Sérii venkovních utkání zakončí AZ v sobotu v Litoměřicích

16.10.2015 | Tomáš Vlček

Havířov – Jihlava - Č. Budějovice – Havířov – Litoměřice - Havířov. Právě takovou trasu, s velkou porcí kilometrů, absolvují v tomto týdnu během šesti dnů hokejisté AZetu. V prvních dvou případech se jim nepodařilo navázat na vítěznou šňůru předchozích třech zápasů. Podaří se tedy dovézt body z Kalich Arény? Utkání dvou tabulkových sousedů startuje v sobotu 17.10.2015 od 17:00.

Stadion po debaklu až na 12. místě

Nestává se často, aby se vedení klubu omluvilo svým fanoušků za výkon svého týmu. Nicméně litoměřické vedení tento krok učinilo. Stalo se tak v reakci na středeční zápas 14. Kola WSM ligy mezi Duklou Jihlava a právě Stadionem Litoměřice. Hosté totiž podali ve všech směrech špatný výkon a dostali potupnou „desítku“.

“Chci se touto cestou omluvit za výkon našeho „A“ týmu v utkání v Jihlavě, který přinesl nejvyšší porážku během našeho působení v I. lize. V souvislosti nejen s tímto výsledkem chystáme řadu opatření k tomu, aby se podobný výpadek již neopakoval a aby se výrazně zlepšilo postavení týmu v tabulce. Podobný přístup k utkání nelze tolerovat v žádném klubu a náš tým není výjimkou. Věříme, že opatření, která budou následovat, dokáží zlepšit celkový dojem z letošního působení ve WSM Lize a pomohou ke splnění předsezónních cílů,“ píše na klubovém webu předseda oddílu Daniel Sadil.

Gólman Jaroslav Pavelka

Není to tedy jen reakce na poslední vysokou porážku, ale v Litoměřicích nepanuje spokojenost ani s dosavadním průběhem sezony. Přitom po neúspěšném vstupu do WSM ligy a porážkách s Jihlavou a v Havířově, dokázal tým 4x zvítězit a zdálo se, že vše je na dobré cestě. Jenže od té doby si Kališníci připsali jen dvě výhry a šest porážek. Výsledkem je prozatím dvanáctá příčka v tabulce, na což nejsou na severu Čech v posledních sezonách zvyklí. A neodpovídá to ani kvalitě kádru a předsezónním plánům.

Mladou generaci hráčů zastupují v Litoměřicích třeba útočník Ondřej Kopta a obránce Dominik Bílek

Jako problematická se zatím jeví u Kališníků defenzíva. Branku Stadionu hájí zatím střídavě, a s ne moc dobrou úspěšností, Jaroslav Pavelka a Tomáš Král. V obraně podává spolehlivé výkony jen zkušený a produktivní Angel Krstev. Zato v útoku se může trenérská dvojice Jiří Kučera – Daniel Tvrzník spolehnout především na body Martina Procházky, Zdeňka Doležala, ale hned trojice dalších útočníků, včetně klíčového borce ofenzivy - Jaroslava Kally, si připsala už nejméně 9 bodů. Poněkud za očekáváním jsou naopak výkon letní posily Jana Bergera.

Opora zadních řad Stadionu – Angel Krstev

Z dvoudenního tripu se AZ vrátil bez bodu

Po třízápasové vítězné šňůře vyrazil AZ začátkem týdne do Jihlavy a následně pak do Č. Budějovic. Zatímco na ledě Dukly podali havířovští hokejisté velmi dobrý výkon a si až téměř do konce utkání si udržovali šanci na bodový zisk, na jihu Čech se jim to dařilo jen v první třetině.

V Jihlavě dostal šanci v brance Petr Matoušek. Poprvé inkasoval až ve 40. minutě. Druhý gól vstřelili domácí až necelých 5 minut před koncem a protože ofenziva AZetu zůstala tentokrát neúčinná, zůstaly body pro Duklu. Trenér Štefan Mikeš k utkání řekl: „Z mého pohledu jsme sehráli výborný zápas, a s naším výkonem jsem spokojený. Viděli jsme rychlý a důrazný hokej z jedné strany na druhou. Nebyli jsme favoritem tohoto zápasu, ale byli jsme na něj dobře připravení. Měli jsme ve druhé třetině šance, stejně jako soupeř. Kdybychom vstřelili první gól, mohl se zápas vyvíjet opačně.“

Jediný střelec AZetu při venkovním dvojutkání - Michal Sztefek

O den později v Budějovicích šel AZ rychle do vedení díky Michalu Sztefkovi a první třetina skončila zaslouženou remízou. Jenže pak se projevila síla domácích, Miroslav Svoboda čelil velkému počtu střel, a nakonec z toho byla jasná výhra 6:1 pro Motor. „My jsme věděli, co proti nám stojí za soupeře. Chtěli jsme hrát z obrany, ale vydrželi jsme to pouze třetinu. Jednoznačně nám utkání prohrála druhá třetina. Dostali jsme České Budějovice do pohody a to byla konečná.“, prohlásil po utkání asistent trenéra Martin Janeček.

Miroslav Svoboda se vrátil do branky po šesti zápasech

Na čele produktivity havířovského týmu se stále drží hráči prvního útoku. Petr Kanko, Jan Maruna a Roman Maliník, spolu s Antonínem Pechancem. Mezi obránci vyčnívá bodově Karol Korím, defenzívně se nejvíce dař Martinu Mazancovi. Do zápasu proti Litoměřicím jsou k dispozici všichni hráči kádru. Marodku opustili i Martin Mazanec a Daniel Graca. Na sever Čech se havířovští vydávají s cílem porvat se o body a nějaké i přivést. V Litoměřicích je však nečeká nic lehkého, protože domácí si budou chtít napravit debaklem pošramocenou pověst. Uvidíme tedy, zda havířovským podaří bodovat nebo domácím napravit reputaci.

Infografika

První letošní vzájemný duel mezi AZetem a Stadionem vyhrál ve druhém kole WSM igy Havířov doma jasně 6:2.

Sestavy z posledního utkání

HC Stadion Litoměřice: Pavelka (21. Michajlov) – Krstev, Málek, Bílek, Plášil, Piegl, Mikliš, Hronek – Kalla, Ma. Procházka, Beránek – Doležal, Nedvídek, Švagrovský – Berger, Troliga, Mi. Procházka – Krátoška, Valášek, Racek

AZ Havířov: Svoboda – Štencel, Ostrčil, Krisl, Bahounek, Korim, Bail – Maruna, Maliník, Kanko – Sztefek, Pechanec, Stumpf – Tomi, Staněk, Káňa – Kalus, Rimmel, Kotala

Utkání startuje v sobotu 17. října v 17:00 a Vy jej můžete sledovat prostřednictvím textovému on-line přenosu na tomto odkazu.