V sobotu od 17:00 s Valachy

14.12.2012 | Tomáš Vlček

Po úterní tvrdě vybojované výhře na ledě Poruby čeká hráče AZetu v sobotu doma další soupeř. Na ledě K&K Pneu arény se letos podruhé představí VHK Vsetín. Zápas začíná v sobotních obvyklých 17:00. Přijďte naše borce povzbudit v souboji s tímto tradičně nepříjemným a silným rivalem.

I když to tak při pohledu na tabulku nevypadá, Vsetín byl před začátkem soutěže pasován do role jednoho ze spolufavoritů východní skupiny 2. ligy. Tuto roli však zatím plní jen doma Na Lapači, kde ve dvanácti zápasech ztratil jen 9 bodů a je tedy, hned za AZetem, druhým nejlepším týmem na domácím ledě. Bilance venkovních duelů Valachů je totiž přesně opačná – 12 zápasů, 7 bodů. Celkově to dává Vsetínu 35 bodů a 6. místo v tabulce.

V posledních zápasech se vedlo sobotnímu soupeři AZetu se střídavými úspěchy. Ve vloženém dvojkole se střetli vsetínští s Porubou (4:2, 2:3), pak prohráli se stejným soupeřem 0:3, ale v tomto týdnu vyhráli ve Valmezu 5:1 a doma porazili Karvinou 5:2.

V dosavadních zápasech se Valaši prezentovali solidní ofenzívou, v níž dominují dva hráči Daniel Vaněk (6+26) a František Zúbek (19+7) . Za nimi s odstupem následují Adam Mikšovský (7+14), Marek Dubec (7+9) a Jan Podešva (8+8) . Jako spolehlivé pilíře obrany se jeví jednak Jiří Farda a Juraj Tichý, ale velkým ofenzívním příspěvkem se prezentuje především Lukáš Vrba (4+11). V brance dává trenér Viktor Hlobil příležitost jak Petru Hromadovi (10 zápasů, průměr 3,64 branky, úspěšnost 80,68%) tak Lukáši Plškovi (16 zápasů, průměr 3,44 branky, úspěšnost 85,75 %), který má o něco lepší statistiky, ale jak čísla naznačují, s výkony gólmanů letos na Lapači asi spokojenost nepanuje.

Podle informací na klubovém webu je z důvodu zranění mimo hru hned pětice hráčů VHK– Okuliar, Dubec, Korčák, Tichý a Zúbek. Vzhledem k tomu, že tři z nich byli zmíněni jako opory svého týmu, je zřejmě, že se jedná o citelné oslabení.

To marodka AZetu nabízí, jak už je to letos bohužel zvykem, ještě delší seznam. K dlouhodobě zraněným Marunovi, Říčkovi, Balčíkovi, Bursíkovi a Hartmannovi přibyl ještě Rimmel. Někteří hráči nebyli v týdnu zcela fit, takže u nich se ještě uvidí. Určitě však nenastoupí Robert Najdek, který pyká za druhý vyšší trest, udělený mu v posledním utkání v Porubě. Naopak po téměř měsíc a půl dlouhé pauze by mohl do zápasu naskočit Radim Haas.

I s takovou marodkou, a to je obdivuhodné, si drží havířovští výbornou výkonnost. Osmizápasovou vítěznou šňůru sice přerušila v sobotu prohra s Přerovem, první domácí v sezóně, ale náprava přišla hned v úterý vítězstvím 3:2 v Porubě. Byť poměrně vyrovnaný duel otáčel AZet až v poslední desetiminutovce dvěma brankami v přesilovkách. Ale takovéto těsné vítězství má velký význam pro psychiku a soudržnost týmu. Jak řekl trenér Tomáš Potěšil: „Dnes jsme nehráli jako v předchozích zápasech, ale mančaft nakonec ukázal svou nesmírnou vůli, když otočil výsledek z 2:0 na 2:3. Do třetí třetiny jsme šli s tím, že to zvrátíme, využili jsme dvě přesilovky a to se počítá.

Připomeňme jen, že předchozí dva letošní souboje AZetu s VHK skončily vždy lépe pro domácí tým. Havířov doma vyhrál 8:2, Vsetín pak 4:1. Kdo se bude radovat v sobotu, uvidíme po 19. hodině, zápas samotný začíná v 17:00. Připraven je z něj samozřejmě tradiční online přenos.

Sestavy soupeřů v posledním zápase

HC AZ Havířov: Matoušek – Prokop P., Vydra, Krisl, Hegegy, Rimmel, Zientek M., Graca, Jonáš – Daneček J., Najdek, Sztefek – Kolařík, Pechanec, Kanko – Klimša, Potočný, Stránský – Pavlas

VHK Vsetín: Hromada - Ščotka, Vrba, Vrána, Žák, Vodák, Tesařík - Mikšovský, Vaněk, Kajaba - Vítek, Hruška O, Hruška P. - Brezani, Kubo, Podešva - Štrbík, Daněk, Kývala

Další zápasy 25. kola

Nový Jičín – Poruba, Prostějov – Přerov, Frýdek-Místek – Valašské Meziříčí, Karviná - Opava

Prosincový bulletin

Před a během zápasu bude také v prodeji prosincové číslo AZ Bulletinu. Jako tradičně obsahuje přehled výsledků, tabulky, představení dalšího sponzora, rubriky Stadiony a Pravidla LH, aktuální rozhovory s Antonínem Pechancem a trenérem Janem Danečkem a také vánoční přání vedení klubu.