VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Společný trénink AZ Havířov 2009 a HC Viggbyholms IK

11.04.2023 | Redakce

Pod vedením trenéra Lukáše Hökla a trenéra švédského týmu Adama Claessona včera proběhl společný suchý trénink a následně i trénink na ledě, kde spolu trénovali hokejisté AZ Havířov 2009 a Viggbyholm IK. Třicet minut pod vedením Švédů a třicet minut pod vedením AZetu. Trenér Adam Claesson nám poskytl rozhovor, který si můžete přečíst níže.

Jak jste si užili velikonoční turnaj v Havířově?

Velikonoční turnaj byl výbornou turnajovou zkušeností. Způsob, jakým bylo vše připraveno lidmi, kteří se o nás starali byl prvotřídní. Můžete říct, že toto město a klub to s mládežnickým hokejem myslí opravdu vážně.

Oslavil jste se svými hráči Velikonoce, i když nejste doma ve Švédsku?

Velkou část Velikonoc jsme neměli příležitost slavit. Pro většinu Švédů to ale není příliš velká tradice.

Jaký máte plán na nejbližší dny v Česku?

Příštích pár dní nás čeká další turnaj v Havířově. Někteří hráči samostatně cvičí a plánují si prohlédnout město Havířov.

Absolvoval jste společnou přípravu s českým týmem. Viděl jste nějaké rozdíly v přípravě vašich svěřenců a českých hráčů?

Největší rozdíl v přípravě vidím v tom, že čeští hráči pracují extrémně tvrdě na malých detailech a mají velký zájem učit se novým dovednostem.

Jaký je rozdíl mezi švédskými a českými hráči v této kategorii?

Myslím, že největší rozdíl mezi švédskými hráči a českými hráči je v tom, že ve Švédsku hodně pracujeme individuálně na dovednostech, takže naši kluci jsou šikovnější, ale čeští hráči jsou mnohem lepší jako tým. Opravdu dělají tvrdou práci pro tým, aby byl úspěšný.

Jak si turnaj užili vaši hráči a jak se jim tady v Česku líbí?

Naši hráči si turnaj opravdu užili. I když výsledky pro nás nebyly nejlepší, zkušenost pro ně byla opravdu dobrá. I oni si užili Českou republiku opravdu dobře se vším všudy.

Takže od týmu Viggbyholm 08 opravdu velké poděkování všem, kteří se podíleli na turnaji, opravdu jsme si tento zážitek užili.

Fotografie z tréninku najdete ve fotogalerii.