Už zítra jede AZ do Ústí nad Labem

29.09.2013 | Petr Miklas

Ještě skoro ani nedozněly radostné výkřiky hráčů i fanoušků Azetu Havířov po vítězném sobotním utkání se Šumperkem a už je tu další zápas. V pondělní podvečer totiž čeká naše borce střetnutí v Ústí nad Labem s tamnějšími Ústeckými Lvy. Přestože jsou domácí favority, už to není ten tým, který v minulosti byl postrachem celé 1. ligy. Nynější situace se má tak, že Slovan Ústečtí Lvi je na osmém místě tabulky, pouze o skóre před Azetem. Je tedy reálné, že by Havířov mohl přivézt ze severozápadu Čech nějaký ten bod.

Poslední zápasy

Jak již bylo zmíněno výše, Havířov svého minulého soupeře ze Šumperka na ledě K&K Pneu Arény porazil a to 3:1. Velkou měrou se o vítězství zasloužil skvělým výkonem brankář Lukáš Daneček, brankově pak přispěli Jaroslav Koma, Michal Sztefek a Radim Haas. Vítězství Azetu mohlo být ještě větším rozdílem, ale opět jsme viděli spoustu nevyužitých šancí. Podobnou smůlu v zakončení však měl i Šumperk, který spálil pěknou řádku slibných šancí a v závěru zápasu mohl snížit, puk však mířil pouze do tyče Danečkovy branky.

I Ústečtí Lvi mají ze svého posledního zápasu 3 body, v jejich případě však šlo o nevídaný obrat v severočeském derby, když už v 10. minutě prohrávali na ledě Mostu 4:0, ale ještě do poloviny utkání dokázali vyrovnat a dvě minuty před koncem strhli vedení na svou stranu. Dvě branky má na svědomí útok Baránek – Tůma – Kloz, na tyto hráče si Azet bude muset dát pozor. V brance Ústeckých Lvů stál až do 10. minuty zkušený veterán Zdeněk Orct, ale po čtyřech inkasovaných gólech své místo přepustil Janu Dlouhému, který už Mosteckým skórovat nepovolil.

Novinky z obou táborů

Zápas se Šumperkem nedohrál Jaroslav Koma, kterého ve středním pásmu a bez puku nevybíravě fauloval Brunec. Z tohoto střetu si výborně hrající Koma odnesl „jen“ koňara, ale i tak zřejmě v Ústí nenastoupí. Chybět bude i nadále zraněný Jakub Šlahař, jinak by měl mít trenér Daneček k dispozici všechny hráče.

Jaroslav Koma pro zranění do Ústí nepojede

Finanční úspory našeho příštího soupeře stojí za jeho současnou pozicí v tabulce – před touto sezónou opustilo tým Ústeckých Lvů 17 hráčů, včetně kapitána Lukáše Špeldy, brankáře Vladislava Koutského a hned tří z pěti nejvýše postavených hráčů v kanadském bodování tohoto celku. Ústí naopak získalo 5 hráčů, mimo jiné brankáře Jana Dlouhého ze Slavie Praha na hostování a ve stejném místě bylo ukončeno hostování Jana Alinče, který se tak po roce vrátil na sever Čech – momentálně je však zraněn.

Kteří hráči jsou v popředí kanadského bodování klubu? Lídrem je Jaroslav Roubík, jenž si v 5 zápasech připsal 7 bodů za 4 góly a 3 asistence, za ním je Petr Přeučil, který dokázal ve třech utkáních vyprodukovat bodů pět - dvakrát skóroval a třikrát asistoval. Z obránců je na tom nejlépe Jakub Grin, který jednu branku dal a na další tři přihrál.

V hájení Ústecké svatyně se střídají hned tři borci – dva mladíci Michael Petrásek a již zmiňovaný Jan Dlouhý, kterým kryje záda a předává zkušenosti ostřílený Zdeněk Orct.

Pokud se nedostanete do Ústí osobně, bude pro vás připraven klasický on-line přenos.

Sestavy z minulého kola

HC Slovan Ústečtí Lvi: Orct (10. Dlouhý) - Grin, Sklenička, Vobořil, K. Černý, Vl. Brož, Vaněk, Holomek - P. Přeučil, Roubík, Rod - Budínský, V. Meidl, Daniel Boháč - D. Tůma, J. Kloz, do 40. Vávra - do 40. Dostálek, Baránek, do 40. Pořický.
Trenér: Jaromír Šindel

AZ Havířov: L. Daneček – Bezuška, Vosátko, P.Rimmel, Krisl , Koma, Graca, Klimíček – Škumát, Pechanec, Sztefek – J. Daneček, Marosz, Jakúbek – Kanko, Haas, Kolařík – Klimša, Říčka, Maruna - M.Rimmel
Trenér: Jan Daneček

Ostatní zápasy 7. kola