Od úterního přípravného zápasu se Vsetínem je možnost ve Fanshopu vyměňovat vouchery permanentek za plastové karty. Platí pro permanentky zakoupené do 12. 8.
Prodej permanentek na další sezonu probíhá online (odkaz ZDE) nebo ve Fanshopu na stadionu (každou středu od 13h do 18h). Podrobnosti v článku ZDE.

V pondělí čeká AZ venkovní zápas s litoměřickými Kališníky

12.01.2019 | Jan Kudělka

V pondělí 14.1. má CHANCE liga na programu již své 46. kolo, v němž AZ zavítá na led Litoměřic. Zápas začíná v litoměřické Kalich aréně v 18:00.

HC Stadion Litoměřice

Kališníci předvádějí v letošním ročníku CHANCE ligy kvalitní výkony. Sérii 3 výher za sebou jim v minulém kole překazilo Kladno, které vyhrálo v litoměřické Kalich Aréně 2:5. Litoměřicím momentálně patří, po odehraných 42 duelech, sedmá pozice a na náš celek ztrácí 5 bodů, když získaly 64 bodů.

V posledních deseti zápasech střídají Kališníci rovnoměrně výhry a porážky. Mnohem více se jim daří venku (4 výhry, 1 porážka), než na domácím kluzišti (1 výhra, 4 porážky). Poslední domácí zápas se jim opět nepovedl, podlehli 2:5 kladenským Rytířům.

HC Stadion Litoměřice – Rytíři Kladno 2:5 (0:3, 1:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 27. Strejček, 50. J. Dvořák (Šik, A. Rulík) – 3. J. Říha (T. Kaut), 17. Nash (J. Říha, J. Strnad), 19. Zikmund (Jelínek, Veber), 50. Machač (Nash, J. Strnad), 59. Redlich (Zikmund, Machač). Rozhodčí: Souček, Ondráček – Hejl, Podrazil. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1740. Střely na branku: 43:29. Zblokované střely: 2:6. Vhazování: 29:45. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 2:4, 2:5.

Trenér David Bruk pronesl po utkání: "V tomto utkání jsme prožili nešťastnou první třetinu. Přestože jsme jí prohráli o tři branky, hra nevypadala tak špatně. S výkonem týmu ve druhé a třetí třetině jsme spokojeni, bohužel to ale nestačilo na výhru. Za hru, kterou kluci od druhé třetiny předváděli, je nemůžu kritizovat."

Sestava Litoměřic v posledním utkání: Michajlov (21. Tomáš Král) – Pavlas, Marcel, T. Kvapil, Strejček, Jebavý, A. Rulík, Dluhoš – M. Kadlec, J. Kloz, Jánský – J. Dvořák, Jícha, Kantner – Eret, Šik, Pour – Sklenář, Matějček, Jirásek.

Lídry bodování týmu Litoměřic jsou útočníci Markus Korkiakoski (18+24) a Jan Kloz (16+26). Nejproduktivnějším obráncem Kališníků je Aleš Pavlas (6+20). Ve statistice +/- bodů, se daří nejvíce již výše zmiňovanému Markusi Korkiakovskimu (+11). V brankovišti se v této sezóně střídají tito gólmani: Tomáš Král (25 zápasů, 2,77 br./zápas, 89,34% úspěšnost zákroků) a Martin Michaljov (13 zápasů, 2,57 br./zápas, 92,49% úspěšnost zákroků). Třetí gólman litoměřických Kališníků je Daniel Dvořák, který nastoupil do branky v šesti zápasech ligových duelech (3,29 br./zápas, 90,53% úspěšnost zákroků).

AZ RESIDOMO Havířov

Havířovští hokejisté v letošním ročníku CHANCE ligy mohou být se svým umístěním v tabulce velmi spokojeni. Tým, kterému se před sezónou nedávaly moc velké šance na úspěch, předvádí v domácích i venkovních zápasech, že patří k tomu lepšímu, co liga nabízí a dokáže porážet i favority ligy. Po odehraných 42 kolech jim se ziskem 69 bodů patří pátá pozice. Na čtvrté místo, které momentálně okupují České Budějovice, ztrácí pouhé 4 body. V minulém kole zavítali havířovští hokejisté na led Třebíče, kde bohužel prohráli 5:2.

SK Horácká Slavia Třebíč – AZ Residomo Havířov 5:2 (1:1, 2:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 4. Süss (Vl. Brož, Psota), 28. Paták (Vl. Brož), 32. L. Vágner (Psota, Král), 52. Vodný (Süss, Nedbal), 58. Vodný (P. Kratochvíl) – 18. Maruna (L. Bednář, Haas), 51. Haas (Matai). Rozhodčí: Pilný, Vrba – Zedník, Kučera. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1214. Střely na branku: 24:24 (8:11, 6:7, 10:6). Zblokované střely: 16:8. Vhazování: 26:30. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 5:2.

Trenér Jiří Režnar hodnotil utkání těmito slovy: "Nám dneska utkání vůbec nevyšlo, i když jsme se na Třebíč připravovali a rozebrali jsme si jejich zápasy s Kadaní a Kladnem. V První třetině jsme hráli to, co jsme chtěli – hráli jsme na zadním mantinelu a dostávali soupeře pod tlak. Do druhé třetiny jsme nastoupili trochu jako profesoři, přestali jsme chodit na zadní mantinel a dostávali jsme se pod tlak. Za ty dvě třetiny jsme si nezasloužili vyhrát. Hlavním důvodem dnešní prohry je, že jsme prohrávali souboje jeden na jednoho v obranném i útočném pásmu."

Sestava AZetu v posledním utkání:

Bláha – Matai, Chroboček, Bořuta, Dudek, Rašner, Kachyňa, Mrowiec – Rehuš, F. Seman, R. Veselý – L. Bednář, Maruna, Haas – Kotala, Pořízek, Gřeš – O. Procházka, Cihlář, Macuh.

Lídři bodování v týmu AZ Havířov jsou Branislav Rehuš (13+20) a Jan Maruna (15+16) s Tomášem Gřešem (14+17). Mezi obránci jsou nejproduktivnější Antonín Bořuta (3+14) a David Chroboček (5+10). Ve statistice +/- bodů, se nejvíce daří právě Davidu Chrobočkovi (+18). V brankovišti tuto sezónu vládne Ondřej Bláha (34 zápasů, 2,56 br./zápas, 89,94% úspěšnost zákroků), devětkrát vypomohl v brankovišti olomoucký Jan Lukáš (1,85 br./zápas, 92,63% úspěšnost zákroků). Třetí gólman havířovského celku Jiří Matoušek se dostal do branky ve 3 zápasech, ale celkem jen na 31 minut (1,71 br./zápas, 91,67% úspěšnost zákroků).

Před pondělním utkáním Patrik Rimmel hlásí: "Je to další utkání o šest bodů. Chceme vyhrát a to se nám podaří, když předvedeme zcela jiný výkon než v Třebíči."

Vzájemné zápasy

V této sezóně se oba celky střetly ve vzájemných zápasech celkem třikrát. Ve dvou případech se radovali z vítězství Kališníci po výhrách doma 3:0 a na havířovském ledě 1:2. V zápase prvního kola vyhráli naši hokejisté doma 4:2. A jak dopadne čtvrtý vzájemný duel těchto týmů? To se dozvíme již v pondělí večer. Zápas začíná v litoměřické Kalich Aréně v 18:00. Bude z něj připraven tradiční textový onlajn přenos.