VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Startuje ZUBR CUP, AZ vyzve v úterý Přerov

16.08.2021 | Vít Káňa

H A V Í Ř O V - Dva přípravné zápasy už má Havířov za sebou. Nejprve v GASCONTROL Aréně vyzrál na mistra TIPSPORT Extraligy Třinec 3:2 po sn, poté ho pod Tatrami čekal finalista Tipos Extraligy HK Poprad, kterému podlehl 3:6. To jeho úterní soupeř Přerov doma padl s Frýdkem 1:4 a venku porazil Šumperk 3:2p. Zápas v Přerově bude pro AZ prvním měřením sil rámci jeho premiérové účasti v ZUBR CUPU 2021. Úvodní vhazování proběhne v MEO Aréně v úterý 17. srpna v 18:00.

ZUBR CUP 2021

Po roční odmlce letos startuje pátý ročník turnaje, ve kterém se utkají hokejové týmy Přerova, Zlína, Nitry a Havířova. Zubr Cup poznal jenom dva vítěze. V předchozích letech ho dvakrát vyhrály týmy Zlína a Přerova. AZ svůj první zápas odehraje s Přerovem. Doma ho ve čtvrtek 19. srpna čeká pátý tým Tipos Extraligy HK NITRA a v úterý 24. srpna vyzve v GASCONTROL Aréně extraligový klub PSG Berani Zlín.

HC ZUBR Přerov

Jeden z nejambicióznějších týmů CHANCE ligy chce rychle zapomenout na prohnané čtvrtfinále s Porubou, které Zubři, pro mnohé fanoušky překvapivě, prohráli jasně v poměru 0:4 na zápasy. Svěřenci Vladimíra Kočary mají ve svém středu spoustu hráčů, lze říci extraligových parametrů, ke kterým přivedli nejenom nadějné mladíky, ale i zkušené borce.

Největší posily Přerova:

Jakub Herman devětadvacetiletý útočník je znám z reprezentace a extraligové Olomouce. Borec v nejlepším věku se vrátil domů po problémech se zdravím.

Matouš Kratochvíl šestadvacetiletého forwarda jste loni mohli vidět v Pardubicích

Robert Černý pětadvacetiletý obránce a skvělý bruslař, který se vrátil po sezóně, kterou strávil v extraligových Vítkovicích.

František Hrdinka stále ještě "pouze" třiadvacetiletý bývalý mládežnický reprezentant, který měl našlápnuto v Boleslavi do Extraligy. Ale neprosadil se. Loni měl v Prostějově půl bodu na zápas.

Přípravné zápasy

Přerov má v přípravě odehrány dva zápasy. Nejprve prohrál v prvním domácím zápase s Frýdkem 1:4. V sestavě, ve které hráli prim hráči na try-out. Podruhé přerovští nastoupili na ledě Šumperka a byla z toho výhra 3:2p. Draci měli dvě třetiny převahu a přestříleli Zubra 34:21, ale gólman Postava inkasoval jenom dvakrát. V dresu Zubra přitom nastoupilo osm juniorů a jeden dorostenec. Asistent trenéra Přerova Jakub Grof je po zápase chválil: „Spousta mladých hráčů předvedla, na to, že to pro ně byl druhý zápas za muže, kvalitní výkon. A myslím si, že mají na čem stavět.“

Aktuální kádr HC ZUBR Přerov:

Gólmani: Michal Postava, Michael Petrásek, Petr Žurek.

Obránci: Robert Černý, Matyáš Gréč, Jiří Krisl, Jan Fencl, Adam Holík, Jakub Němec, Jan Billa, Ondřej Ševčík, František Hrdinka, Vít Seemann, Jakub Kubeš.

Útočníci: Jan Süss, Tadeáš Král, Tomáš Doležal, Jakub Svoboda, Jakub Herman, Roman Pšurný, Matouš Kratochvil, Matěj Halík, Michal Šilhavý, Tobiáš Kuchta, Matěj Novák, Daniel Indrák, David Dobša, Jan Svoboda, Filip Dvořák, Matěj Svoboda.

HC Zubr Přerov prozatím nevyřádil žádné hráče na try-out.

AZ HEIMSTADEN Havířov

Dva zápasy - jedna výhra a jedna prohra. Výhra po samostatných nájezdech 3:2 přišla nad mistrem české Extraligy, naopak s finalistou slovenské přišla jasná prohra 6:3. Výsledky v přípravě se samozřejmě neberou jako berná mince. Havířov dává prostor hráčům, kteří jsou v nejmladším městě na zkoušku, navíc hned trio kvalitních forwardů do posledního zápasu ani nenastoupilo. V Popradu se hrálo bez Antonína Pechance, Jana Soltyse a Radka Veselého.

V dobrém světle se prozatím ukazuje Vlastimil Dostálek, pro kterého to bude se Zubrem vyhecovaný zápas, protože se v Přerově narodil a za Zubra ještě loni nastupoval. Gólmani Tomáš Fučík a Michal Kořenek ukázali, že mohou být týmu oporou, byť druhý jmenovaný v Popradu vícekrát lovil puk ze sítě. Podle slov manažera Pavla Zdráhala: „… I přesto, že jsme dostali šest gólů, tak nás Michal Kořenek v bráně dneska podržel.“

Kanadské bodování hráčů AZetu v přípravě:

Vlastimil Dostálek 4 (2+2)

Jan Hudeček 4 (1+3)

Jakub Doktor 3 (1+2)

Kryštof Stuchlík a Richard Záruba 1 (1+0)

Jaroslav Mrowiec, Ondřej Damašek a Tomáš Pastor 1 (0+1)

Manažer a asistent AZetu Pavel Zdráhal před zápasem v Přerově hlásí: „V příštím týdnu nás čekají dvě utkání v rámci ZUBR CUPU, hned v úterý začínáme s pořadatelem turnaje Přerovem. V pátek u nás ukončili zkoušku obránce Dominik Ficek a útočník Jakub Veselý. Ostatní testování hráči zůstávají i z důvodu marodky v týmu. Ze zdravotních důvodů v Popradě nehráli Antonín Pechanec, Radek Veselý a Jan Soltys. V zápase se nám zranil kapitán Jan Maruna. První dva jmenování by měli být na úterní utkání již k dispozici. “