Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Středeční program 1. ligy postaví AZetu do cesty Valachy

11.12.2018 | Tomáš Vlček

Vložené pondělní kolo Chance ligy je sotva za námi a už se hráči i fanoušci připravují na další porci zápasů. AZ čeká nelehký úkol v podobě zápasu na vsetínském lapači. Zápas pátého VHK a šestého AZetu začíná ve středu v 17:30.

VHK ROBE Vsetín

Valaši letos rozhodně už nejsou tím nováčkem s kolísavými výkony jako v loňské sezoně. Ekonomicky silný klub se před letošní sezonou hráčsky posílil a přesně dle předpokladů prohání úplnou špičky ligy. Momentálně jim s 52 body patří pátá příčka tabulky, pět bodů za Prostějovem a naopak bod před AZetem a dva před Litoměřicemi.

V posledním měsíci sehráli Valaši 10 zápasů s vyrovnanou bilancí 5-5, přičemž z posledních čtyř kol se ale radovali jen jednou. Nutno ale říct, že tři zmiňované porážky si připsali na ledě Motoru, Prostějova a Kladna, tedy na ledě soupeřů z nejtěžších. Doma naopak porazili Kadaň 5:2 a celkově mají na svém ledě skvostnou bilanci 14 zápasů – 12 výher. Jediný, kdo si odvezl z Lapače výhru, byl Motor a AZ. Ten tady bral dva body ve čtvrtém kole po výhře 3:2sn.

Naposledy se Valaši v pondělí představili na v televizním utkání na Kladně. Na začátku třetí třetiny sice dokázali dotáhnout původně dvoubrankový náskok Rytířů, ale body nakonec zůstaly ve středních Čechách. A to přesto, že svého soupeře přestříleli a rozhodně nebyli horším týmem.

Rytíři Kladno - VHK ROBE Vsetín 6:3 (2:1, 1:1, 3:1)

Branky a nahrávky: 2. Plekanec (J. Strnad, Vampola), 13. Kružík (T. Kaut, Redlich), 27. J. Strnad (Kubík, Vampola), 49. Zikmund (Svedlund, Machač), 52. Zikmund (Machač), 60. J. Strnad – 12. Rob (Pechanec, Teper), 29. Rác (Mikuš), 41. Pechanec (Jenáček). Vyloučení: 9:6 navíc Nash 5+OK, Hajný (oba KLA) 10 min OT - Vítek (VSE) 10 min OT. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1716. Střely na branku: 35:43.

Sestava VHK ROBE Vsetín:

Šelepněv – Mikuš, Hryciow, Ondračka, Slováček (A), Jenáček, Teper – Rác, Pitule, Kopta – Rob, Pechanec, Jonák (C) – Vávra, Kucharczyk (A), Březina – Vítek, Šilhavý, Klímek.

Asistent trenéra Luboš Jenáček byl i přes prohru s výkonem týmu spokojen.“My jsme sem přijeli v poslepované sestavě, protože v posledním zápase s Kadaní jsme dostali tři vyšší tresty a kluci byli vyautovaní. Hlavně obrana byla mladá. Kluci se s tím ale poprali dobře. Dneska se nehrál špatný hokej, mělo to nasazení. My jsme ale dostali lekci z produktivity. Měli jsme dostatek vyložených šancí, ale nebyli jsme v koncovce natolik produktivní, abychom dali více gólů. Kladno mělo také šance a v koncovce mělo určitě větší kvalitu. Díky tomu vyhrálo.“

Družina hlavního kouče Jiřího Dopity se pyšní třetím nejproduktivnějším útokem ligy. Táhne jej zejména trojice Luboš Rob (21+19), Antonín Pechanec (14+25) a Vít Jonák (15+16), následovaná Romanem Rácem (8+13). Z obrany je podporuje dvojice Ondřej Slováček (5+18) - JakubTeper (4+13), o brankoviště se dělí David Gába (13 zápasů, 2,59 g/zápas, 90,77%) a Jan Šelepněv (20 zápasů, 2,9 g/zápas, 89,2%).

Podle zpráv z valašského klubu nebudou k dispozici vyfaulovaní Holomek a Karafiát a také zranění Frolo a Březina.

AZ RESIDOMO Havířov

Havířovští hokejisté po sobotní kanonádě na ledě Frýdku-Místku a výhře 7:3, nenašli doma recept na porubského gólmana Dolejše a podlehli soupeři těsně 1:2. Potvrdili, že v posledním období se jim výsledkově výrazně více daří na kluzištích soupeřů, odkud si už přivezli 28 bodů a jsou tak druzí nejúspěšnější v celé lize. Jenže se jim nedaří tyto výhry potvrzovat na domácím kluzišti. A to je stojí jak lepší pozici v tabulce, tak především klid z hlediska boje o pozici v play-off osmičce.

Přitom v pondělní utkání byl AZ proti oslabenému soupeři z Poruby, minimálně dvě třetiny, herně i střelecky aktivnější, ale hosté krátce před koncem využili okénko v jeho obraně a trochu překvapivě si odvezli všechny tři body.

AZ Residomo Havířov - HC RT TORAX Poruba 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 34. Rehuš (Mrowiec, O. Procházka) – 30. Vymazal (Guman), 58. J. Káňa (Guman, Ovčačík). Vyloučení: 4:2, navíc Káňa (POR) 10 min. OT. Bez využití. Diváci: 1187. Střely na branku: 34:23 (7:13, 12:4, 15:7). Zblokované střely: 3:11. Vhazování: 35:33.

Asistent trenéra Patrik Rimmel viděl příčiny prohry jasně. „Prohráli jsme, protože jsme nehráli to, co jsme měli. A soupeř chtěl vyhrát více než my.“

Sestava AZ Residomo Havířov:

Bláha – Matai, Chroboček, Bořuta, Mrowiec, Kachyňa, Dudek, Zdeněk – Rehuš, F. Seman, O. Procházka – Kotala, R. Veselý, Gřeš – L. Bednář, Žukenov, Maruna – Juhász, Cihlář, Macuh.

Napravit zklamání z prohraného domácího zápasu mohou AZeťáci už ve středu ve Vsetíně. Vzhledem k tomu, jak jim venkovní luziště v poslední době svědčí, jedou na Valašsko s ambicí opět bodovat. Sestava se vyprofiluje po dopoledním rozbruslení. Jisté ale je, že pro utkání na Lapači trenéři stále nemohou počítat s marody Haasem, Pořízkem, Rutarem a Houdkem. "Včera jsme doma ztratili body, pokud chceme na Vsetíně uspět, musíme předvést jiný výkon než s Porubou. Sestava bude obdobná jako v posledním utkání," hlásí manažer Patrik Rimmel.

Vzájemné zápasy

Vzájemné zápasy v letošní sezoně vyznívají mnohem lépe pro AZ. Na Lapači vyhrál 3:2sn a doma se radoval, spolu s oslavou výročí klubu, z výhry 4:1. Kdo vyhraje tentokrát, uvidíme ve středu večer. Zápas začíná v 17:30 a můžete jej opět sledovat prostřednictvím serveru onlajny.com nebo si naladit na svých počítačích server hokejka.cz