AZ Havířov

Prodej permanentek na další sezonu probíhá online (odkaz ZDE) nebo ve Fanshopu na stadionu (každou středu od 13h do 18h). Podrobnosti v článku ZDE.

Sedmáci vyhráli turnaj v Jindřichově Hradci

07.04.2019 | Tomáš Vlček

V sobotu 6. dubna se v Jindřichově Hradci uskutečnil turnaj sedmých tříd Spring Cup. Účastníky byli kromě AZetu a domácích Střelců také Slavia Praha, Motor Č. Budějovice a Technika Brno. Havířovští hráči se v konkurenci těchto týmů ukázali jako nejlepší a vezou si z jihu Čech turnajové vítězství.

Hrací plán turnaje byl založen na systému každý s každým 2x18 minut, přičemž každý poločas se bodoval samostatně. Výhra byla ceněna dvěma body, remíza jedním. AZeťáci vstoupili do turnaje dvěma výhrami nad pražskou Slavií a tento cenný skalp je nakonec nastartoval k cestě za vítězstvím. V celém turnaji ztratili jen tři body a s přehledem obsadili první místo, přestože měli velice náročný rozpis, kdy hráli vždy ob jeden zápas a celý turnaj absolvovali za zhruba 7 hodin!

Výsledky AZetu:

AZ – Slavia 3:1, 2:0
AZ – Jindřichův Hradec 2:1, 3:1
AZ – Č. Budějovice 2:1, 1:3
AZ – Technika 2:0, 2:2

Konečná tabulka turnaje:

1. AZ Havířov
2. HC Motor Č. Budějovice
3. HC Střelci J. Hradec
4. HC Slavia Praha
5. Technika Brno

Sestava AZetu:

Václav Jirásek, Viktor Král - Mario Bortoli, Aleš Zielinski, Vojtěch Jurček, Lukáš Rylko - Filip Gnida, Kryštof Grygar, Samuel Jung, Jakub Toma, Tomáš Hansel, Jakub Jarolím, Tomáš Sedlák, Lukáš Bryja

Trenéři: David Svozil, Luděk Jarolím

Trenér David Svozil k účasti na turnaji říká: "Musím kluky moc pochválit, protože nejenže turnaj vyhráli, ale podařilo se jim to, i přes mnohé nečekané překážky. Především jsme turnaj, vinou zranění některých hráčů v týmu, odehráli jen na 12 hráčů v poli. Dále nám rozpis utkání nachystal ještě jednu chuťovku - nikdy na nás nevyšla upravená plocha, vždy už na ni bylo před námi odehráno jedno utkání. Máme v týmu několik technických hráčů, kteří proto museli trochu pozměnit svou hru."

Trenér sedmé třídy přidává ještě jednu ukázku bojovnosti svého týmu. "Za zmínku stojí obzvlášť závěr utkání proti Jindřichovu Hradci, kdy jsme minutu a čtyřicet sekund před koncem prohrávali 0:1. Vzali jsme si time-out, odvolali brankáře a podařilo se nám nejenom vyrovnat, ale zaskočenému soupeři jsme dali ještě další 2 góly a zvítězili tak 3:1."

"Celý tým zaslouží, nejenom za tento turnaj, ale za celou sezónu pochvalu. Je to pracovitá třída, která drží pohromadě. Výhra na turnaji je tak pro kluky odměnou za jejich snahu a píli," uzavírá trenér David Svozil.

Gratulujeme týmu k vítězství na turnaji!

Instagram Youtube