Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Síň slávy - uvedení nových členů

20.11.2012 | Petr Miklas

H A V Í Ř O V – Již tuto středu před derby s Karvinou budou uvedeni do Síně slávy tři noví členové. Budou jimi František Procházka, František Slezák a Miroslav Kusý.

Prvním z nově oceněných bude František Procházka, odchovanec havířovského hokeje, jenž byl od 18 let spjat s Litvínovem. František Procházka byl několikanásobný reprezentant, účastník mistrovství světa a Zimních olympijských her, majitel tří bronzových medailí z mistrovství světa a bronzové medaile ze Zimních olympijských her z Albertville 1992. Bohužel byl, protože 27.4.2012 po krátké nemoci zemřel. Bylo mu pouhých 50. let.

Dalším, komu se dostane této pocty, bude František Slezák, jenž spojil naprostou většinu svého života s havířovským hokejem, kde se pohyboval od roku 1970. Byl rozhodčím, dělal vedoucího mužstva u mužů, později byl funkcionářem, hlasatelem, pořadatelem, vedoucím Havířovské hokejové ligy a držitelem mnoha jiných funkcí. Ani on bohužel u svého uvedení do Síně slávy Azetu nebude, protože 3.9.2012 ve věku 71. let náhle zemřel.

Třetím a zároveň posledním novým členem Síně slávy, uvedeným v tomto roce, bude Miroslav Kusý. Legenda, která s havířovským hokejem spojila deset sezón, ve kterých předváděla úchvatné kousky. V současné době je Miroslav Kusý trenérem přípravky Azetu, kde se plně věnuje nejmenším klukům a holkám, kteří chtějí hrát hokej.