V sobotu přivítá AZ doma Benátky nad Jizerou

13.12.2018 | Jan Kudělka

CHANCE liga pokračuje v sobotu 15.12. svým 34. kolem, v němž se v jednom ze zápasů střetne AZ Havířov s Benátkami nad Jizerou. Mezi oběma soupeři je sice velký bodový rozdíl, ale v minulém kole jsme mohli vidět, že i tým ze spodku tabulky může zaskočit favorita. Zápas začíná v sobotu v GASCONTROL Aréně v 17:30. Přijďte naše borce povzbudit a pomoct jim tak k dalšímu důležitému vítězství.

HC Benátky nad Jizerou

Benátkám nad Jizerou se v tomto ročníku CHANCE ligy příliš nedaří. Po 36 odehraných kolech jsou na benátečtí hokejisté na 13. pozici s 30 body na svém kontě. V posledních deseti duelech získali sice jen tři výhry, ale v minulém kole dokázali, že jsou nebezpeční každému soupeři. Přivítali v něm totiž na svém ledě kladenské Rytíře a po velmi dobrém výkonu dokázali, tento duel proti těžkému soupeři, překvapivě vyhrát 3:1.

Jako první se v tomto zápase dokázali prosadit kladenští Rytíři, kteří využili přesilovou hru po přesném zásahu ADAMA KUBÍKA. V první třetině už žádný gól nepadl a tak šly oba týmy do kabin za stavu 0:1. Ve druhé třetině, mohli diváci vidět několik šancí na obou stranách, ale oba gólmani byli pozorní a ani jeden z vystřelených puků neprošel za jejich záda. Po druhé třetině tak svítilo stále na světelné tabuli skóre 0:1 a fanoušci na stadionu doufali, že třetí třetina přinese konečné rozuzlení tohoto duelu. A také se tak stalo. Do třetí třetiny vstoupili aktivněji domácí a po 43 vteřinách od zaznění sirény zahajující třetí třetinu se mohli radovat z vyrovnávací branky JANA ORDOŠE. Na stadionu bylo však o necelé tři minuty ještě veseleji, když se dokázal prosadit ADAM NAJMAN a poslal tak svůj tým do jednobrankového vedení. To byla studená sprcha pro kladenské hráče. Benátky se však po tomto gólu nestáhly do svého pásma, ale držely Rytíře pod tlakem a nepouštěli je do velkých gólových příležitostí. Minutu a 31 vteřin před koncem základní hrací doby odvolali kladenští trenéři gólmana Cikánka z branky a pokoušeli se srovnat stav utkání v power-play. To se jim ale nepovedlo a domácí po ukořistění puku ještě navýšili své vedení po střele JAROSLAVA VLACHA přes celé hřiště na konečných 3:1. Kladno tak po tomto duelu zůstalo bez bodového zisku a Benátečtí hokejisté si připisují zaslouženě 3 body do tabulky.

HC Benátky nad Jizerou – Rytíři Kladno 3:1(0:1, 0:0, 3:0)
Branky a nahrávky:
Ordoš(Kolmann, J. Vlach), 44. Najman (D. Špaček, Průžek), 60. J. Vlach (M. Zachar, Schwarz) – 14. Kubík. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. Diváci: 611. Střely na branku: 27:22. Zblokované střely: 8:6. Vhazování: 24:31.

Sestava HC BENÁTKY NAD JIZEROU z posledního zápasu:

Schwarz (Žajdlík) – Kolmann, Kunst, T. Hanousek, Havlín, Maier, Žůrek, Niko – Ordoš, J. Vlach, M. Zachar – Průžek, Najman, D. Špaček – Wiencek, Chrtek, Psota – Rychlovský, Čech, Žemba.

Parádní zápas s Kladnem zhodnotil trenér Benátek nad Jizerou Jiří Kudrna takto: "Očekávali jsme velmi těžký zápas se soupeřem, který měl za sebou dlouhou sérii vítězných utkání. Chtěl bych pochválit všechny kluky v našem týmu, protože k tomuto zápasu přistoupili naprosto fantasticky. Měli jsme výborný pohyb, akorát nás brzdila oslabení. Odehráli jsme výborné utkání. Řekl bych, že jsme zaslouženě vyhráli."

