V pondělí čeká AZ venkovní zápas s litoměřickými Kališníky

12.01.2019 | Jan Kudělka

V pondělí 14.1. má CHANCE liga na programu již své 46. kolo, v němž AZ zavítá na led Litoměřic. Zápas začíná v litoměřické Kalich aréně v 18:00.

HC Stadion Litoměřice

Kališníci předvádějí v letošním ročníku CHANCE ligy kvalitní výkony. Sérii 3 výher za sebou jim v minulém kole překazilo Kladno, které vyhrálo v litoměřické Kalich Aréně 2:5. Litoměřicím momentálně patří, po odehraných 42 duelech, sedmá pozice a na náš celek ztrácí 5 bodů, když získaly 64 bodů.

V posledních deseti zápasech střídají Kališníci rovnoměrně výhry a porážky. Mnohem více se jim daří venku (4 výhry, 1 porážka), než na domácím kluzišti (1 výhra, 4 porážky). Poslední domácí zápas se jim opět nepovedl, podlehli 2:5 kladenským Rytířům.

HC Stadion Litoměřice – Rytíři Kladno 2:5 (0:3, 1:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 27. Strejček, 50. J. Dvořák (Šik, A. Rulík) – 3. J. Říha (T. Kaut), 17. Nash (J. Říha, J. Strnad), 19. Zikmund (Jelínek, Veber), 50. Machač (Nash, J. Strnad), 59. Redlich (Zikmund, Machač). Rozhodčí: Souček, Ondráček – Hejl, Podrazil. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1740. Střely na branku: 43:29. Zblokované střely: 2:6. Vhazování: 29:45. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 2:4, 2:5.

Trenér David Bruk pronesl po utkání: "V tomto utkání jsme prožili nešťastnou první třetinu. Přestože jsme jí prohráli o tři branky, hra nevypadala tak špatně. S výkonem týmu ve druhé a třetí třetině jsme spokojeni, bohužel to ale nestačilo na výhru. Za hru, kterou kluci od druhé třetiny předváděli, je nemůžu kritizovat."

Sestava Litoměřic v posledním utkání: Michajlov (21. Tomáš Král) – Pavlas, Marcel, T. Kvapil, Strejček, Jebavý, A. Rulík, Dluhoš – M. Kadlec, J. Kloz, Jánský – J. Dvořák, Jícha, Kantner – Eret, Šik, Pour – Sklenář, Matějček, Jirásek.

Lídry bodování týmu Litoměřic jsou útočníci Markus Korkiakoski (18+24) a Jan Kloz (16+26). Nejproduktivnějším obráncem Kališníků je Aleš Pavlas (6+20). Ve statistice +/- bodů, se daří nejvíce již výše zmiňovanému Markusi Korkiakovskimu (+11). V brankovišti se v této sezóně střídají tito gólmani: Tomáš Král (25 zápasů, 2,77 br./zápas, 89,34% úspěšnost zákroků) a Martin Michaljov (13 zápasů, 2,57 br./zápas, 92,49% úspěšnost zákroků). Třetí gólman litoměřických Kališníků je Daniel Dvořák, který nastoupil do branky v šesti zápasech ligových duelech (3,29 br./zápas, 90,53% úspěšnost zákroků).

AZ RESIDOMO Havířov

Havířovští hokejisté v letošním ročníku CHANCE ligy mohou být se svým umístěním v tabulce velmi spokojeni. Tým, kterému se před sezónou nedávaly moc velké šance na úspěch, předvádí v domácích i venkovních zápasech, že patří k tomu lepšímu, co liga nabízí a dokáže porážet i favority ligy. Po odehraných 42 kolech jim se ziskem 69 bodů patří pátá pozice. Na čtvrté místo, které momentálně okupují České Budějovice, ztrácí pouhé 4 body. V minulém kole zavítali havířovští hokejisté na led Třebíče, kde bohužel prohráli 5:2.

SK Horácká Slavia Třebíč – AZ Residomo Havířov 5:2 (1:1, 2:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 4. Süss (Vl. Brož, Psota), 28. Paták (Vl. Brož), 32. L. Vágner (Psota, Král), 52. Vodný (Süss, Nedbal), 58. Vodný (P. Kratochvíl) – 18. Maruna (L. Bednář, Haas), 51. Haas (Matai). Rozhodčí: Pilný, Vrba – Zedník, Kučera. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1214. Střely na branku: 24:24 (8:11, 6:7, 10:6). Zblokované střely: 16:8. Vhazování: 26:30. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 5:2.

Trenér Jiří Režnar hodnotil utkání těmito slovy: "Nám dneska utkání vůbec nevyšlo, i když jsme se na Třebíč připravovali a rozebrali jsme si jejich zápasy s Kadaní a Kladnem. V První třetině jsme hráli to, co jsme chtěli – hráli jsme na zadním mantinelu a dostávali soupeře pod tlak. Do druhé třetiny jsme nastoupili trochu jako profesoři, přestali jsme chodit na zadní mantinel a dostávali jsme se pod tlak. Za ty dvě třetiny jsme si nezasloužili vyhrát. Hlavním důvodem dnešní prohry je, že jsme prohrávali souboje jeden na jednoho v obranném i útočném pásmu."

Sestava AZetu v posledním utkání:

Bláha – Matai, Chroboček, Bořuta, Dudek, Rašner, Kachyňa, Mrowiec – Rehuš, F. Seman, R. Veselý – L. Bednář, Maruna, Haas – Kotala, Pořízek, Gřeš – O. Procházka, Cihlář, Macuh.

Lídři bodování v týmu AZ Havířov jsou Branislav Rehuš (13+20) a Jan Maruna (15+16) s Tomášem Gřešem (14+17). Mezi obránci jsou nejproduktivnější Antonín Bořuta (3+14) a David Chroboček (5+10). Ve statistice +/- bodů, se nejvíce daří právě Davidu Chrobočkovi (+18). V brankovišti tuto sezónu vládne Ondřej Bláha (34 zápasů, 2,56 br./zápas, 89,94% úspěšnost zákroků), devětkrát vypomohl v brankovišti olomoucký Jan Lukáš (1,85 br./zápas, 92,63% úspěšnost zákroků). Třetí gólman havířovského celku Jiří Matoušek se dostal do branky ve 3 zápasech, ale celkem jen na 31 minut (1,71 br./zápas, 91,67% úspěšnost zákroků).

Před pondělním utkáním Patrik Rimmel hlásí: "Je to další utkání o šest bodů. Chceme vyhrát a to se nám podaří, když předvedeme zcela jiný výkon než v Třebíči."

Vzájemné zápasy

V této sezóně se oba celky střetly ve vzájemných zápasech celkem třikrát. Ve dvou případech se radovali z vítězství Kališníci po výhrách doma 3:0 a na havířovském ledě 1:2. V zápase prvního kola vyhráli naši hokejisté doma 4:2. A jak dopadne čtvrtý vzájemný duel těchto týmů? To se dozvíme již v pondělí večer. Zápas začíná v litoměřické Kalich Aréně v 18:00. Bude z něj připraven tradiční textový onlajn přenos.

Dnes v 18:00 | Muži
VHK Robe Vsetín