V sobotu čeká AZet souboj na ledě Jestřábů

05.10.2012 | Tomáš Vlček

5. kolo II. ligy zavede po deseti dnech, a dvou domácích výhrách, Azet ne led soupeře. Konkrétně do Prostějova, kde se od 17:00 utkají s třetím celkem tabulky LHK Jestřábi Prostějov. Loňský velmi zdatný semifinálový soupeř AZetu je i letos považován za adepta na horní příčky tabulky a zatím to potvrzuje. Jak se s tím havířovští hráči vypořádají, uvidíme v sobotu večer.

Prostějovští mají za sebou úspěšný vstup do ligové soutěže. Tým, který prošel v létě poměrně malými změnami (viz zde), nejprve ve dvou gólově bohatých zápasech porazil Opavu 8:6 a Valmez 8:5. Pak sice doma prohrál hanácké derby s Přerovem hrozivě 0:5, ale hned následně v zatím posledním zápase přivezl 3 body z Poruby za výhru 2:0. Devět získaných bodů, jak už bylo napsáno, řadí Jestřáby na 3. místo tabulky hned za AZet a Karvinou.

Střelecky se v dosavadních zápasech nejvíce dařilo nestárnoucímu Michalu Černému (4+4) a Davidu Šebkovi (3+2). Slušný přísun kanadských bodů zaznamenali také tradiční opory David Novosad (2+4), Lukáš Duba (1+4) a David Zachar (1+4) . V obraně leží, při neúčasti některých tahounů, největší díl práce na velezkušeném Pavlu Kumstátovi a mladičkém Adamu Arnoštovi.

Zajímavá pro havířovského fanouška je pozice strážce jestřábího brankoviště. Tam totiž nastupuje exhavířovský Adam Vrba. Zatím se střídavými výsledky. V prvních zápasech to určitě nebylo z jeho pohledu ono, ale vychytaná nula v Porubě ukazuje, že je to výborný brankář, který dovede v pravý okamžik podržet svůj tým.

Družina trenéra Petra Zachara, doznává i v rozehrané soutěži jistých změn. Kvůli problémům mezi HC Olomouc a LHK nesmí zatím hrát hráči Paška, Peštuka, Smejkal a Žajgla, tedy kmenoví hráči Olomouce, kteří jsou v Prostějově na hostování. Vedení klubu na to zareagovalo angažováním 3 juniorů ze Zlína - Janota, Kovařík, Popelka. Dobrou zprávou, nejen pro trenéry, je návrat zkušeného Kolibára po zranění.

AZet pojede do Prostějova v pozici dosud neporaženého lídra tabulky, kterou si vybojoval díky předchozím čtyřem výhrám. Do mužstva se postupně vrátili (až na Luďka Lhotského) všichni zranění hráči a podle posledních výsledků je tým v pohodě. Své soupeře přehrává a dvakrát se dokázal dostat i nepříznivého vývoje zápasu a proti Přerovu a Novému Jičínu otočit skóre. Ve velmi dobrém světle se ukazuje posila do útoku Jan Kolařík (3+1 ve dvou zápasech), ale daří se i ostatním útočníkům. Každý si už připsal podíl na vstřelené brance a zejména lajna Říčka-Pechanec-Klimša, předvádí oku lahodící kombinace.

Pevná obrana, v čele se spolehlivými gólmany L. Danečkem a Matouškem, dovolila soupeřům jen šest zásahů a AZet se tak pyšní nejen nejlepším útokem, ale i nejpevnější obranou. Hráči i trenér Tomáš Potěšil však, i přes dobrý start ligové soutěže, zůstávají nohama na zemi. Všichni vědí, že do každého zápasu musejí vstupovat koncentrovaně a nikoho nepodcenit. Přejme si, ať vítězná šňůra týmy pokračuje co nejdéle.

Duel tradičních soupeřů slibuje kvalitní hokejovou podívanou, které se můžete zúčastnit přímo díky výjezdu fanoušků AZetu, nebo doma prostřednictvím onlajn přenosu.

Sestavy z posledních zápasů

AZ Havířov 2010: Daneček L. - Prokop, Vydra, Krisl, Hegegy, Rimmel, Zientek, Balčík, Hartmann - Maruna, Najdek, Daneček J. - Říčka, Pechanec, Klimša - Stránský, Potočný, Sztefek - Kolařík, Haas, Pavlas.

LHK Jestřábi Prostějov: Vrba – Arnošt, Jedlička, Kumstát, Tomiga, Kolibár, Novosad, Duba, Handl, Zachar, Šebek, Černý, Stráněl, Kryl, Berčák, Janota, Popelka.

Další zápasy 5. kola:
Opava - Valašské Meziříčí (15:00), Frýdek-Místek - Poruba, Karviná - Přerov (oba 17:00) a Vsetín - Nový Jičín (17:30).