Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Stará garda AZetu smírně s Karvinou

10.02.2013 | Tomáš Vlček

Lahodným předkrmem večerního druholigového derby mezi AZ Havířov a Baníkem Karviná byl odpolední zápas starých gard Havířova a Karviné. Zápas, ve kterém měli fanoušci možnost vidět v dresu AZetu věkově velmi různorodou partu, nabídl pohledný technický hokej s pěknými akcemi na obou stranách. Výsledek sice nebyl tentokrát až tak podstatný, ale s konečnou remízou 5:5 asi panovala oboustranná spokojenost.

Zápas, hraný podle pravidel veteránského hokeje (mj. 3x15 minut, zákaz hry tělem a střelby golfovým úderem, za faul je nařízeno TS) se nesl ve férovém duchu a rozhodčí museli jen dvakrát hru přerušit kvůli nedovoleným zákrokům. V obou případech bylo za fauly havířovských nařízeno trestné střílení, ale jak Kamil Rudl tak poté i Jaroslav Surovec oba karvinské “nájezdníky“ vychytali.

Na první branku se čekalo jen do poloviny 2. minuty. Pak se před hostujícím gólmanem Feberem objevil osamocený Stanislav Sztefek, ukázal jam moc má šikovné ruce a bekhendovým blafákem zakončeným pod horní tyčku poslal AZet do vedení. Neuplynuly ani 4 minuta a Havířov vedl 2:0. To se podobně prosadil i Luboš Zakuťanský. Karvinští snížili na konci 11. minuty Markem Šalounem, který přehodil ležícího strážce Havířovské branky Kamila Rudla. Dvoubrankový náskok vrátil AZetu ve 13. minutě Rostislav Pěkník. Ten projel s pukem skoro celé kluziště a švihem jej šikovně a chytře poslal ke vzdálenější tyči - 3:1.

Ve druhé třetině nejprve snížil Karel Čupka, když v 17. minutě opět z blízka pokořil už ležícího havířovského gólmana. Na další branku se sice muselo čekat přes 12 minut, ale stála za to. Karvinští chybovali na své modré čáře, Zakuťanský jim vypíchl puk a poslal do sóla Miroslava Kusého. Ten vymíchal gólmana a krásným blafákem zvýšil na 4:2.

Karvinští OLD STARS opět snížili v 1. minutě závěrečné třetiny po prudké střele Radima Lacmana. Ten ze střední vzdálenosti překvapil Jaroslava Surovce, který se do domácího brankoviště postavil ve 27. minutě. Posledním úspěšným střelcem na straně AZetu byl Luboš Zakuťanský, jenž ve 34. minutě prokázal velký postřeh a šikovně zblízka dopíchl puk za brankovou čáru. Pak už se do střelecké listiny zapsali jen dva karvinští. Ve 41. minutě snížil po přečíslení 2 na 1 Roman Hromada a o minutu později vyrovnal na konečných 5:5 Kamil Kartuš.

Pak už následovalo podání rukou, společná fotka a po rychlé sprše společné občerstvení. Dejme ale slovo několika přímým aktérům této exhibice.

Jan Křivohlávek: „Já si myslím, že to byla určitě dobrá akce, že jsme se mohli takhle sejít. S některými kluky jsem se viděl skoro po 20 letech. Bylo fajn se sejít, zavzpomínat, třeba na to jak jsme vybojovali postup do 1. ligy. I na těch pár trénincích, které jsme měli, to byla příjemná setkání a sešla se fajn parta.“

Radomír Grimm: „Zavzpomínali jsme na to, jak jsme to tady kdysi mydlili, pobavili jsme se hokejem, myslím, že to se dá říct i o lidech, kteří přišli, takže se to celé povedlo.“

Vítězslav Víteček: „Já jsem rád, že jsem se viděl zase po dlouhé době s klukama, se kterýma jsem kdysi hrával. Sešla se nás tady dobrá parta a myslím, že to bylo vidět i na ledě. Hráli jsme kolektivně a společně jsme si to užili. Tyhle akce tak nějak k hokeji patří a je dobře, že seto podařilo zorganizovat.“

Zdeněk Cepek: „Je to pěkná myšlenka – nezapomínat na bývalé hráče a zorganizovat jejich setkání. S některými se totiž sice stýkáte častěji, ale některé třeba nevidíte i několik let. Takže budeme rádi, když klub zase něco podobného udělá.

Hary Valerián: „Na celé akci je nejzajímavější, že se spolu sešli hráči různých hokejových generací, kteří spolu ani nikdy nehráli mistrovská utkání. Zápas samotný proběhl i ze strany karviňáků naprosto korektně. Jinak v našem mančaftu vládla absolutní pohoda a já se rád opět zúčastním dalšího podobného zápasu.“

Jaroslav Bariš: „Já musím jenom potvrdit, že je to po velmi dlouhé době co se takto sešli bývalí spoluhráči a poděkovat vedení klubu, že toto setkání zorganizovalo. Jsme rádi, že se přišlo podívat tolik diváků, to nás potěšilo. Čekali jsme jen pár skalních a rodinné příslušníky. Myslím, že v případné zopakování takové akce prospěje jak městu, tak propagaci hokeje jako takového.“

Spokojen s výkonem svých svěřenců byl i trenér Karel Uher: „Kluky musím pochválit, naše pokyny se snažili plnit svědomitě, takže jsme, já i můj asistent Milan Kubala, naprosto spokojeni.“

Ze strany karvinských zápas zhodnotil Aleš Badal. „ Osobně mám pocit, že jsem poněkud nepřipravený nastoupil do rozjetého rychlíku a měl jsem s tím velké problémy“, říká nejprve s úsměvem, ale pak dodává. „Jinak si myslím, že soupeř na tom byl hodně dobře. Sice jsme měli informace, že to budou staří páni, ale nakonec někteří z nich ještě loni hráli 2. ligu. Naštěstí i my máme v týmu několik ročníkově mladších kluků a ti to vzali v závěru na sebe. Takže myslím, že jsme zápas zvládli se ctí. Teď už se těšíme na společné popovídání a zábavu, která nás čeká.“

Sestava AZ Havířov:
Rudl (od 27. Surovec) - Grimm, Víteček, Bariš, Golab, Machálek, Maršálek, Jemelík, Křivohlávek - Ruizl, Zakuťanský, Kusý – Sztefek, Pěkník, Kubič - Gála, Sedlák, Michálek - Cepek, Valerián, Pavlas
Trenéři: Milan Kubala a Karel Uher.

Sestava HC Old Stars Karviná:
Feber - Nactmann, Uhrin, Hollein, Závěšický, Mokrý, Burian - Badal, Kartuš, Hromada, Pawliczek, Vavrečka, Šaloun, Lacman, Kasperlík, Čupka, Kloversa, Smeták, Kučera, Koláček.

Branky a nahrávky: 2. Sztefek (Pěkník), 4. Zakuťanský (Ruizl), 13. Pěkník, 29. Kusý (Zakuťanský), 34. Zakuťanský (Kubič, Ruizl) - 11. Šaloun (Vavrečka), 17. Čupka, 31. Lacman, 41. Hromada (Kartuš), 42. Kartuš (Hromada). Rozhodčí:Tresty: 2:0 Využití: 0:0. Diváci: 500. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3, 5:3, 5:5.