), Fridrich – Vrána, Cihlář, Danielčák.

Asistent trenéra a manažer AZetu Patrik Rimmel před zápasem hlásí: „Stále můžeme v tabulce skončit do šestého místa, o které se popereme. V Praze musíme podat kvalitní výkon s dobrou defenzívou, hrát podle určené taktiky, pokud možno zbytečně neriskovat a hrát disciplinovaně. Toho všeho jsme schopni, bude hodně záležet na výkon týmu a ten musí podpořit každý jednotlivec na ledě.“

Vzájemná utkání:

V této sezóně na sebe oba týmy narazily pětkrát. Lepším týmem je AZ, který dokázal vyhrát tři vzájemná utkání. Sešívaní sice vyhráli jen dvě utkání, ale dokázali uspět v tom posledním, které se hrálo 27. ledna v GASCONTROL Aréně a zvítězit vysoko 7:2.

Do konce druhé části CHANCE ligy zbývá AZetu odehrát šest zápasů a pokud se chce vyhnout předkolu, tak už by neměl do konce soutěže zaváhat. Utkání se hraje v pražském Edenu v sobotu od 17:00 a Vy ho budete moci sledovat prostřednictvím textového on-line přenosu nebo na TV HOKEJKA.