Uspěje AZ po dvou těsných prohrách na ledě Kadaně?

10.12.2020 | Vít Káňa

H A V Í Ř O V - V sobotu 12. prosince se hokejisté Havířova vydají v 17. kole CHANCE ligy na západ Čech, aby vyzvali Trhače. Kadaň v posledním zápase prohrála v Třebíči 6:4 a je sedmnáctá. To AZ nestačil v GASCONTROL Aréně na Slovan 1:2 a spadl na třinácté místo. Utkání startuje na Zimním stadionu města Kadaň v 17:00.

SK Trhači Kadaň, 17. místo, 11z. (1 – 2 – 0 – 8), skóre 27:56

Trenérské duo Petr Rosol a Vladimír Jeřábek nezažívá lehké chvíle. Může je sice těšit, že se letos nesestupuje, ale to je, při vší úctě, vše. Podobně jako loni patří Trhači k otloukánkům ligy. Vždyť 56 inkasovaných gólů je nejvyšší příděl v soutěži. Kadaň bodovala naplno jen v Kolíně, dvě výhry v prodloužení urvala s Benátkami a Přerovem. Naposledy sice Trhači v Třebíči mohutně dotahovali, ale prohře 6:4 nezabránili. Na střely to bylo 60:26 pro klub z Vysočiny. Dvě branky dal útočník Trhačů Roman Chlouba.

Trenér Kadaně Petr Rosol se po utkání v Třebíči vyjádřil takto: „Zápas jsme začali šíleně, první dvě třetiny byly z naší strany strašné. Do hry jsme se dostali ve třetí třetině, když jsme se dostali na dostřel. Nechybělo málo a mohli jsme mít bod. Domácí dnes vyhráli zaslouženě.

Sestava Trhačů v posledním zápase: R. Běhula – Kubát, Kottek, Seemann, R. Havel, Trefný, Březák, T. Běhula – J. Svoboda, Chlouba, Matyáš Svoboda – Z. Zabloudil, Morong, Koblížek – Jakub Veselý, Berčík, Bucek – Hradecký, Havlín, Homer.

Kadaň vstřelí za zápas průměrně 2,45 gólů (AZ také 2,45) a inkasuje jich 5,09 (AZ 2,58). Úspěšnost přesilové hry má 15.38 (AZ 7.69), stejně jako Havířov jich zahrávala 52. Trhači přežijí 75 procent přesilovek bez obdrženého gólu (AZ 85.42). V 60 oslabeních dostali 15 gólů (AZ ve 48 zápasech, inkasoval 7). Trhači ve vlastním oslabení vstřelili jeden gól (AZ 4).

Nejlepším střelcem týmu je Roman Chlouba se 7 brankami, který vede i kanadské bodování (7+5). Nejlepším nahrávačem a zároveň nejproduktivnějším obráncem je Marcel Kottek (2+7). V tabulce +/- jsou na nule Filip Helt a Jiří Kulich, kteří ale nastoupili pouze k jednomu utkání. Ve všech zápasech nastoupili útočník Jan Svoboda a obránce Radek Havel, oba mají -4. Gólmani musí čelit v průměru 46.50 střely za zápas, což je neskutečně vysoké číslo. Richard Běhula má v šesti zápasech úspěšnost 90.48 % (4.51) a Miroslav Hanuljak v sedmi 87.02 % (5.04).

AZ HEIMSTADEN Havířov, 13. místo, 12. z (4 – 1 – 1 – 6), skóre 29:31.

Už jen dvaadvacet zápasů chybí Havířovu v základní části CHANCE ligy. Těch dvanáct, které v ní už letos odehrál, se zlatým písmem do klubové kroniky určitě nezapíše. Čtyři výhry v základní době a jedna v nastavení. Venku Havířov ještě za tři body nevyhrál. Ne, že by AZ na ledě nebojoval a nestřílel, ale 29 vstřelených branek je čtvrtý nejnižší počet v soutěži. Obrana AZetu povolila jen 31 branek, lépe jsou na tom pouze Slavia, Přerov a Jihlava.

Ve dvanácti zápasech hokejisté z nejmladšího města čtyřikrát vyhráli za tři body. V prodloužení jednou vyhráli i prohráli. No a šestkrát padli. Naposledy to bylo doma se Slovanem 1:2, který se na AZ bodově dotáhl. V zápase Havířov Ústí přestřílel 32:24, zblokoval i více střel 17:8, ale hokej se hraje na góly. Po vyrovnání Filipa Semana se hosté dostali do vedení v 60. minutě, AZ odvolal gólmana, ale gól už nepadl žádný.

Trenér Jiří Režnar po zápase se Slovanem: „Neuhráli jsme body, které jsme si říkali, že musíme uhrát. Bohužel, když dáte jednu branku ve dvou utkáních, tak nemůžete pomýšlet na výhru ani ve fotbale. Máme střeleckou potenci, máme hodně šancí, ale nemůžeme to přetavit v gól.“

Sestava AZetu v posledním zápase: Groh – Bořuta, Kočí, Mrowiec, Kachyňa, L. Rutar, Chroboček - Adamský, Seman, R. Szturc - Procházka, Maruna, Bednář - Mrva, Doktor, Rašner - Petriska, Horváth, Mastič.

V posledním zápase nastoupila čtvrtá útočná formace, kterou tvořili mladíci z havířovské juniorky. Kevin Horváth, Ján Petriska a Maxim Mastič. Ostudu rozhodně neudělali, odehráli osm minut a nedostali gól.

Marodka

Zranění v horní části těla má útočník Dominik Cihlář. Gólman Aleš Stezka se stále potýká se zraněním ze zápasu s Jihlavou. Obránce Tomáš Dajčar je dlouhodobě zraněný. Nemoc do zápasu nepustí Jakuba Kotalu. V Kadani bude hrát Jan Rudovský, který se vrací po nemoci.

Petr Fridrich se vrací do extraligových Vítkovic. Martin Adamský má vyřízeny střídavé starty do Českých Budějovic.

Zprávy z kabiny

Manažer a asistent trenéra Pavel Zdráhal před utkáním hlásí: „Za dva zápasy jsme vstřelili pouze jednu branku, to bohužel na body nestačí. S našimi výkony nemůžeme být v žádném případě spokojeni. V Kadani nás nečeká jednoduché utkání, ale my se už musíme herně i střelecky probudit a pevně věřím, že každý hráč odevzdá v zápase maximum a zvítězíme.“

Obránce Ondřej Kachyňa se před sobotním zápasem vyjádřil takto: „Nejsme teď v úplně ideální týmové pohodě, musíme se připravit na každý zápas. Čeká nás dlouhá cesta do Kadaně. Chceme tam hrát naši jednoduchou hru a zase se do toho dostat.“

Utkání bude můžete sledovat prostřednictvím textového on-line přenosu a videopřenosu na HOKEJKA TV.