VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Středa přinese souboj s Kadaní o šest bodů

01.11.2016 | Petr Miklas

Asi málokdo by před sezónou čekal, že AZ bude po devatenácti kolech WSM ligy na předposledním místě, pouze o skóre před poslední Kadaní. Bohužel je to skutečnost, se kterou se fanoušci, a hlavně hráči AZetu, budou muset poprat. Havířov sráží špatná produktivita, společně s Mostem dali hokejisté AZetu nejméně gólů. Kadaň sice má v kolonce vstřelených branek větší cifru, ale na druhou stranu zase obdržela nejvíce gólů z celé ligy. Jak to oběma soupeřům půjde ve středu? Věříme, že se bude radovat AZet. Buďte u toho s námi, přijď fandit i TY !

Kadaň po třech porážkách vyhrála za tři body

I Trhači potřebují každý bod, aby opustili poslední příčku tabulky. V sobotu na domácím ledě dokázali porazit Benátky nad Jizerou 4:2 a bodově se dotáhli na AZet. Vítězství Kadaně se však nerodilo lehce, prohrávala 0:1, pak otočila na 3:1, ale Benátky snížily a neměly daleko k vyrovnání. Pojistku Trhači přidali až v závěru při hře Benátek bez brankáře.

Asistent trenéra Kadaně Kamil Koláček neskrýval radost: Vyhráli jsme, což je super. V situaci, v jaké jsme, potřebujeme každý bod a tři body jsou skvělé. Potřebujeme se odrazit, abychom získali další body. Všichni, co tady byli, tak viděli, že to nejde lehce, nejsme úplně v pohodě, je tam trošku křeč. Řekl bych, že šancí jsme měli celkem dost, ale málo gólů. Potřebovali bychom se více tlačit do brány, aby tam spadl občas i takový gól, jako spadl v závěru.“

Skončí mizérie AZetu tak, jako začala?

Černá série osmi proher Havířova v řadě začala na konci září právě na ledě Kadaně, kde AZet nechytil začátek a i když dotahoval, na body to nestačilo. Od té doby se našim hráčům nedaří najít ztracenou pohodu. Možná právě odveta na domácím ledě by mohla být odrazovým můstkem k lepším výkonům a hlavně výsledkům. Po domácí výhře nad Třebíčí bohužel AZet body z Mostu nepřivezl.

V Mostu chyběl tlak na bránu

Na severozápadě Čech hráči AZetu nezačali špatně, od 16. minuty vedli, jenže další branky nepřidali a ve třetí třetině o vedení přišli. Aby toho nebylo málo, domácí zápas otočili a vyhráli 2:1, přestože v závěru chybělo havířovským k vyrovnání málo.

Trenér Martin Janeček měl o příčinách neúspěchu jasno: „ Myslím, že hráči, co se týká defenzivy, plnili domluvené věci na výbornou. Problémem je, že ze získaných kotoučů neumíme profitovat. Z řady slušných rychlých brejků chodíme málo do zakončení, hrajeme složitě a to je při naší střelecké potenci velký problém. Tohle je potřeba zlepšit, protože nás čekají zápasy, ve kterých je potřeba bodovat.

Manažer AZetu a asistent trenéra v jedné osobě Patrik Rimmel nám dal informace o změnách v kádru: „Z marodky jde zpět do hry Marcel Petran. Naopak chybět bude Lukáš Anděl, který si plní reprezentační povinnosti. Lukáše nahradí Michal Gago.” Patrik také přidal plány k zítřejšímu zápasu: „Je to zápas o šest bodů a je potřeba ho vyhrát. To se nám podaří při 100% odbojovaném utkání s agresivním a sebevědomým projevem. ”

Infografika

Pokud se nedostanete na stadion osobně, tak pro vás bude připraven tradiční on-line přenos.