AZ RESIDOMO Havířov

Po 36. kolech jsou havířovští hokejisté na 7. příčce s 51 body. Tabulka je však velmi bodově vyrovnaná a každý vybojovaný či ztracený bod může znamenat změnu dosavadního pořadí v tabulce. V minulém zápase zajížděl AZ na led Vsetína a po těsné prohře 3:2 skončil bez bodu.

Vstup do tohoto zápasu vyšel lépe Vsetínu, který šel také do vedení, když dokázal potrestat 11. minutě už třetí havířovské oslabení. Prosadil se LUKÁŠ ROB. Ve druhé třetině byla opět k vidění spousta šancí, gól však v této třetině nepadl. Do třetí třetiny vstupoval Havířov bez vyloučeného Gřeše. Ten se ve 42. minutě vrátil na led, ale při vyjetí z trestné lavice nedovoleně zasáhl Roba a tak se na ní opět vrátil. Havířovu se i toto oslabení dokázalo ubránit a Vsetínu se tato neproduktivita málem vymstila. Ve 46. minutě totiž dokázal srovnat po přihrávce Ondřeje Procházky BRANISLAV REHUŠ. Na Havířovské straně však bylo ještě veseleji, když o 25 vteřin později poslal do vedení Havířovský tým RADEK VESELÝ. Domácí ale nezaháleli a ve 48. minutě dokázali skóre zápasu po druhém zásahu LUKÁŠE ROBA srovnat. Čtyři minuty před koncem základní hrací doby bylo na Lapači ještě veseleji. Po střílené přihrávce Jakuba Jenáčka tečoval puk přesně do havířovské svatyně ONDŘEJ KOPTA a domácí tak vedli 3:2. Na tento gól už havířované nedokázali odpovědět a prohráli tak tento duel nejtěsnějším možným rozdílem jen o jednu jedinou branku.

VHK Robe Vsetín – AZ RESIDOMO Havířov 3:1 (0:1, 0:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 11. Rob (Pechanec, Slováček), 48. Rob (Jonák), 56. Kopta (Jenáček, Frolo) – 46. Rehuš (O. Procházka, Chroboček), 47. R. Veselý (Gřeš).  Vyloučení: 5:6, navíc Frolo (VSE) 10 min. OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2.420. Střely na branku: 28:26 (12:4, 9:15, 7:7). Zblokované střely: 12:7. Vhazování: 37:29.

Utkání se Vsetínem zhodnotil trenér Jiří Režnar těmito slovy: “Myslím si, že by tomu utkání slušela remíza. My jsme za stavu 2:2 v přesilovce nastřelili tyčku, škoda že to tam nepadlo a bohužel jsme pak z ničeho dostali třetí gól od modré čáry. Střelba, hráč to tečoval pod bránu, takže škoda mohli jsme to dát jak my, tak Vsetín. Ale bohužel pro nás byl Vsetín šťastnější a ten třetí gól dal“.

Sestava AZetu v posledním utkání:

Bláha (Matoušek) – Chroboček, Matai, Mrowiec, Bořuta, Dudek, Kachyňa, Zdeněk – O. Procházka, F. Seman, Rehuš – Gřeš, R. Veselý, Kotala – Maruna, Žukenov, L. Bednář – Macuh, Cihlář, Juhász.

Asistent trenéra a manažer AZetu Havířov Patrik Rimmel před zápasem s Benátkami nad Jizerou řekl: „V sobotu musíme hrát zodpovědně vzadu, dobře bruslit a střílet branky. Pokud tomu tak bude tak uspějeme. Sestava bude dle aktuálního zdravotního stavu hráčů

Domácí zápas AZetu s Benátkami nad Jizerou vypukne v Gasontrol Aréně v sobotu 15.12.2018 od 17:30.