V dalším kole vyzve Azet Drtiče z Hodonína

28.03.2012 | David Motloch

V rámci druhého barážového kola zajíždí havířovský Azet na horký hodonínský led. Oba soupeři se opět po roce střetnou, zápas začíná ve středu 28.3 od 18 hodin na ledě soupeře z Hodonína.

Hodonín je pro Havířov dobře známým soupeřem, jelikož se oba celky střetávali v loňské sezóně. V základní části se tyto týmy střetly proti sobě pouze dvakrát a mají z těchto duelů vyrovnanou bilanci 1 výhry a 1 porážky. (3:4, 5:2). Letos však Drtiči hráli ve skupině střed.

Celou skupinu si tento sebevědomý tým po základní části podmanil ziskem 94 bodů, na druhou Techniku Brno měli Drtiči luxusní náskok 12 bodů! Stali se nejútočnějším mužstvem skupiny Střed, rovněž v obranné činnosti byli nejlepší ze všech. Ve čtvrtfinále vyzval Hodonín celek Břeclavi, série se rozhodla ve čtyřech zápasech ve prospěch Drtičů. Stejný počet zápasů obsahovalo i semifinále a posléze i finále, kde si Hodonín postupně poradil s Jindřichovým Hradcem a Technikou Brno.

První barážový zápas Hodonínu nevyšel, s prvoligovým Mostem inkasoval úvodní dvě branky a tento brankový deficit už ve zbytku zápasu stáhnout nedokázal. Přesto lze z tohoto zápasu lehce vyvodit, že Drtiči nebyli horším týmem a kdyby lépe využívali své šance, mohl zápas vypadat úplně jinak.

Jasnou jedničkou v brance Hodonína je Petr Zavadil, jenž odchytal všech dvanáct zápasů v play-off a nevedl si v nich vůbec špatně. Ostatně to dokazuje statistika 91,84% úspěšnosti zákroků. V prvním barážovém utkání však dostal v brance přednost Martin Šenk.

Útok našeho příštího soupeře vede Martin Špok (6+11). Dále se nadmíru prosazuje Jakub Sajdl (8+7) a Branislav Rehuš (5+5). Špatně si nevede ani Jan Matějka (2+6), který méně zápasů. Obranu jasně diriguje Martin Hlavačka (4+9), k dalším pevným stavebním kamenům patří Petr Pokorný a David Skočovský.

Celek hlásil před baráží jednu realizační změnu. Na místě hlavního trenéra skončil z osobních důvodů Libor Žilka a nahradil jej Jaroslav Crlík. Tento trenér se v minulosti věnoval především mládeži a v letošní sezóně dokázal s juniory postoupit do 1. ligy.

Sestavy z posledního zápasu

HC AZ Havířov 2010:Vrba - Machálek, Rimmel, Vydra, Krisl, Zientek M., Zientek L. - Maruna, Pechanec, Pavlas - Sztefek, Stránský, Potočný - Daneček J., Říčka, Klimša - Brezani, Kraft, Kopún - Matějíček.

SHK Hodonín:Šenk (Jež) - Hlavačka, Horinka, Miklík, Pokorný, Skočovský, Okuliar - Jurásek, Charvát, Kocák - Špok, Rehuš, Sajdl - Hollý, Tomi, Vrba L. - Duchoslav.

Klasický zápasový onlajn můžete sledovat zde.

Zápas začíná ve středu 28.3 od 18 hodin na ledě soupeře z Hodonína!