V Porubě se AZ představí již v úterý!

10.12.2012 | Josef Nudera

Po první domácí porážce z minulého kola proti Přerovu, bude Havířov bojovat o další druholigové body na domácím ledě Poruby. Hráči Havířova budou určitě chtít navázat na sérii výher, kterou ještě do minulého zápasu drželi. Poruba potvrzuje, že má kvalitní kádr a letošní vzájemné zápasy, které sice hovoří pro AZ, přináší vždy drama. Naposledy vyhrál Havířov s Porubou doma brankou na konci třetí třetiny. Neváhej a jeď podpořit náš AZet do Poruby! Zápas se bude hrát už v úterý 11. prosince od 18 hodin.

Zápasy mezi Havířovem a Porubou už letos několikrát ukázaly, že celek RT TORAX umí s lídrem 2. ligy hrát. Oba letošní vzájemné zápasy přinesly těsné skóre. V Porubě vyhrál Havířov i díky výborné první třetině 3:1 a na domácím ledě K&K PNEU Arény udolal hokejisty Poruby až brankou v závěru utkání 3:2. Vše zmíněné je ale minulost, co nám přinese současnost, se dozvíme už v úterý. Jak na tom oba celky nyní jsou?

Havířov si počíná v letošní druholigové sezoně jako favorit velmi dobře. Lídr východní skupiny držel až do minulého utkání s přerovskými Zubry domácí neporazitelnost, o kterou právě ve zmíněném zápase přišel. Před tím, ale hráči s AZ na hrudi vyhráli 8 zápasů v řadě a získali si odstup na čele tabulky. Právě 3 zápasy s Přerovem dopomohly AZetu získat náskok na oba konkurenty, jak Přerov, tak Prostějov.

Na brankářském postu to Havířovu vychází na jedničku
V brance se kvůli zranění Lukáše Danečka objevil hned dvakrát juniorský brankář Ondřej Tomšů, který předvedl dva úžasné duely a byl základním stavebním kamenem havířovského úspěchu proti, v té době, druhému celku tabulky. V posledním utkání se do branky vrátil Petr Matoušek, který podal také kvalitní výkon. Všichni 3 brankáři mají nad 90% úspěšnosti zákroků. Jestli bude Lukáš Daneček na zápas s Porubou fit, momentálně nevíme.

Havířov má nejvíce úspěšně střílející tým v soutěži, v brankách soupeřů již skončilo 106 puků! Na čele kanadského bodování Havířova je stále Jan Kolařík (19+11), za ním je jeho spoluhráč z útoku Antonín Pechanec (10+20). Průměr jednoho bodu na zápas si drží Petr Kanko, jakožto nová akvizice v útočných řadách.

To Havířovská obrana byla dlouho nejméně propustná ve východní skupině, ale po posledních zápasech má nejlepší obranu Přerov. Havířov i přesto obdržel pouze 52 branek. V obraně nejvíce boduje Petr Prokop (6+10), Patrik Rimmel (6+8) a nebo také Jiří Krisl (5+7).

RT TORAX Poruba

RT TORAX Poruba drží v tabulce 6. místo se ziskem 31 bodů. Na rozdíl od Havířova je poměr vstřelených a inkasovaných branek velmi těsný - 74:78. Náš úterní soupeř poctivě sbírá body, a to především v posledních zápasech. Poruba hrála tři těžké zápasy se Vsetínem a oba domácí
Porubě se v posledních těžkých zápasech daří
dokázala vyhrát! To hovoří o dobré formě svěřenců Tomáše Sršně na domácím kolbišti. Před touto sérii sice doma RT TORAX padl s Přerovem, ale pouze 1:2.

V dresu Poruby má na svém kontě nejvíce kanadských bodů Martin Buček (13+12) , ale dobrou formu má také Petr Seidler (6+13). Produktivita porubské obrany není nijak oslnivá, ale příspěvek Rudolfa Wolfa (3+5) a Lukáše Hruzíka (3+5) našemu soupeři dopomohl k zisku bodů.

V brance Poruby nastupuje Radek Tihlář, letošní posila RT TORAX z Přerova. Tento brankář se v minulém utkání do branky postavil po zranění a je paradoxní, že Havířov bude muset i ve čtvrtém utkání po sobě útočit na branku, kterou hájí brankář z Přerova (i když tento gólman je v Porubě na hostování). Dvojku momentálně dělá Michal Gleich.

Mělo by se jednat o kvalitní utkání, které skvěle vyplní úterní večer. Bude se jednat o jediné utkání 2. ligy, jelikož se v Porubě koná ve středu krasobruslařská show. Celky se domluvily na odehrání tohoto zápasu právě teď.

Sestavy z minulého zápasu

HC AZ Havířov 2010: Matoušek – Prokop Petr, Vydra, Hegegy, Rimmel, Jonáš, Zientek, Graca, Krisl – Daneček, Najdek, Sztefek – Kolařík, Pechanec, Kanko – Klimša, Potočný, Stránský – Pavlas.

HC RT TORAX Poruba 2011: Tihlář – Šindelář, Wolf, Prokop Patrik, Prokop L., Slavík, Hruzík – Hašek, Krayzel, Vaněk R. – Buček, Pavlačka, Seidler – Sedlář, Holuša, Galajda.

Onlajn přenos

Pokud nebudete na zimní stadionu v Porubě přítomni, můžete opět sledovat klasický onlajn přenos.