V sobotu AZ zavítá na půdu litoměřických kališníků

27.12.2019 | Jan Kudělka

V pátém zápase v pořadí o umístění v závěrečném play-off, zavítají naši hokejisté na led litoměřických kališníků. Litoměřicím se v tabulce vítězů vůbec nedaří a po třech odehraných duelech si připsali pouze jeden bod za prohru 3:4 se Vsetínem v prodloužení. I přesto si však udrželi na čtvrtém místě tabulky s 61 body na svém kontě. AZetu se naopak oproti soupeři v tabulce vítězů docela daří. Ve čtyřech odehraných duelech si na své konto připsali důležitých 7 bodů a jsou tak na osmém místě tabulky s 55 body na svém kontě.

HC STADION Litoměřice - 61 bodů, 4. místo

V posledním zápas zavítali litoměřičtí hokejisté na led Přerova, který se momentálně nachází na 2. místě tabulky. A jak tento zápas probíhal? V 6. minutě se domácí poprvé prosadili a odstartovali tak svou cestu za vítězstvím. Jediným kališnickým střelcem se stal v 50. minutě Lukáš Doudera, který upravil finální skóre na 1:4. Litoměřičané tak skončili po tomto duelu opět bez bodů.

HC Zubr Přerov – HC Stadion Litoměřice 4:1 (2:0, 2:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 6. Navrátil (Krisl, Kubeš), 19. Kočica (Dvořák, Krisl), 24. Kubeš (Navrátil, Krisl), 34. Pšurný (Navrátil) - 50. Doudera (Havelka). Rozhodčí: Obadal, Cabák – Novák, Hanzlík. Vyloučení: 3:7. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1262. Střely na branku: 31:21. Zblokované střely: 1:5. Vhazování: 35:26. Průběh utkání: 4:0, 4:1.

Sestava Litoměřic z posledního zápasu se Slavií:

Škorpík – Marcel, Walter, Doudera, Klejna, Strejček, Šiller – Kadlec, Jícha, Voženílek – Korkiakoski, Štohanzl, Kangas – Havelka, Přikryl, Jánský – Jindra, Sklenář, Kropáček.

David Bruk (HC Stadion Litoměřice) okomentoval zápas takto: "Domácí byli v průběhu celého utkání lepší a zaslouženě vyhráli. Daleko lépe hráli přesilové hry, dobře se orientovali v obranném pásmu, dokázali nám zblokovat střely a v podstatě se dá říct, že nás k ničemu nepustili. Od začátku zápasu měli vývoj pod kontrolou."

AZ Residomo Havířov - 55 bodů, 8. místo

V posledním zápas přivítali na svém ledě havířovští hokejisté Vsetín. A jaký měl tento zápas průběh? Zápas byl se stran obou celků velice kvalitní a oba týmy předváděly povedený hokej. AZet se svému silnému sokovi dokázal minimálně vyrovnat a v parádní hokejové bitvě, díky brankám Jakuba Kotaly a Nicolase Werbika, stáhnout dvoubrankovou ztrátu. Nakonec utkání došlo až do samostatných nájezdů, v nichž byli o fous lepší hosté a odvážejí si tak z Havířova 2 body. AZet si připisuje do tabulky bod jeden.

AZ Residomo Havířov – VHK ROBE Vsetín 2:3 sn (0:1, 2:1, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 38. Kotala, 39. Werbik (Nepokoj, Baláž) – 19. Dostálek (Jonák, Teper), 33. Pechanec (Březina, D. Tůma), rozh. náj. Rehuš. Rozhodčí: Čech, M. Dědek – Hranoš, Konvička. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1.638. Střely na branku: 37:33 (8:9, 18:11, 8:11, 3:2). Zblokované střely: 18:7. Vhazování: 24:37. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.

Trenér Patrik Rimmel utkání zhodnotil takto: Zápas jsme začali špatně, hráli jsme bez aktivity důrazu a bruslení. Od půlky utkání jsme se jako tým zvedli a s naší lepší hrou přišly i dva góly do sítě Vsetína. Ve třetí třetině jsme byli na ledě lepším týmem my, ale z vyložených šancí jsme nedokázali dát gól. Na druhou stranu v prodloužení měl dvě tutovky soupeř, ale nás podržel Aleš Stezka. Nájezdy jsou vždycky loterie a tady kralovali brankáři.

Sestava Havířova z posledního zápasu se Vsetínem:

Stezka – Matai, Mrowiec, Kachyňa, Chroboček, Malina, Nepokoj, L. Rutar – Kotala (A), F. Seman, Toman (A) – L. Bednář, Werbik, Baláž – Bambula, Doktor, O. Procházka – Fridrich (C), Maruna, Dvořák

"Potřebujeme nutně body a ty přivezeme, pokud podáme kompaktní výkon jako v Přerově. Na soupeře se připravíme a poučíme se ze špatných úseků domácího utkání se Vsetínem," hlásí manažer Patrik Rimmel.

Vzájemná utkání v této sezóně:

AZet se se svým sobotním soupeřem setkal hned dvakrát v této sezóně. Na domácí půdě podlehli havířované svému soupeři těsně 1:2 a v Litoměřicích to naopak AZet opět soupeři vrátil a po výhře 1:5 tak přivezl 3 body z litoměřické Kalich arény. A jak dopadne jejich třetí vzájemný souboj? Nechme se překvapit.

V Kalich aréně tak půjde AZetu o důležité tři body. Utkání vypukne v 17:00 a bude z něj připraven již tradiční onlajn přenos.