Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Tomáš Dajčar a Ludvík Rutar pokračují v AZetu

10.06.2020 | Vít Káňa

H A V Í Ř O V - Po podpisech Antonína Bořuty, který přišel ze Znojma a Alexe Rašnera, se AZ domluvil na pokračování i se dvěma obránci, kteří se podíleli na nejlepším výsledku AZetu v novodobé historii klubu. Tomáš Dajčar a Ludvík Rutar se osvědčili a přidají v modrobílém dresu další sezónu. Tým se naopak loučí s Martinem Nepokojem, který si bude hledat nové angažmá.

Tomáš Dajčar má dvacet let a pochází ze Šumperka. Od dorostu hrál za Olomouc. V sezóně 2017/18 nastupoval v kanadské QMJHL za tým Quebec Remparts. Po návratu z Kanady se vrátil do Olomouce, ale protože chtěl hrát za muže, tak využil nabídku Litoměřic, za něž nastupoval až do "ostravského" MS juniorů 2020. Po mistrovství se stěhoval do konce sezony do Havířova. Nyní nově podepsal s AZetem smlouvu na jeden rok s následnou obcí.

„Já jsem hrozně šťastný, že budu moct v Havířově pokračovat další sezónu. Už po sezóně jsme se bavili s trenéry, že o mě mají zájem. Jsem hrozně rád, že tady můžu být. Hrálo se mi tady lépe než v Litoměřicích, styl trenéra Režnara mi vyhovuje,“ říká Tomáš o svém pokračování v AZetu.

I Ludvík Rutar, který má 21 let, pochází ze Šumperka, kde také začínal s hokejem. Nicméně už v dorostu se stěhoval do hlavního města Hané Olomouce. Zde prožil zbytek své mládežnické kariéry – nastupoval za dorost a juniorku. V dresu Kohoutů nastoupil i k 32 zápasům v Extralize. Dostal se i do reprezentačních mládežnických výběrů, v nichž nastoupil k 35 zápasům. V Havířově zůstane na hostování z extraligové Olomouce do konce sezóny.

„Mám radost z toho, že jsem tady s klukama a v prostředí, které znám. Protože po sezóně jsem si nebyl jistý, kde se vlastně budu připravovat na suchu. Nakonec jsem v Havířově a jsem za to rád. Je tady Pavel Horyl, který se o nás dobře stará a připravuje,“ hlásí Ludvík o další sezóně v nejmladším městě.

A manažer AZetu Pavel Zdráhal k podpisu smluv s oběma beky dodává. „Oba to jsou mladí obránci, kteří půjdou se svou výkonností nahoru. Já jsem pevně přesvědčen o tom, že se oba v nové sezóně potvrdí, že mají na to hrát hokej stabilně na profesionální úrovni.“