Středeční utkání sehraje Azet na ledě Zubrů v Přerově

30.10.2012 | Petr Miklas

H A V Í Ř O V - Zápas s přerovskými Zubry otevře druhou čtvrtinu základní části druhé ligy skupiny východ. A jak už je to v poslední době u Havířova zvykem, opět se bude hrát o první místo. Zubři na druhém místě ztrácejí na AZ 2 body, stejně jako třetí Prostějov. Přerovu se v poslední době daří, ve svém posledním utkání s Frýdkem-Místkem otočili zápas z 0:2 a 2:4 na 10:4!

Svěřenci Pavla Sedláka právě mají vítěznou šňůru - z posledních 10 zápasů pouze dvakrát prohráli a jednou ztratili bod, jinak vždy brali plný počet bodů. Navíc se rozstříleli – 6:0, 6:3 a 10:4 jsou výsledky posledních třech zápasů Zubrů. Odskákala to Poruba a potom dvakrát Frýdek-Místek.

Přitom by se spíše dalo očekávat, že Přerov bude hrát ze zajištěné obrany, když má v brance Martina Vojtka, který přišel z extraligového Třince. Tento matador odchytal všech 11 utkání Přerova, svého náhradníka Petr Okáče pustil do branky pouze na 10 minut. Vojtkovy statistiky nejsou nikterak překvapivé – průměr obdržených branek má 2,11 a úspěšnost zásahů 91,99 %, dvakrát udržel čisté konto. Bilance Přerova je ohromující – se 45 vstřelenými brankami má nejlepší útok v lize (spolu s Havířovem a Prostějovem) a s 25 obdrženými brankami také nejlepší obranu ligy (AZ inkasoval 26 krát).

Útočná síla Zubrů je rozložena mezi více hráčů, trojice útočníků na špici kanadského bodování klubu vypadá takto: Richard Brančík 11 zápasů, 6 branek a 9 asistencí, celkem 15 bodů, Marek Ditrich 9 zápasů, 5 branek a 7 asistencí, celkem 12 bodů a Petr Sakrajda 8 zápasů, 5 branek a 6 asistencí, celkem 12 bodů. O pozici nejlepšího střelce se s Brančíkem dělí Jan Kolář.

I obránci přispívají svým dílem k týmové produktivitě, Radomír Pala a Daniel Faltýnek mají shodně 5 kanadských bodů, přičemž Pala vstřelil 3 branky a na 2 přihrál, zatímco Faltýnek vstřelil 2 branky a na 3 přihrál. Nejtrestanějším hráčem Zubrů je obránce Jakub Ferenc se 42 trestnými minutami, které nasbíral za 11 nižších trestů a jeden trest do konce utkání.

Havířovští hokejisté naopak v poslední době nepředváděli optimální výkony, nevyšly jim závěry utkání s Opavou a ve Valašském Meziříčí. Poté však přišly dvě výhry nad silným Prostějovem, od kterých se snad hráči odrazí k takovým výsledkům, jaké od nich nároční fanoušci vyžadují. To však nebude nic jednoduchého, protože se na AZ chce každý vytáhnout a hráči nejsou stroje „naprogramované na to, že jsme Havířov a tak budeme pořád vyhrávat“ – což jsou slova Roberta Najdka, centra prvního útoku Havířova.

Robert Najdek, je jeden z nejzkušenějších hráčů v celé druhé lize a podle některých svých spoluhráčů je i nejlepší hráč Havířova. Tomu odpovídá jeho postavení v kanadském bodování klubu, kde mu sice nepatří první místo, ale s 11 body za 4 branky a 7 asistencí na ni ztrácí ze třetí pozice pouhé tři body. Druhým mužem týmové produktivity je Antonín Pechanec, se 12 body za 4 branky a 8 asistencí. První příčku si drží Jan Kolařík, který stihnul v devíti zápasech nasbírat 13 bodů za 9 branek a 4 asistence, přičemž Pechanec i Najdek odehráli utkání jedenáct. Kolařík je zároveň i nejlepším střelcem Azetu.

Bodově a hlavně střelecky začali přispívat i obránci, nejvíce Jiří Krisl, který dal 3 branky a na 2 nahrál a spolu s Patrikem Rimmelem, jenž dal 2 góly a na 3 nahrál, mají 5 kanadských bodů. Předsezónní posila Alexandr Hegegy sice gól nedal, ale u čtyř asistoval. Jeho čas jistě přijde, i když to nebude v Přerově, protože se stále potýká s nemocí.

V brance Azetu se střídají Lukáš Daneček, který odchytal 6 utkání s průměrem 1,78 branky na zápas a úspěšností zásahů 89,91 % a Petr Matoušek, jenž nastoupil do 5 zápasů, ze kterých si odnesl průměr 2,95 branky na zápas a úspěšnost zásahů 88,19 %.

Kádr týmu mužů bude ze zdravotních důvodů v nadcházejících duelech oslaben o několik hráčů. Jan Maruna bude kvůli operaci kolene chybět dlouhodobě. Trojlístek Jan Daneček, Alexandr Hegegy a Werner Hartmann bojuje s nachlazením a jejich absence by tedy měla být spíš krátkodobá.

Sestavy týmů z posledního zápasu:

HC ZUBR Přerov: Vojtek - Pala, Faltýnek, Vlček, Ferenc, Osina, Kudělka, Sedlák, Kundrátek, Goiš, Rajnoch, Sakrajda, Brančík, Málek, Sprušil, Kolář, Vaněk, Brada.

HC AZ Havířov 2010: Daneček L. - Prokop, Vydra, Krisl, Balčík, Rimmel, Zientek, Hartmann - Maruna, Najdek, Daneček J. - Klimša, Pechanec, Kolařík - Sztefek, Potočný, Stránský - Bursík, Haas, Pavlas.

Další zápasy 12. kola II. hokejové ligy skupiny Východ

17:30 VHK Vsetín – HC RT TORAX Poruba
18:00 HC Bobři Valašské Meziříčí – HC Nový Jičín
18:00 HC Baník Karviná – HC Frýdek-Místek
18:00 HC Slezan Opava – LHK Jestřábi Prostějov

Co dodat? Bude to nejzajímavější střetnutí kola, Zubři budou chtít Azetu oplatit porážku, kterou utrpěli v prvním kole v K&K Pneu Aréně. Zápas startuje na ledě Přerova ve středu 31.10. od 18 hodin, pokud můžete, určitě do Přerova zajeďte, bude to stát za to.

Pro ty, kdo se do Přerova nedostanou bude k dispozici klasický on-line přenos zde.