VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

V sobotu přijedou Trhači z Kadaně

05.10.2018 | Jan Kudělka

Letošní ročník Chance ligy pokračuje v sobotu už 11. kolem. Do Havířova přijede, jako soupeř AZetu, tým Trhači Kadaň, tedy poslední celek soutěže. Zápas začíná v Gascontrol Aréně v sobotních tradičních 17:30.

SK Trhači Kadaň

Kadaňským Trhačům vstup do letošní sezóny vůbec nevychází. Nevyhráli totiž ani jeden zápas z těch, které v letošním ročníku Chance ligy odehráli, a také skóre 16:57 napovídá, že výše proher nebyla zrovna nízká. Že se Kadaň nepohybuje v tabulce moc vysoko, nikoho určitě nepřekvapuje. Účast v soutěži potvrdila až na poslední chvíli, stejně tak skládala i kádr. Ale že to bude až takový propadák, určitě na severozápadě Čech nečekal nikdo. Svůj jediný bod, který jim bohužel také přináší už zmiňované poslední místo v tabulce, uhráli Trhači doma ve 3. kole proti Benátkám nad Jizerou (6:7p). To ovšem nic nemění na tom, že do Havířova přijede tým, který bude bojovat o výhru. Před minulým kolem byl odvolán trenér Radek Kampf. A zápas s Kladnem sice kadaňští hokejisté prohráli 0:3, ale proti silnému Kladnu dokázali předvést solidní hokej a vypracovat si i několik  šancí. Blýská se snad v Kadani na lepší časy?

Zápas s Kladnem zhodnotil nový trenér Trhačů Miroslav Novák takto:"Po minulém zápase v Prostějově jsme chtěli zlepšit obranu, což se nám povedlo. Škoda toho prvního gólu, který si myslím, že byl hodně nešťastný. Myslím si, že byl dnešní výkon trochu lepší, samozřejmě potřebujeme body a ty nemáme. Je to pro nás trošku zklamání, na druhou stranu jsme rádi, že alespoň tou hrou jsme se trošku zlepšili a doufám, že to bude pokračovat dál, což přinese i body."

Sestava Kadaně v posledním zápase:

Kuchař – Trefný (C), Szathmáry, Novák, Kadeřávek, Popela, Grebeňuk – Rindoš, Helt, Kůs (A) – Wágner, Říha, J. Müller (A) – Šulek, Jánský, J. Svoboda – Tupý, Rezek, Maršoun.

AZ Residomo Havířov

Havířovská bodová mašina z úvodu sezony se v posledních kolech trošičku zadrhla. Po skvělém vstupu do ligy, kdy po šesti kolech měli AZeťáci na svém kontě 14. bodů, přišly 2 prohry. To však hráče nerozhodilo a v devátém kole opět dokázali urvat 3 body na svou stranu díky domácímu vítězství nad silným Budějovickým Motorem. V posledním zápase však opět klopýtli a po vysoké prohře v Prostějově 0:5, si v 10. kole nepřipsali na své konto ani bod.

Havířov přijel do Prostějova s odhodláním vybojovat proti tradičnímu rivalovi vítězství. AZetu se však vstup do zápasu vůbec nepovedl a po první třetině prohrával, po velkých chybách v obraně a slepených brankách v závěru, 0:2. Druhá třetina nepřinesla žádný gól, i přesto že se vyskytlo pár pěkných akcí na obou stranách. Ve třetí třetině však skórovali jen Jestřábi a to rovnou třikrát a zápas tudíž vyhráli zaslouženě 5:0.

SESTAVA AZETU Z POSLEDNÍHO ZÁPASU:

Bláha (50. Matoušek) – Chroboček, Matai, Dujsík, Houdek, Staněk, Mrowiec, Bořuta – R. Veselý, F. Seman, Maruna – Haas, Rehuš, Pořízek – Gřeš, Bambula, L. Bednář – Pawliczek, Cihlář, O. Procházka.

Na středení porážku v Prostějově budou chtít AZeťáci jistě co nejdříve zapomenout. Před sobotním zápasem ale hlásí manažer AZetu Patrik Rimmel: "Potřebujeme body, ale nebude to jednoduchý zápas. Kadaň i venku, hlavně v první půlce zápasu, hraje velice dobře. Pokud chceme uspět musíme odvést 100% výkon."

V minulé sezoně se setkal AZ s Kadaní celkem čtyřikrát, a vyšel z toho třikrát vítězně po výhrách 4:1, 3:2, 4:2 a jednou prohrál na ledě Kadaně 2:3. I tady hovoří bilance před zápasem, že by měl být Havířov v tomto souboji favoritem.

V Havířově by se měly také poprvé ukázat na domácím ledě nové posily. Klub se v pondělí 1.10. domluvil na spolupráci s obráncem Antonínem Bořutou a mladým útočníkem Ondřejem Procházkou. Zatímco Tonda přichází do AZetu coby zkušený třicetiletý obránce s cílem vyztužit mladou obranu Havířova, Ondřej doplní útok a zabojuje o svoji šanci. Oba hráče získal AZ do konce sezóny na hostování.

Zápas AZetu s Trhači začíná v GASCONTROL Aréně v sobotu 6.10. 2018 v 17:30. Přijďte naše borce povzbudit. Sledovat můžete tradiční textový on-line přenos, nebo letošní novinku Chance ligy v podobě živého zpoplatněného videopřenosu na Hokejka.cz.

Kupte si na domácí zápasy VSTUPENKU ON-LINE. Ušetříte si tak čekání ve frontě u pokladen. Návod, jak na to, naleznete v tomto článku.