Už v neděli čeká na AZ předehrávka v Ústí

28.09.2019 | Tomáš Vlček

Zhruba jen 21 hodin po skončení sobotního zápasu v Kadani už nastoupí havířovští hokejisté k dalšímu prvoligovému utkání. Tentokrát budou jejich soupeřem hráči Slovanu Ústí nad Labem. Podaří se AZeťákům navázat na bodový zisk z Kadaně? Uvidíme. Zápas na ústeckém zimním stadionu začíná v 16:00.

HC Slovan Ústí nad Labem – 5 bodů, 14.místo, skóre 15:34

Severočeši se loňskou sezonou doslova protrápili a podobnému scénáři se letos rozhodně chtějí vyhnout. Za tímto účelem udělali razantní řez kádrem a navázali spolupráci s extraligovým Kladnem. Úvod sezony ale nemají vůbec dobrý. V prvním kole sice zvítězili v prodloužení v Praze na Slavii, ale pak si připsali 6 porážek v řadě. Určitou roli v tom hraje i rozsáhlá marodka, ale na to se historie nezeptá. Až v posledním sobotním utkání opět zažili radost z výhry – poprvé za tři body – když na domácím ledě zdolali i díky třem přesilovkovým gólům Frýdek-Místek.

HC Slovan Ústí n. L. – HC Frýdek-Místek 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 1. D. Merta (J. Havel, Hes), 18. Kružík (Severa, Vl. Brož), 24. Vildumetz (Maršoun), 55. Roubík (Kružík) – 6. D. Květoň (Novotný, Martynek), 36. Martynek (Novotný, D. Květoň). Vyloučení: 4:4. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 521. Střely na branku: 25:30.

Ústecký trenér Tomáš Mareš tak mohl být po utkání spokojený. „My jsme hlavně rádi za tři body, jelikož jsme to potřebovali jako sůl. Říkali jsme klukům ať dávají vše na bránu a do brankoviště, kde to sice bolí, ale většinou to nese výsledek. Chtěl bych pochválit všech dvacet hráčů, i když výkon nebyl úplně optimální, ale bylo to odmakaný od první do poslední minuty.“

Sestava Ústí v posledním utkání

Brízgala – M. Zdvořáček, Hes, Müller, Vl. Brož, D. Krejčí, Veber – Filip, Maršoun, Vildumetz – O. Bláha, Dörner, Roubík – Severa, Pšenička, J. Havel – D. Merta, Kružík, O. Procházka.

AZ Residomo Havířov – 16 bodů, 5. místo, skóre 23:14

Havířovští hokejisté v sobotu v Kadani, alespoň v úvodu, zapomněli na nepovedené domácí utkání s Třebíčí a za prvních 12 minut rozhodli o své výhře. V dalším průběhu už to sice nebylo opět úplně ono, ale tři body se počítají i z ledu posledního týmu soutěže.

SK Trhači Kadaň – AZ Havířov 1:4 (0:3, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 42. Wágner (J. Müller) – 2. R. Veselý (L. Bednář, Mrowiec), 4. Kotala (Mrowiec, Rašner), 13. Mrowiec (R. Veselý, Dvořák), 52. Kachyňa (F. Seman, Kotala). Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 212. Střely na branku: 19:23 (3:11, 9:4, 7:8). Zblokované střely: 7:4. Vhazování: 24:38.

Jen částečnou spokojenost dával najevo po utkání i asistent trenéra a manažer Patrik Rimmel. Do zápasu jsme vstoupili výborně, hráli jsme, co jsme chtěli. Dali jsme tři góly, takže rozehrané to bylo parádně. Pak jsme ale upustili od té hry, začali jsme se hodně trápit. Kadaň tam měla nějaké šance, podržel nás brankář. Třetí třetina byla obdobná, ještě jsme dostali gól. Naštěstí nás trošku uklidnil ten čtvrtý. První třetina z naší strany dobrá, na ty další dvě chceme raději zapomenout.“

Před nedělní předehrávkou pak manažer hlásí: „Ústí hraje zápas od zápasu lépe. Posílili na postu brankáře a na soupisce mají několik opravdu kvalitních hokejistů. Jedeme do Ústí s vědomím, že pokud chceme uspět, musíme odvést poctivý a kvalitní výkon.“

Sestava AZetu v posledním utkání

Stezka – Matai, Chroboček, Rašner, Mrowiec, Kachyňa, L. Rutar, Nepokoj – Bambula, F. Seman, Kotala – L. Bednář, R. Veselý, Pawliczek – Fridrich, Maruna, Žiak – Dvořák, Cihlář, Pořízek

Vzájemné zápasy

V loňské sezoně se výrazně více dařilo AZetu, který vyhrál doma 6:3 a 9:1, a pak také v Ústí 4:1. Jen v posledním případě si dva body odnesli i Severočeši za domácí výhru 5:4p.

Kdo se bude radovat tentokrát uvidíme v neděli v podvečer. Zápas na ústeckém zimním stadionu začíná v 16:00 a připraven je z něj tradiční textový online přenos.