VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

V sobotu s Kadaní o další důležité body. Čeká nás mladý a dravý tým, ví Marek Haas

15.02.2019 | Jan Kudělka

H A V Í Ř O V - Po povedeném středečním duelu s Prostějovem, kdy AZet vybojoval po vítězství 5:2 důležité 3 body, nás čeká v sobotu další zápas a boj o body znamenající postup do play-off. Zápas 56. kola Chance ligy proti Kadani začíná v Gascontrol Aréně v sobotu 16. 2. 2019 v 17:30.

Do konce základní hrací části zbývá posledních 5. kol, ve kterých se definitivně rozhodne, kdo postoupí do play-off. Situace je zejména mezi 5. a 9. místem velmi vyrovnaná, a tak každý zápas bude důležitý a každý ztracený bod může znamenat propad v tabulce a neúčast ve vyřazovacích bojích. Zajímavý bude jistě i souboj týmů na 2.-4. místě tabulky. I ty mezi sebou totiž mají minimální bodové rozdíly.

Tabulka Chance ligy po 55. kole:

SK Kadaň – poslední tým tabulky, kterému se v této sezóně vůbec nedaří

Kadaň opět v tomto ročníku nezažívá povedenou sezónou. Momentální poslední místo a 28 bodů v tabulce potvrzuje špatné výkony. V posledním zápase, který odehráli na ledě Kladna se jim ale dařilo a ve 22. minutě dokonce vedli po brance LUKÁŠE POPELY nad Rytíři 2:1. Poté však převzali pomyslné žezlo nad zápasem kladenští, nakonec otočili utkání a vyhráli vysoko 8:2. Kadaň tak opět přišla o všechny body, připsala si 21. porážku v řadě(!) a v tabulce zůstává na posledním místě s odstupem za Ústím.

Sestava SK Kadaň v posledním utkání:

Lukeš – Šefl, Novák, Hajič, Eliáš, Popela, Foltýn – Wágner, Kůs, Šulek – Maršoun, Rindoš, M. Zabloudil – Homer, Tupý, J. Svoboda – Z. Zabloudil.

AZ Residomo Havířov – důležitý zápas proti Prostějovu havířovanům vyšel, potvrdí dobrý výkon i proti Kadani?

Havířov má za posledních 10 odehraných kol vyrovnanou bilanci 5 výher/5 proher. V 54. kole sice prohrál vysoko v Č. Budějovicích 9:2, ale tato prohra havířovské hokejisty nerozhodila. V následujícím 55. kole vyzvali na svém ledě Prostějov, proti kterému předvedli velmi dobrý výkon a po vítězství 5:2, tak vybojovali cenné 3 body. V tomto zápase především zářil Lukáš Bednář, který si nejprve připsal krásnou branku, a poté si přispal ještě 2 asistence a přispěl tak velkou mírou k vítězství.

Proti Trhačům i s Danielem Kurovským v sestavě

Myšlenky celého týmu se už ale plně upínají k sobotnímu utkání s Trhači. Bude to hodně důležitý zápas směrem k play-off. Pokud na ledě odvedeme to, co poslední zápas, tak vyhrajeme. Pokud ovšem v hlavě nebudeme nastavení, jak je potřeba, budeme tahat za kratší konec“, hlásí asistent hlavního trenéra Patrik Rimmel.

Sestava proti Kadani, by měla být stejná jako proti Prostějovu. Do utkání také zasáhne Daniel Kurovský, který se vrací do sestavy po dlouhém zranění.

Sestava AZetu v posledním utkání:
Bláha – Matai, Chroboček, Staněk, Bořuta, Dudek, Rašner – Rehuš, F. Seman, Kotala – O. Procházka, R. Veselý, Pawliczek – Bambula, Pořízek, Gřeš – L. Bednář, Haas, Maruna.

Marek Haas: Kadaň má mladý a dravý tým

Středeční výhra AZetu nad Jestřáby jistě týmu po dvou porážkách zvedla sebevědomí, ale zkušený útočník Marek Haas nevidí rozdíl v náladě nijak dramaticky. „Určitě nám pomohla, ale já bych neřekl, že jsme předtím na tom byli nějak špatně. Sebevědomí jsme měli i předtím a že bychom mohli být nějak uklidněni, tak to zase ne. Pořád hrajeme o play-off a trochu uklidnit se můžeme až budeme mít jistotu :-). Pořád jsme ve stejné situaci. Už 4-5 zápasů víme, o co hrajeme. Dva zápasy nám nevyšly, ale proti Prostějovu, který pro nás není příjemný soupeř, jsme to zvládli.“

Havířovští hokejisté mají díky rozlosování a výměně pořadatelství tři zápasy v řadě na domácím ledě. Jako druhá překážka se jim postaví do cesty v sobotu kadaňští Trhači. Jak vidí Marek Haas tohoto soupeře? „Čeká nás Kadaň, která je sice poslední, ale také se nedá čekat, že to bude jednoduchý soupeř. Víme, že ten tým opustili někteří starší hráči, takže tam hodně převažují mladíci. Ale ti jsou zase dravější a navíc, už nemají co ztratit. Mají před sebou posledních pár kol a sezona pro ně končí. My naopak nechceme, aby pro nás sezona končila po základní části. Máme to ve vlastních rukách, a v tomto utkání musíme vše směřovat k zisku tří bodů.“

AZ se s týmem od řeky Ohře utká letos už počtvrté. Proměnila se nějak během sezony hra Trhačů? Případně mohou ještě AZeťáky něčím překvapit? „Já myslím, že je to především o nás. Pokud se všichni připravíme tak, jak je potřeba, a bude k nám nakloněno i sportovní štěstí měli bychom utkání zvládnout. Samozřejmě součástí přípravy bude i nějaká taktika. Budeme s nimi hrát počtvrté v sezoně a myslím, že nějakou velkou proměnu od nich nelze čekat. Z naší strany je potřeba hrát jako proti Prostějovu – bruslit, být aktivní. Papírově budeme určitě bráni za favority, ale sport je někdy nevyzpytatelný, a i favorit může prohrát. Věřím, že my to ale zvládneme.“

Letošní boj o play-off je velmi vyrovnaný a napínavý. Je sledován nejen fanoušky, ale i hráči konkurenčních klubů. Jak vidí šance dalších týmů zkušený prvoligový harcovník? „Samozřejmě vím, kdo je ve hře a sleduji i nějaké informace z médií. Ale moc to neřeším. Chci se spíše soustředit na svůj výkon, a tím pomoct svému týmu dotáhnout to tam kam chceme. A ne si dělat nějaké další tlaky,“ uzavírá Marek Haas.

Statistické srovnání týmů

Havířov-Kadaň
16. 2. 2019, 17:30

umístění v tabulce
52 –26 – 3 – 1– 22 (161:136) 85b.
statistiky základní části
51 – 8 – 1 – 2 – 40 (98:266) 28b.
V,V,P,P,V
forma
P,P,P,P,P
Havířov-Prostějov 5:2